Follow me
0

Vývoj klientely v Lázních Luhačovice, a.s. v roce 2013

 Modernizace lázní a zhodnocení roku 2013.

Lázně Luhačovice, a.s., navštívilo v letošním roce za devět měsíců 23.939 hostů,
což znamená nárůst o 1.164 hostů (+5,1%) ve srovnání se stejným obdobím roku 2012.

K největšímu nárůstu došlo u tuzemských samopláteckých klientů. Hlavním hodnotícím kritériem pro dané období však i nadále zůstává počet pobytových dnů, které zde klienti stráví. Zde došlo za uvedené období  k poklesu o 12.058 pobytových dnů (-5,45%) a to především u dospělých klientů komplexní lázeňské péče (plná úhrada pobytu od zdravotních pojišťoven), kde pokles činil 400 hostů (-15,8%) a 20.032 (-31,7%) pobytových dnů.

Dosažené výsledky u komplexní lázeňské péče dospělých i dětí byly příznivě ovlivněny možností léčit nové indikace, které byly pro letošní rok se zdravotními pojišťovnami smluvně dohodnuty.

Jednalo se především o léčbu pohybového aparátu a nemoci nervové u dospělých a nemoci kožní, trávicího ústrojí a onkologické u dětí.

Rovněž snížení věkové hranice pro léčbu dětí s doprovodem z 5 let na 1,5 roku mělo kladný vliv na celkové výsledky. V případě, že by tato možnost nové indikace léčit nebyla, byl by skutečný propad u dospělých téměř 40%. Dětská léčba je díky novým pravidlům na srovnatelné úrovni jako v loňském roce.

Zcela samostatně v lázních hodnotí v letošním roce provoz Alexandria**** Spa & Wellness hotelu. Do konce září 2013 využilo služeb tohoto hotelu 4.083  klientů. Nárůst v pobytových dnech činí +7% a průměrná obsazenost se přiblížila 50 %.

 

Struktura klientely v roce 2013 z pohledu počtu klientů:

–          klienti s plnou nebo částečnou úhradou od zdravotní pojišťovny               18,8%

–          tuzemští samoplátci                                                                                      72,1%

–          zahraniční samoplátci                                                                                    9,1%

 

Struktura pobytových dnů v roce 2013 z pohledu počtu realizovaných pobytových dnů jednotlivými typy klientů:

–          klienti s plnou nebo částečnou úhradou od zdravotní pojišťovny               46,6%

–          tuzemští samoplátci                                                                                      44,4%

–          zahraniční samoplátci                                                                                     9,0%

 

Struktura tržeb v roce 2013 z pohledu jednotlivých typů klientů:

♦ Realizované tržby od klientů zdravotních pojišťoven a od klientů, kteří si pobyty v lázních platí sami, budou v roce 2013 v poměru cca 50 % klienti ZP a cca 50 % samoplátci.

♦ U zahraniční klientely je zaznamenán nárůst u hostů z Izraele a především ze sousedního Slovenska. Slováků přijelo do zařízení akciové společnosti o 40% více než loni a vyjádřeno v pobytových dnech to bylo o 30% více.

♦ Další zahraniční hosté přijížděli i nadále především z Rakouska, Německa a Ruska.

 

Modernizace provozů v roce 2013

Investice byly směřovány do:

 

1. rekonstrukce dětské léčebny Miramonti

Vzhledem k rostoucí poptávce po pobytech dětí s doprovodem byla provedena rekonstrukce dětské léčebny Miramonti s cílem přizpůsobit část ubytovací kapacity této klientele. Jednalo se o rekonstrukci celkem 26 pokojů. Rekonstrukce byla  dokončena na konci února 2013. První hosty tak dětská léčebna přivítala již na začátku března. Celkový rozpočet akce je 16 mil. Kč. V současné době tak jsou všechny pokoje pro pobyty dětí s doprovodem zrekonstruovány a mají sociální zařízení na pokoji.

Za období od roku 1992 bylo zrekonstruováno a zmodernizováno 17 objektů nákladem cca 53 mil. EUR z vlastních zdrojů.

 

2. zpřístupnění pramene Nový Jubilejní

Na začátku září 2013 byl slavnostně zpřístupněn další pramen – Nový Jubilejní, který se nachází na Lázeňském náměstí mezi Společenským domem a vilou Alpská růže. Široká veřejnost se tak po téměř padesáti letech dočkala v pořadí pátého veřejně dostupného pramene. Náklady na realizaci činily 1,3 mil. Kč.

 

3. zahájení projektu obnovy zeleně v lázeňském areálu   

Vizualizace vila Alpská růže

Lázeňský areál v Luhačovicích je vyhlášený řadou architektonicky ceněných staveb i svou celkovou rozlohou. Nyní ho navíc čeká zásadní změna, která se týká zeleně. Akciová společnost Lázně Luhačovice připravovala projekt obnovy zeleně koncepčně již od roku 1992 ve spolupráci s odborníky z tuzemska i zahraniční.

Úpravy si vyžádají více než 27 milionů korun. Termín realizace byl stanoven na období od listopadu 2013 do prosince 2014, ale je reálný předpoklad, že většina prací bude dokončena do zahájení hlavní sezony.

vizualizace Společenský dům

Pomohou dotace

Celý projekt Revitalizace zeleně v lázeňském areálu Luhačovice je spolufinancován z Operačního programu Životní prostředí, tedy z prostředků Státního fondu životního prostředí České republiky a Evropského fondu pro regionální rozvoj. Celkové výdaje projektu činí zhruba 27,8 milionu korun.

Dotace ze státního fondu činí asi 3 miliony korun, z evropského pak přibližně 17 milionů. Celková výše dotace tedy činí 20 milionů korun. Z vlastních prostředků tak uhradí akciová společnost asi 7,8 milionu korun.

 

zdroj: Lázně Luhačovice, a. s.

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,