Follow me
0

Wellness je aktivita pro celou rodinu – co mají rády ve wellness děti?

Rodiny s dětmi vítány!

Nabídka pro děti ve wellness provozech může být široká, nejžádanější jsou vnitřní  (indoor) aktivity, zejména kvůli počasí, venkovní možnosti nabídku doplňují. Čím pestřejší program, tím lépe.

 

Vybavení a nabídka služeb by měla přiměřeně odpovídat různým věkovým skupinám všech klientů, od prvních měsíců až po teenagery a důchodce.

Velkou skupinu klientů tvoří rodiny s malými dětmi ve věku do 6 let, pak školáci a dospívající, proto zde bývá nabídka nejpestřejší,  již i pro ty nejmenší, teprve několikaměsíční klienty se ve wellness najde lákavá nabídka.

 

K  nejrozšířenějším službám patří hlavně masáže miminek spojené s aromaterapií, různé cvičení podporující motoriku malých dětí,  pobyt ve vodě a také babysitting, hlídání dětí během celého dne tak, aby si i rodiče mohli užívat svůj program, zatím co o děti je odborně postaráno.

Pro malé předškolní děti je pobyt ve wellness nebo aquaparku spojený hlavně se zábavou a pohybem. Pro předškolní děti už může provoz připravit i pestrou wellness a fitness nabídku.

Děti jsou živé a ještě nedokáží věnovat nějaké činnosti velkou pozornost po delší časový úsek a často jsou unavené. Programy jsou proto pestré a měly by zahrnovat různé aktivity. Vhodné je pro tyto děti vybírat nabídku akcí, kde se aktivity často střídají, což je udrží stále v pohybu a zaujaté, když jsou děti malé, neudrží pozornost u jedné činnosti déle než pár minut.

Některé procedury mohou navštěvovat celé rodiny (sauna, solná jeskyně, bazén), jiné aktivity jako fitness pro děti, zábavné cvičení a tancování, mohou děti navštěvovat samostatně.  Velmi oblíbenou se stává i jóga a pilates pro děti. Děti se tak učí ochutnávat hravou formou různé fitness a wellness aktivity. Malé děti rádi vyzkouší to co jejich rodiče, zejména děvčata.

Zajímavé jsou rozvinuté služby v zahraničí, jinde v Evropě nebo v Americe existuje řada wellness provozů, které nabízí například balíčky pro maminky a jejich malé princezny.

Děvčata mohou absolvovat krátkou masáž, úpravu účesu, manikúru – kosmetické ošetření rukou s manikúrou a lakováním, či pedikúru, koupel nohou v šumící vodě a bublinkách doplněnou o kousky ovoce či bylinky.

V nabídkách jsou i pleťová ošetření, nanášení ovocných a voňavých barevných pleťových masek, případně i dětská forma make-upu, líčení na karnevaly a párty a také focení. Provozy používají vždy kvalitní kosmetiku v atraktivních barvami zářících obalech. I prostor pro malé princezny může být pohádkově dekorován, židličky, polštářky, velké zrcadlo, růžové barvy, třpytivé doplňky, líčidla a krémy. Tak, aby se malé klientky cítili jako v pohádce.

Chlapci bývají v tomto věku opravdu živí a neposední. Milují pohyb, například skákání na trampolínách, různé formy „opičí dráhy“ . Pro děti od 3 let existuje na trhu i pestrá nabídka fitness strojů, jsou přizpůsobené tak, aby dětem nemohly ublížit a přitahují je přívětivým, barevným designem a technikou.  Například běžecké pásy, opatřeny monitory s velkým displejem, který odečítá čas v minutách a sekundách, informuje o vzdálenosti, rychlosti i spotřebě kalorií.

 

 Děti v kondici

Pohyb a barevné stroje lákají.

Velmi oblíbená jsou, chodítka, která kombinují pohyb rukou a nohou, na kterých se trénuje koordinace, práce horní a spodní části těla. Dětské cvičení by mělo být zábavné, vzrušující a hlavně bezpečné, pod dozorem školeného a milého personálu.

Dosti velkou roli hraje i povaha instruktora a to, zda si ho děti oblíbí. Pro své svěřence si může připravit řadu odměn, diplomů, možnost fotografování. Existuje také řada programů a tipů jak děti rozhýbat, sestavené speciálně pro různé věkové skupiny, rytmické, zaměřené na jejich kondici, koordinaci, balanc nejlépe v zábavné a taneční formě.

Tanci a hudbě se ráda věnují děvčata v teen věku, na rozdíl od chlapců, kteří raději posilují, a více sportují, než relaxují.

Pro chlapce by wellness nabídka měla zahrnovat spíše kondiční a sportovní masáže, ovšem v tomto věku už by bez problému měli čas od času absolvovat například manikúru či pedikúru, děvčata bude lákat nail art – zdobení nehtů. Pro obě pohlaví jsou vhodné krátké antistresové masáže hlavy, šíje a krku, vlasová masáž.

 Děti ve vodě

Na všechny věkové skupiny malých nebo mladých klientů platí velké lákadlo a tím je voda.


V jakékoliv podobě. Stačí i malé brouzdací bazénky s příslušným zázemím pro miminka a malé předškolní děti, plné hraček, nejlépe takových, které splňují náročná kritéria použití pro děti od narození, (nesmí být označené jako nevhodné pro děti do 3 let), vyrobené výhradně z nezávadného materiálu s certifikátem „bezpečné hračky“.

Mezi nejoblíbenější patří různé pěnové hračky, vhodné pro mokré i suché použití, jako podložky,  pěnové 3Dstavebnice nebo puzzle. Ale i starší  děli ocení různé „vodní pomůcky“  k zapůjčení, které je ve vodě udrží déle, u kondičního plavání dlouho nevydrží a bez další zábavy se začnou nudit.

 

 

Kam dál?

 

larimar hotel spa wellness rakousko stegersbachKlienti ve wellness a SPA
Děti ve wellness a SPA
Děti v sauně – saunování dětí

 Spa venku – nové trendy ve wellness a spa, co se děje mimo stěny wellness? Outdoor wellness – wellness venku

 Wellness trendy 2016 -klíčové předpovědi pro wellness a SPA
Zpomalení ve wellness a SPA – slow beauty

 

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

Klientela ve wellness a spa
Wellness provoz – co se řeší ve wellness?

Wellness koncept – každé wellness je jiné

 

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz


Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Jak účinně používat aroma marketing?

 

 

 

aromaterapie ve wellness a SPA

ruze-aromaKvětinové vody ve wellness  – hydroláty jsou oblíbené
Intuitivní aromaterapie – Mikael Zayat – aromaterapie jinak
Vykuřovadla – přírodní parfémy pro prostory – jak vykuřovat?
Magická aromaterapie ve wellness, jak nás ovlivňuje? Co je to scent marketing?
Aromaterapie do sauny, vůně do sauny pro relaxaci a zdraví
Aroma koupele, vůně a voda, harmonie pro tělo, duši i mysl

 

 

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
O
blázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie
 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

sauna

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

 

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uložit

Uložit