Follow me
0

Zajímavosti z veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA 2013

VELETRH  BAZÉNY, SAUNY & SPA 2013 
– ocenění vystavovatelé, zajímavosti  z veletrhu, novinky vystavovatelů, fotogalerie.

Ve dnech 17-21. 9.2013 proběhl v Praze 8. mezinárodní veletrh bazénů, bazénových technologií a saun. Hlavní téma ročníku 2013 byly koupací jezírka a biobazény.

V rámci veletrhu vyhlašuje společnost ABF, a. s. také soutěže o nejlepší exponát a soutěž o nejpůsobivější expozici.

 

GRAND PRIX – soutěže o nejlepší exponát

Soutěže o nejlepší exponát/technologii vyhlašuje společnost ABF, a.s.  Mezi posuzovaná kritéria patřily technické parametry, progresivní technologie, materiál, energetická úspornost, ekologická hlediska, přednosti i uplatnění na trhu. Po pečlivém prostudování podkladů k přihlášeným exponátům a na základě předvedení  i osobní prezentace exponátů zástupci vystavujících firem v jejich expozicích první den konání veletrhů –  v úterý 17. září 2013 v PVA EXPO PRAHA, hodnotitelská porota rozhodla udělit ceny GRAND PRIX  a čestná uznání firmám:

 

ALUKOV HZ, spol. s r.o.

za: Unikátní zastřešení teras CORSO GLASS

 

Originální řešení zasklení teras, předzahrádek restaurací či kaváren využívá nejkvalitnější materiály v provedení kov a sklo. Systém je unikátní především svou variabilitou a mobilitou při změně počasí.

 

 

 

POPP s.r.o.

za: Poloautomatické výklopné čelo zastřešení bazénu, řada Prestige, model P7

 

Mechanizmus, který vyřešil odvětrávání bazénového zastřešení, je výjimečný jednoduchým a velmi komfortním způsobem ovládání. K otevírání čela do polohy větrací nebo otevřené využívá plynové vzpěry.

 


Soutěž o nejpůsobivější expozici

V soutěži TOP EXPO byly oceněny nejpůsobivější expozice, které jsou zároveň i vysoce funkční a splňují kritéria pro komunikaci se zákazníkem. Hodnoceny byly všechny expozice veletrhu v kategoriích do 60 m2 a nad 60 m2, ocenění získaly:

 

 

SZÚZ – Sekce biobazénů,


expozice koupacích a okrasných jezírek, Hala 2 – D 11, plocha o velikosti expozice do 60 m2 včetně

 

 

 

USSPA, s.r.o.,

Hala 2 – B 8, ocenění pro expozici o ploše 61 m2 a více

 

 

 

 Novinky a zajímavosti z veletrhu

 

 

Stačí jen zařadit a plout

YACHT POOL je ideální pro ty, kteří milují moře a jachty.  Spojení bazénu  s prvky luxusní lodě – praktické a elegantní využití  jednoho produktu ke koupání i relaxaci ve vířivce.

Vířivka je komponovaná jako příď jachty, takže si při odpočinku připadáte jako arabský šejk, který brázdí moře na své jachtě. Stačí zapnout protiproud, masážní trysky a dojem, že se plavíte na jachtě, se ještě znásobí. Když k tomu připočtete, že paluba je stylově vyložena podlahou v teakovém designu a opatřená zábradlím z nerezové oceli, zážitek je dokonalý.

 

 

 

Dino Design – nová vířivka pro hotely, penziony, wellness a SPA

Na letošním veletrhu odprezentovala firma USSPA, první český výrobce vířivek,  své dosavadní  letošní novinky. Průběžně probíhala praktická ukázka ovládání chodu plavecké Swim Spa přes iPhone. Výjimečná expozice z dílny studia MOLO Architekti byla oceněna nejen příjemnou zpětnou vazbou od návštěvníků, ale také odbornou porotou veletrhu a společnost USSPA si odvezla cenu TOP EXPO 2013.

„Hlavní novinkou, kterou na trhu představujeme je nová komerční vířivka Dino, splňující nejpřísnější evropské normy pro veřejné provozy“, uvedla Kateřina Kadlecová, ředitelka a spolumajitelka firmy USSPA.

Vířivky se staly již nezbytnou součástí výbavy hotelů, ale i wellness zón nejrůznějších komerčních provozů. Pestrá řada komerčních vířivek ComfortCLUB Spa nabízí výjimečné řešení pro každý veřejný provoz.

Nová kruhová komerční vířivka Dino doplňuje řadu komerčních vířivek ComfortCLUB Spa. Kromě vyhlášky 238/2011 Sb. o veřejném provozu, odpovídá také německé normě DIN 19643-1:2012-12 a splňuje tak plně i ta nejpřísnější kritéria pro veřejné provozy v Evropě.

Oproti podobnému modelu Polo má novinka Dino větší hloubku, což značně přispívá k větší kapacitě, která je 6-7 osob. Moderní a ergonomicky řešený design doplňuje elegantní madlo pro bezpečnější vstup a výstup z lázně. O funkční masáž se postarají vodní a vzduchové trysky, rozmístěné po obvodu vířivky.

Dino najde své uplatnění i v těch nejnáročnějších provozech jako jsou aquaparky, stejně jako v hotelech a dalších wellness centrech.

 Více na: http://euro.e15.cz/profit/jeden-den-podnikatele-katerina-kadlecova-912976#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

 

 

Solná terapie pro pohodu i atmosféru

Solná terapie se stává velmi oblíbenou součástí saunování. Nejenže sůl v sauně vytváří jedinečnou atmosféru, také díky osvětlení soli v sauně, ale oblíbená je i pro své léčebné účinky. Ze soli se uvolňují minerální látky, které blahodárně působí na lidský organismus.

Přírodní solná léčebná a relaxační metoda si získává stále více příznivců.Solné obklady sauny pomáhají ničit bakterie, detoxikovat organismus, působí hojivě a podporují schopnost pokožky lépe vylučovat toxiny. Sůl v sauně a solné dekorace v sauně vytvoří prostředí vhodné k inhalaci soli a současně k příjemné relaxaci.

Při obložení stěn sauny solí se používají solné obkladové panely, solné cihly do sauny, či solné štípané solné kameny. Čím větší plocha sauny je obložená, tím vyšší se dosahuje solné koncentrace v sauně. Sůl v sauně má své místo, všeobecně se doporučuje do suchých saun. Pokud je vystavena příliš velké vlhkosti má tendenci se rozpouštět, ( tzv. plakat, kapat, stékat) případně začne vytvářet mapy, čímž trpí interiér sauny. Ze stejného důvodu není vhodná do venkovních saun. ( Vital Trend)

 

Osvěžení pro wellness interiéry

Dekorace pro wellness a spa

Průhledné, poloprůhledné či jen průsvitné dekorační panely nabízí příjemné osvěžení či doladění wellness interiérů pro různé dekorace stěn, dveří nebo stropů.

Mohou také nabídnout zcela originální variantu pro realizaci dělících příček, zástěn a paravánů.  Dekorakryl je ekologicky čistý materiál nezávadný lidskému zdraví s vysokou odolností proti vodě, nízkou hmotností a velkou trvanlivostí. Vyniká také odolným výkyvům tepla. Je moderní alternativou skla.

Může tedy být spolehlivě použit všude ve wellness, beauty a spa provozech, všude tam, kde chceme upozornit na interiér, výjimečný solitér či najít dekorativní a funkční materiál pro místnosti, kde je potřeba vytvořit harmonii a pohodlí.

Panely najdou uplatnění například v recepcích, v odpočívárnách, v kosmetických kabinách,  či v úzkých chodbách, kde vhodně osvětlené nabízí jednoduché a na prostor nenáročné dekorace.  Velmi efektivní jsou například panely  s náplněmi přírodních rostlin a jiných materiálů. (Adiana Interio)

 

 

 

 

Bazén nebo koupací jezírko?

Hlavním tématem letošního ročníku byly koupací jezírka a biobazény, které se staly v zahraničí velkým hitem.

Během celé výstavy probíhal soubor přednášek k jednotlivým tématům koupacích biotopů např. Co je to koupací biotop? – definice, rozdělení, principy čištění; Substráty do koupacích biotopů; Postup při výstavbě biotopů – od projektu k realizaci; Koupací jezírko jako fenomén dneška; Veřejná přírodní koupaliště; Vodní a mokřadní rostliny; Druhy použitelných hydroizolací; Dřevo jako doplněk biotopů a mnoho dalších.

Mít u domu vlastní bazén je jistě příjemné. Bazény se postupně stávají neodmyslitelnou součástí životního standardu a v některých společenských vrstvách jsou již téměř „nutností“.

I když se výrobci a dodavatelé trvale snaží o stále harmoničtější začlenění bazénů do plenéru zahrad, ne vždy se jim to daří. Zatímco v případě vývoje technických prvků, zajišťujících dosažení vysoké úrovně funkčnosti a provozní spolehlivosti bazénů, bylo dosaženo vskutku pozoruhodných výsledků, estetika většiny takových výrobků stále pokulhává. Běžně vyráběné a instalované bazény se stále jeví být v kontextu s celkovým uspořádáním většiny zahrad cizorodým a neorganickým prvkem.

Přitom však existuje plnohodnotná a v mnoha směrech i výhodnější alternativa a tou jsou koupací jezírka, neboli biobazény. Zatímco klasické bazény jsou, a zřejmě trvale zůstanou – vsazeny do jinak kvalifikovaně vyprojektovaných, odborně založených a pečlivě vedených zahrad, do značné míry umělým prvkem, koupací jezírka mohou citlivě a účinně dotvořit jejich vzhled a tím podstatně zvýšit jejich celkovou estetickou hodnotu. To vše pak při zachování původní užitné hodnoty takového zařízení, tj. zajištění možnosti koupání. (Acre)

 

Dekorace pro strop -moderní design i pro stropy

V sekci bazénů a wellness letos poprvé vystavovala firma Lackfolie, první český výrobce napínaných fóliových podhledů.

Pro většinu návštěvníků veletrhu šlo o naprostou novinku, nad kterou se na chvíli pozastavili, aby se s touto originální technologií seznámili.

“Češi si již dávno začali pořizovat moderní podlahy, v dnešní době má již řada lidí i různě tónované barvy stěn. Stále však poněkud opomíjí stropy, což se právě my snažíme změnit,” říká marketingová ředitelka firmy Urszula Fukalová.

Princip napínaného stropu je jednoduchý, jedná se o na míru upravenou fólii, která se napne do hliníkových profilů upevněných ke stěně nebo stropu.

Existují stovky odstínů v matném, lesklém i strukturovaném provedení, napínané podhledy se dají tvarovat dle konkrétního přání, často se vyrábí víceúrovňové podhledy.

Jelikož se na fóliích nesráží pára ani neusazuje prach, jedná se o oblíbenou volbu do místností s bazény a do koupelen.

Největším úspěchem Lackfolie na veletrhu ale byly podhledy z transparentní fólie, která je podle Fukalové hitem právě v koupelnách.

Světlo shora se přes fólii rozlévá jako ze zataženého nebe, tyto stropy jsou však omezeny šířkou místnosti do 3,2 metrů, jinde neviditelné spájení by totiž narušilo světelný efekt.

Osvětlení se dá samozřejmě řešit i pomocí zavěšeného lustru nebo bodového světla, kterým se dá vytvořit efekt hvězdného nebe.

 

 

 

FOTOGALERIE  veletrh BAZÉNY, SAUNY & SPA 2013

 

veletrh-bazeny-sauny-a-spa

http://www.wellnesslife.cz/spawellness/wp-content/tn3/2/DSC_0188.jpg
 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 • Veletrh Bazény, sauny a spa 2013

 

 

 

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,