Follow me
0

Veletrh Bazény, Sauna & SPA, 2014 – zážitkové saunování a wellness

Zážitkové saunování, saunové ceremoniály,
vybavení pro sauny, saunové světy a wellness centra.

Pokud si někdo chce užívat wellness, spa nebo příjemnou relaxaci, staví domácí wellness a nebo provozuje wellness centrum či saunový svět, vyráží každý rok do pražských Letňan, kde se koná specializovaný veletrh právě pro oblast wellness a SPA.

Veletrh každoročně nabízí přehlídku vybavení, trendů a novinek pro oblast bazénů, saun, wellness a SPA a letos poprvé organizátoři veletrhu připravili pro návštěvníky i pravé saunové zážitky!

Letos v září nabídl tradiční veletrh Bazény, Sauny & SPA, tentokrát s podtitulem „Sauna a wellness pro zdraví velkolepý program. Součástí veletrhu byl speciální projekt „Ostrov zážitkového saunování“ – obdobný program realizovaný na ploše velké 180 m2, díky němuž veletrh značně ožil a oslovil nejen vystavovatele novou formou využití výstavní plochy, ale zejména návštěvníky, kteří si veletrh díky bohatému programu opravdu užili naplno.

Na výstavní ploše věnovanému zážitkovému saunování bylo možné navštívit improvizovaný saunový svět a vše co do něj patří, sledovat odborné přednášky, konzultovat vybavení sauny s odborníky a hlavně, sledovat ukázky toho jak saunové ceremoniály a zážitkové saunování doopravdy vypadá.

Své saunové umění předvedli ti nejlepší saunéři z celé České republiky, hrála hudba, voněly esence, tančilo se, čarovalo a nad hlavami návštěvníků vířily ručníky….

 

 

 Ocenění pro vystavovatele

V rámci veletrhu vyhlašuje společnost ABF, a. s. také soutěže o nejlepší exponát a soutěž o nejpůsobivější expozici.

Soutěže o nejlepší exponát/technologii, kterou vyhlásila společnost ABF, a.s., se zúčastnilo celkem 46 přihlášených exponátů. Mezi posuzovaná kritéria patřily technické parametry, progresivní technologie, materiál, energetická úspornost, ekologická hlediska, přednosti  i uplatnění na trhu.

 Ocenění TOP EXPO – Soutěž o nejpůsobivější expozici TOP EXPO u příležitosti veletrhů FOR ARCH, FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA a FOR WASTE & WATER 2014. V soutěži TOP EXPO bylo oceněno 8 nejpůsobivějších expozic, které jsou zároveň i vysoce funkční a splňují kritéria pro komunikaci se zákazníkem. Hodnoceny byly všechny expozice veletrhů v kategoriích do 60 m2 a nad 60 m2.

V kategorii BAZÉNY, SAUNY & SPA získali ocenění pro velikosti expozice do 60 m2 včetně  firma: Horavia s.r.o., Hala 2 – B 7,  pro velikosti expozice 61 m2 a více se porota rozhodla ocenit firmu EuroWellness s.r.o., Hala 2 – B 9

 

GRAND PRIX získaly následující firmy:

   BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. za BERNDORF STREAM PROFI – zařízení zejména pro kondiční plavání, zdůvodnění: Unikátní řešení výkonného regulovatelného protiproudového zařízení zajišťuje využití pro účely zdravotní, rekreační i pro vrcholové sportovce.

POPP s.r.o. za Systém p control, zdůvodnění: Mobilní aplikace umožňuje zcela novým způsobem ovládání bezkolejového zastřešení bazénu nebo terasy, které je napájeno solární energií. Pohon tohoto systému je integrovaný v konstrukci bez viditelných částí.

 

 ČESTNÉ UZNÁNÍ
získala společnost CARETTA Spa Technologies s.r.o. za Vířivku GEMINO,

zdůvodnění: Použití kvalitního kompozitního materiálu III. generace, který klade důraz na estetiku a vysokou odolnost. V případě mechanického poškození je snadno opravitelný.

 

 Ostrov zážitkového saunování –
vše kolem saun a saunování, stavba sauny,

vybavení sauny a saunového světa, novinky a trendy

 Součástí letošního veletrhu byl speciální projekt „Ostrov zážitkového saunování“ – tvořil hlavní doprovodný program veletrhu s podtitulem „Sauna a wellness pro zdraví“.

Na ploše velké 180 m2 bylo možné navštívit improvizovaný saunový svět a vše co do něj patří. Na ostrově saunování tak byla k vidění nejen skutečná sauna, upravená pro konání saunových ceremoniálů, ale i veškeré zázemí, které patří k saunování nebo je důležité pro vybavení saunového světa, ať již domácího saunování nebo veřejného saunového centra. Inspirace z Ostrova zážitkového saunování, více→

Po celou dobu veletrhu probíhaly také praktické ukázky masáží, které jsou neoddělitelnou součástí aktivní relaxace a každého wellness centra.

Dřevěná sauna, která byla otevřená do hlediště, nabízela bohatý program nejen saunových ceremoniálů. Součástí byla i video projekce s ukázkami saunových rituálů, která běžela mezi přednáškami odborníků z oblasti saunování a wellness. Více + fotogalerie → 

 

 

 

Přírodní koupací jezírka a biotopy,
expozice plná harmonie a pohody

Součástí veletrhu byla poměrně velká expozice věnovaná novému trendu v oblasti outdoorového wellness – koupací jezírka a biobazény.

Ty se za krátkou dobu, stejně jako je tomu nyní v zahraničí, staly oblíbenou alternativou klasickém venkovnímu bazénu. Milovníci přírodní vodní relaxace se tak mohli inspirovat pro stavbu svého koupacího jezírka a své dotazy konzultovat s vystavujícími firmami, které se biotopům a přírodnímu koupání věnují.

V profesionální sféře i pro domácí wellness. Na veletrhu bylo kolem jezírek kompletní wellness zázemí doplněné o výstavu zahradního nábytku i malé dětské hřiště, které je taktéž součástí každé rodinné zahrady…

 

Fotogalerie z veletrhu

veletrh-bazeny-2014

http://www.wellnesslife.cz/spawellness/wp-content/tn3/2/vel-158.jpg
 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 • Bazeny-sauny-spa veletrh

 

 

 

 NOVINKY a zajímavosti z veletrhu Bazény, Sauny & SPA

 

 

♦ ♦♦♦ Saunová technika a příslušenství do sauny

O doladění atmosféry v sauně se postará efektivní osvětlení do sauny, zejména díky LED osvětlení s funkcí kolorterapie – měnící se osvětlení v sauně.

Kolorterapie nebo také chromoterapie,  je procedura, při které se využívá terapeutického působení barevných světel.

Každá barva na nás nějak působí. Některé barvy mají zklidňující účinek, jiné povzbuzují. Světlo působí na naši psychiku, pomáhá lidskému tělu při regulaci mnoha důležitých biologických procesů.

Velmi oblíbené je například hvězdné nebe v sauně. Dnes jsou již na trhu různé koncovky, které se kromě barevného osvětlení v sauně postarají také o speciální světelné efekty.

 

 

 

 ♦ ♦♦♦  Krásný a odolný společník.
Dokonalý styl a eleganci teaku nic nenahradí.

Teakový wellness nábytek je vhodný do interiéru i do exteriéru.

Elegantní teakové dřevo se výrazně podílí na celkové atmosféře ve wellness a spa interiéru, dodává pocit tepla, energie, vznešenosti a ladnosti. Proto je teakový nábytek tolik oblíbený ve světových wellness a spa centrech. Zejména v hotelových zahradách exotických destinací najdeme teaková lehátka, odpočinkové postele se závěsy, venkovní sprchy a kompletní odpočinkový wellness nábytek.

Teakový nábytek najde uplatnění zejména v náročných vlhkých podmínkách wellness interiéru, tam, kde jiné dřeviny selhávají, jako jsou mokré zóny kolem bazénů, whirlpoolů, v blízkosti saun i v odpočívárnách. Výhodou je také to, že je hladký a nezanechává třísky.

Pro svou velkou odolnost vůči povětrnostním a vlhkým podmínkám a také díky snadné údržbě a dlouhé životnosti je teakový nábytek velmi oblíbený.

Může být ponechán venku kolem bazénu po celý rok, aniž se poškodí. Nevadí mu déšť, sníh, mráz ani vysoké sluneční záření. Díky své husté struktuře a vysokému obsahu oleje odolává plísním i hnilobě.

Kromě toho, teakový wellness nábytek nabízí výjimečnou výhodu, vytvořit si zcela exkluzívní exotický interiér nebo zahradu, (nábytek Fakopavíce →

 

 

♦ ♦♦♦  Květináče, designový prvek ve wellness interiéru i na zahradě.
Luxusní barevné nádoby s osvětlením.

Součástí wellness a spa bývá i příroda, v interiérech nejčastěji v podobě řezaných nebo hrnkových květin. Obaly, květináče a nádoby na květiny nemusí být jen nutným obalem krásných květin.

Může být také elegantním doplňkem wellness interiéru, kvalitní květináče s efektivním osvětlením zaujmou kdekoliv, i v rámci saunového světa, nebo třeba i v saunovém baru..

Postavit se mohou také v exteriéru saunového světa, v zahradě nebo na terase, u venkovního ochlazování vytvoří jedinečnou atmosféru pod hvězdami..

Květinový mobiliář s elegancí a maximálním ohledem na životní potřeby rostlin.
Některé květináče mohou být i designovým doplňkem interiéru, vynikají jako solitéry a jejich efekt se pak násobí při opakovaném použití stejného designu. Někdy dokonce zaujme na první pohled právě květinová nádoba místo usazené rostliny.

Co lze očekávat od kvalitní designové nádoby na rostliny a stromy?

Materiál a jeho odolnost jsou hlavní výhody a současně také požadavky na designové květináče. Kvalitní květináče nezaskočí extrémní počasí ani vandalové.

Od kvalitních květináčů bychom měli očekávat více, zejména co se odolnosti vůči různým nepříznivým vlivům týče. Měli by odolat nárazu, být stálobarevné  (UV odolnost vůči slunci a blednutí barvy) a především by měly být odolné vysokému rozpětí teplot, u některých je to například i rozpětí od  -65°C  do +85°C, takže ideální a efektivní dekorace do saunového světa!!.  více→

 

 

 

♦ ♦♦♦   Kosmetika do sauny, oblíbené peelingové soli

Peelingové soli jsou určeny pro použití v sauně či parní lázni. Pro jedno použití stačí 10 – 15 g soli. Sůl zvyšuje účinky saunování,  v místech, na která se sůl nanese, se několikanásobně zvýší potivost kůže. Sůl do hloubky vyčistí rozšířené póry, zbaví pokožku odumřelých buněk a mikroskopických nečistot. Současně pokožku obohacuje o cenné minerály. Použití peelingových solí přináší pokožce osvěžení, úlevu a pocit dokonalé očisty.

Pelingové soli do sauny jsou dnes součástí běžného saunování doma i ve veřejných saunách, jsou součástí zážitkového saunování a získávají stále větší oblibu.

Dle saunérů, kteří saunové ceremoniály v saunách připravují, mají muži i ženy mají své oblíbené peelingové soli s esencí, které jim voní téměř vždy. Přičemž peelingové soli s esencemi můžeme volit právě podle toho, jakého účinku chceme díky aromaterapii dosáhnout, povzbuzení, podpora imunity, uklidnění, relaxace, aj. V  nabídce řady Lacoform nalezneme celou škálu saunových esencí   – ovocných, pomerančových, dřevitých, květinových, kořeněných a peprmintových. (Chemoform)

 

 ♦ ♦♦♦  Elegantní a praktické Kneippovy lázně

Kneippovy lázně jsou atraktivním doplňkem ve wellness a spa.Díky vlastním technologiím připravili ve společnosti Caretta Spa ucelenou řadu kneippových procedur, které  osadili systémy pro automatické napouštění a vypouštění vody a probublávání během procedur. Kneippovy lázně se vyrábí z prefabrikátů PROFIPREF nebo z vysokojakostní nerezi kombinované s dřevěnými či dřevoplastovými plochami. (Carreta Spa)

Firma Caretta Spa byla významný partnerem letošního veletrhu a společně s asociací APR prezentovala trendy ve wellness a saunování.

Caretta Spa je v České republice známa právě výrobou a projektováním wellness vybavení – produktů určených jak do privátních, tak komerčních provozů. Pro zážitkový ostrůvek dodali nejen simulaci ceremoniální finské sauny, ale také ochlazovací bazének, který k finským saunám a saunovacím procesům neodmyslitelně patří. Kompletní sortiment firmy Caretta Spa jednoznačně doplňují hydromasážní bazény, které se vyznačují originálním a neotřelým funkčním designem podpořeným využitím kompozitového materiálu.

Právě díky využívání kompozitového materiálu při výrobě produktů získala Caretta Spa  čestné uznání poroty soutěže Grand Prix. Podobný kompozit se využívá například při výrobě luxusních jachet. Tento materiál je opravitelný, skořepina vířivky, která je monolitická, tedy z jednoho kusu splývající až na zem, dosahuje v některých partiích tloušťky až 12 mm a na první dotek lze poznat rozdíl v pevnosti a soudržnosti materiálu.

 

 ♦ ♦♦♦ Stropy ve wellness a SPA

Hledáte-li designové a hlavně praktické řešení stropu pro vaše wellness zařízení nebo interiérový bazén, tak se přímo nabízí využití napínaných podhledů.

Letos na For Archu se již podruhé prezentovala společnost Lackfolie s.r.o., která je českým výrobcem napínaných podhledů.

U této technologie oceníte zejména stylovost, odolnost materiálu vůči vlhkosti, rychlost montáže a v neposlední řadě i cenovou dostupnost. Společnost poskytuje záruku až 10 let.

 ♦ ♦♦♦ ŽIJTE SVŮJ SEN

Představte si místo, kde se budete vždy cítit báječně. Oázu klidu, ve které najdete své útočiště za každého počasí a kde budete stále ve spojení s přírodou. Umíte si představit, že takové místo najdete právě na Vaší terase? Ano! Stačí ji správně zastřešit…
Mezi celou řádkou možností zastřešování od pergoly po zimní zahrady výrazně v posledních letech vyniká posuvné zastřešení terasy od společnosti ALUKOV. Tento tradiční český výrobce, vývojář a inovátor využil své dlouholeté zkušenosti z oblasti zastřešování bazénů a zdokonalením tohoto systému vzniklo jedinečné posuvné zastřešení terasy. Posuvné zastřešení na rozdíl od klasických zimních zahrad nabízí výrazně vyšší komfort.
Jednoduše můžete regulovat teplotu na terase tím, že zastřešení otevřete nebo uzavřete. Boční stěny z bezpečnostního skla vás uchrání i před silným větrem, polykarbonát ve střeše odolá i kroupám. Jednotlivé části zastřešení se velmi snadno posouvají po kolejnicích umístěných na jedné straně na zemi a na druhé na stěně domu. Zkrátka pohoda jako na dovolené přímo na vaší zahradě…
Zastřešení zároveň slouží jako izolace stěny, ke které přiléhá. V jarních měsících je dokonce možné přes zastřešení vyhřívat vedlejší místnosti. V zimních měsících může na terase zůstat zahradní nábytek, a pokud vysvitne slunce, vzduch se pod zastřešením může ohřát i na pokojovou teplotu, přestože venku mrzne a leží sníh.


To vše pochopitelně v moderním designu, který perfektně přilehne ke každému domu, a to i díky široké škále barevných provedení.
S rekordně velkou expozicí (350 m2) se představil ALUKOV na výstavě FOR ARCH 2014 v pražských Letňanech. Vedle výstav, českých i zahraničních, kterých se ALUKOV účastní, si můžete kdykoliv zastřešení teras, bazénů a SPA prohlédnout na showromech společnosti v hlavním výrobním závodu v Orli u Chrudimi, v Praze na Rohanském nábřeží a nově také v brněnském AZ Tower.

 

 

 

Kam dál ?

Jak probíhá saunový ceremoniál – ceremoniály v sauně a trendy v saunování

Sauna a saunování,

Zimní Saunová sezona 2014 začíná!

Saunové ceremoniály a saunové akce,

 

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitky

Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

 


rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienti, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hair spa – vlasové rituály-péče o vlasy

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,