Follow me
0

Thalassocentrum – interiér a atmosféra mořského wellness centra

Wellness centrum u moře.

 Thalassoterapie má své základní principy, kombinuje dvě zásadní a neoddělitelné věci: péči o tělo (mořská voda, produkty, bahno, řasy, písek,) a pobytem u moře ( klima, vzduch, vlhkost). A proto za pravou thalassoterapií musíme cestovat. Do přímořských oblastí, do hotelů při pobřeží, kde je k dispozici mořská voda ( do určité vzdálenosti).

V thalassocentru se kombinují různé procedury péče o tělo a hydroterapie mořskou vodou, tedy pobyt v různých bazéncích a whirlpoolech a také relaxace na čerstvém vzduchu v blízkosti moře.

Luxusní thalassoterapeutická centra najdeme na celým světě, například ve Francii, Řecku nebo na Saridinii, dále pak v Tunisu, Turecku, na Mauriciu, v Thaisku či v Saudské Arábii.

 

Atmosféra mořského wellness centra

Atmosféra ve wellness a spa při aplikaci mořských procedur (thalasso procedury) je často spjata s mořem samotným, s hlubokou relaxací, regenerací a odpočinkem.

 

 

 

Interiéry  thalassocentra

Thalassocentrum je především centrum pohody kde převládá  klid a harmonie, často díky volnému prostornému interiéru.

Dominují zejména pastelové barvy teplých tónů v kombinaci s modrou a zelenou v různých podobách.

Co se týče dekorací, volí se spíše jednoduchý styl a převládají přírodní materiály.

V některých thalassocentrech, například na Sardinii se hojně využívá přírodní kámen k obkladům stěn a jako interiérové dekorace v podobě velkých nahrubo otesaných kusů.

Interiéry hojně doplňují dřevěné trámy a různé dřevěné konstrukce.

I nábytek je často ve velmi jednoduchém stylu, nejlépe  z přírodních materiálů, dřeva, ratanu, bambusu.

Nástěnné dekorace jsou jak jinak inspirovány především přírodou a mořem. Interiéry hojně doplňují vzrostlé květiny, keře a zeleň ve velkých terakotových květináčích.

 

Blue Palace – thalassocentrum

 

Recepce thalassocentra

Recepce a haly jsou především první vstupní branou do samotného kosmetického či terapeutického thalassocentra.

První dojem je proto velmi důležitý a klient má mít při vstupu velmi příjemný pocit.

Před absolvováním thalasso procedur je kladen důraz na to, aby se klienti celkově uvolnili a uklidnili. Je to nejen součástí filozofie thalassocenter, ale účinek procedur je pak intenzivnější a účinnější.

 

Proto je dojem z recepce a vstupní haly thalasso centra tak důležitý.  Interiér recepce by měl být maximálně harmonický, díky zvoleným barvám, nábytku, hudbě, osvětlení a dekoracím.

Součástí recepce či vstupní haly často bývá také prostor určený pro vystavení a prodej kosmetických produktů, kosmetiky, doplňků a čajů, které jsou vhodné pro následné domácí ošetření.

Doplňky a dekorace

Dekorace v thalassocentrech mají svůj důležitý význam, protože v thalassocentrech většinou nenajdeme příliš nábytku, spíše jednoduché účelné solitéry nebo jednotlivý designový nábytek.

Bez dekorací by některé prostory působili příliš prázdně a neútulně.
Používají se drobné dřevěné dekorace, často různě velké květináče a nástěnné dekorace z keramiky v terakotové barvě, kamenné částečné či celostěnné nespárované obklady.

V centrech můžeme také najít nástěnné malby s mořskou tématikou, nebo rybářské sítě, závěsy z mušlí, a podobné využití mořských symbolů.

 

foto: Myconian Imperial Resort & Thalasso Spa Center

 

Atmosféra thalassocentra

Pro dosažení příjemné atmosféry v thalassocentech se používá jemné osvětlení navozující odpočinek, jemná hudba a příjemné lehké vůně.

Důležitá je i relaxační a odpočinková místnost vhodná také k občerstvení a podávání bylinkových čajů, kde se klient může uvolnit, číst nebo se jen usadit mezi terapiemi.

 

 

 

Kosmetické kabiny v thalassocentrech

V kabinách je vše propracováno do detailů, aby se povzbudily emoce a smysly k objevování, úniku ze všednosti a uvolnění, oslovují se všechny smysly, zrak, čich, sluch, hmat i chuť.
Zrak
Intimní osvětlení, lampy a svíčky zvou k uvolnění a relaxaci. Osuška je pečlivě složena na lůžku s jednorázovým potahem a ozdobena květinou, v místnosti mohou být další mořské dekorace.
Čich
Kabinka je provoněná esenciálními oleji nebo interiérovým parfémem, který se hodí k ošetření…Klient je vyzván, aby si přivoněl k výrobkům, které se používají při ošetření.
Sluch
Hudba se vybírá dle ošetření, dodá gestům terapeuta tempo. Vše je předem připraveno, včetně produktů příslušných produktů a pomůcek předem, než klient vstoupí. Hluk nádob či skříněk je nepřípustný.
Hmat
Klient se během ošetření může zúčastnit tím, že se dotýká textur produktů během ošetření, přispívá to k odpoutání napětí a nervozity.
Chuť
Nakonec ošetření nebo i během něj je nabízen čaj.

Kam dál?

 

články:
Thalassoterapie – thalasso procedury
Oblíbená mořská kosmetika – řasy a bahno
Novinky a aktuality – wellness kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny

Peelingové saunové rituály
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Nové wellness trendy
Léčivá sůl ve wellness a spa

 


rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,