Follow me
0

Výzkumy v oblasti wellness a spa – Cestujeme za wellness – jak si vybíráme wellness pobyty ve wellness resortech podle výzkumu WelDest?

Společnost WelDest dokončila dvouletý výzkumný projekt v oblasti wellness a spa.

wellness-a-spaObliba wellness a spa destinací narůstá. Stále více lidí si pro své wellness pobyty vybírá nějaké zajímavé místo – wellness destination nebo wellness resort.

Jaká jsou kritéria pro výběr toho správného wellness místa?

Tím se zabývaly celé dva roky ve společnosti WelDest a dnes již známe výsledky tohoto výzkumu.

 

Faktory, které jsou pro rozhodování při výběru wellness destinace nejdůležitější?

sauna-kosmetika-samui-spaDo výzkumu bylo zapojeno 748 respondentů z Rakouska, Finska, Německa, České republiky a Anglie. Dotazy byly zaměřené na to, co přesně láká hosty do wellness destinací a co je pro ně při rozhodování klíčové pro naplnění svých představ o wellness pobytu.

Tím nejdůležitějším motivem, který klienty do wellness resortů přivádí je podle nejnovějších výzkumů zájem zlepšit si své zdraví a kondici. Dalším – druhým nejdůležitějším motivem je zájem trávit volný čas v přírodě a užívat si přírodu a využívat možnosti okolí resortu. Třetím rozhodujícím hlediskem je reputace resortu a samotné místo wellness resortu. Přičemž zlepšením zdraví se myslí relaxace a užívání wellness služeb. Mezi typické a současně klíčové návštěvníky wellness a spa patří ženy ve věku 21-30let a ženy 50+.

Výsledky projektu  jsou volně k dispozici v angličtině ve formě praktické příručky. Je vhodnou studnicí informací pro všechny managery a provozovatel ve wellness, beauty a spa, hotelové managery a managery lázeňských resortů. Najdou zde řadu podnětů jak se zaměřit na své klienty a hosty ve wellness a spa.

Jak uspokojit klienty ve wellness a spa?

Z projektu  vyplývá výzva pro všechny, aby zaměřili pozornost k zajištění zkušeného personálu ve wellness a spa, kvalitní spa nabídku a zvážili možnosti kvalitního využití přírody a možností v okolí svého resortu.

Informace o projektu:

aroma-spa-wellness-kosmetik♦ Projekt WelDest byl prezentován u příležitosti 19. ročníku kongresu ESPA v dánském Vejle.
♦ Finančně podporovaný Evropskou Unií
♦ Hlavním výstupem projektu je elektronická příručka tzv. e-Handbook, “Developing a Competitive Health and Well-beingDestination”, která přináší jak významné teoretické koncepty, tak i praktická doporučení pro aktéry v destinaci doplněný případovými studiemi přinášející tzv. best practices.
♦ Realizační tým projektu: Turku University of Applied Sciences (Finsko), University College Birmingham (Velká Británie), FH Joanneum-University of Applied Sciences (Rakousko), University of Applied Science in Eberswalde (Německo), Institute of Hospitality Management (Česká republika)
♦Odborný tým za VŠH: Donna Dvorak, M. A., Mgr. Věra Fišerová, Ing. Lucie Plzáková, Ph.D.

 

Zdroj: Weldest – http://weldest.blogspot.cz/

Příručka: Developing a Competitive Health and Well-beingDestination

 

 

 

Kam dál?

Lázně
Medical wellness
Spa, wellness, hotely – novinky

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Jak účinně používat aroma marketing?

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace