Follow me
0

Šumavské bylinné lázně – wellness koncept plný pohody

Pohoda, klid, relaxace –  wellness pobyt v šumavských lesích
láká svou originální recepturou na odpočinek.

V hlavní roli příroda

Unikátní skloubení lázeňství s přírodou, zemskou energií a historií promítli do svého wellness konceptu v
v ParkHotelu v Kašperských Horách. Naprosto ojedinělý a neopakovatelný lázeňský pobyt v České republice nabízí „Šumavské bylinné lázně“ .

Při návštěvě Šumavských lázní se může někomu vybavit období panování krále a císaře Karla IV. , majestátný hrad Kašperk a těžba zlata v Kašperských Horách – období, kdy byly šumavské louky a pláně zarostlé žlutou arnikou, mateřídouškou, dobromyslem a řadou dalších bylinek. Hluboké šumavské lesy a slatě, čistá pramenitá voda, horských vzduch a místní bylinky, to byl domácí lékař Šumavy.

Na tyto tradice navazuje zcela ojedinělý projekt pod názvem Šumavské lázně, který nabízí ParkHotel Tosch. Technologicky moderní balneo provoz rozkládající se na ploše 320 m2, je zcela orientován na bylinné procedury včetně koupelí, bylinné páry, zábalů a masáží. Hluboké sklepení, skála, původní valená kamenná klenba vás podvědomě vrací do 16. století a společně s unikátním interiérem lázní přispívá k výraznému zklidnění vašeho organismu.

 

Bylinky a přírodní zdroje jsou hlavním
produktem
Šumavských lázní

Při procedurách se intenzivně využívá fytoterapie, v minulosti známá též jako bylinkářství, při které jsou k léčbě člověka využívány léčivé rostliny a byliny. Veškeré produkty, které se v lázních používají, jsou z čistého prostředí Šumavy. Z čerstvých bylin sbíraných na soukromých horských pastvinách jsou připravovány certifikovanou společností speciální směsi pro lázeňský provoz. Host si může vybrat z pěti druhů bylinných koupelí a tří směsí připravovaných pro tradiční šumavskou parní lázeň. Rovněž rašelina a jíly nesou značku s logem Šumava.

 

Energie z podzemí

Velký jeskynní útvar v podzemí hotelu se využívá pro léčení horních cest dýchacích (speleoterapie). Pobyt v jeskyni na lehátkách umocňuje silné vyzařování zemské energie.

Je proto vhodný k rekonvalescenci po delších onemocněních a vyčerpání (syndrom vyhoření), harmonizuje celou osobnost.  Celkovou kulisu pobytu v lázních doprovází zvuk tekoucí vody pramene sv. Barbory, který přímo v lázních vyvěrá a je jeho nedílnou součástí.

Klimatické podmínky Kašperských Hor jsou zcela srovnatelné s lázeňskými středisky v bavorské části Šumavy. Označení „Vzdušné lázně“ (Luftkurort), rozhodně regionu přísluší. Neodmyslitelnou součástí lázní je velký hotelový park v anglickém stylu s tenisovým kurtem. K dispozici jsou zde lehátka, lavičky, letní terasa pro příjemné posezení u kávy nebo snídaně. Pohled z hotelového parku na hrad Kašperk je pak příjemnou závěrečnou tečkou za jedinečným lázeňský pobytem, který každého doslova nabije novou energií.

Blahodárné terapie lázní

Klimoterapie -Šumavské klima se vyznačuje neobyčejnou čistotou vzduchu, vysokými hodnotami slunečního svitu, sníženým atmosférickým tlakem a přiměřenou vlhkostí.

Výhodou Kašperských Hor je, že se nacházejí nad vrstvou prachové a dýmové zóny, čímž je dána vysoká čistota vzduchu téměř bez bakterií a alergenů. Podobně jak Karlova Studánka v Jesníkách se nachází v pásmu „Vzdušných lázní“ Kašperské Hory a Šumava.

Hotel nabízí pro aktivní pohyb zázemí hotelového parku (lehátka, lavičky atd.)Klimoterapie a aktivní pohyb klientů na čerstvém vzduchu spojený s procházkami a lehčími tůrami. To vše dále provázané s klasickými léčebnými procedurami.

 

Fytoterapie- Při procedurách se intenzivně využívá fytoterapie, v minulosti známá též jako bylinkářství, při které jsou k léčbě člověka využívány léčivé rostliny a byliny. V posledních zhruba 20 letechdochází k nárůstu zájmu o fytoterapii a podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je fytoterapie praktikována třikrát až čtyřikrát častěji než klasická medicína.

Použití fytoterapie je velice různorodé. Byliny můžeme používat k přípravě čajů, koupelí, výtažků v lihu, obkladů, mastí a výrobě bylinných kapslí. Bylinky a přírodní zdroje jsou hlavním produktem Šumavských lázní.
Pohybová terapie – Je známo, že pohyb hraje nezastupitelnou roli nejen v terapii nadváhy a obezity, ale i ve zdravém životním stylu. Pohybem trénujeme svalstvo, celkově kardiovaskulární aparát a když zvolíme správnou aktivitu a hlídáme tepovou frekvenci, vede sport i k redukci nadváhy.

V nabídce nechybí ani oblíbené Nordic Walking – Jedná se o terapii zahrnující chůzi s holemi. Je vhodná pro všechny věkové i výkonnostní kategorie, včetně osob zotavujících se po nemoci. Ve srovnání s normální chůzí, má chůze s holemi přibližně o 20% vyšší energetický výdej a o 15% vyšší tepovou frekvenci. Tím se stává severská chůze (Nordic Wallking) mnohem efektivnější než normální chůze. V průběhu chůze si dopřejte krátké zastávky, při kterých provádějte jednoduchá strečinková cvičení. V zimním období se dosahuje výrazně vyššího energetického výdeje při chůzi na sněžnicích s holemi.

 Hydroterapie – Vodoléčba se jako forma terapie začala uznávat již v antické době a byla nepostradatelnou součástí životního stylu Římanů. To, že vodu nezbytně potřebujeme ke svému životu, ví každý z nás. Voda působí velmi pozitivně na celý náš organismus. Blahodárné účinky vody jsou známi již z minulosti. Za pomyslného zakladatele vodní léčby je považován Vincenze Priessnitz, který léčil pomocí vodních zábalů a dosahoval s nimi skvělých výsledků.

Procedury probíhají v kabině s anatomicky tvarovanou celotělovou vanou „Aquadelicia“. Jednotlivci i páry mohou dále využít double kabinu, která je vybavena dvěma celotělovými vanami „Aquanella“ s atraktivním vnějším podsvícením a možností nabídky chromoterapie.

Vířivá šumavská rašelinová koupel – Koupel, která obsahuje extrakt z čisté léčivé rašeliny, blahodárně působí na lidský organismus a provádí se ve vaně s tryskami. Mikro masáží kůže dochází k lepšímu prokrvení a tím k proniknutí léčivých látek do těla, celkové relaxaci organismu a též k uvolnění svalového napětí. Po koupeli následuje suchý zábal.

Termoterapie -Termoterapie je část fyzikální terapie, kdy teplo do organizmu přivádíme, což se nazývá pozitivní termoterapie, nebo teplo odvádíme, ochlazujeme tělo a jedná se o negativní termoterapii.

Aplikace tepla vede k vazodilataci (zvětšení průsvitu cév) a tím ke zlepšení prokrvení. Obecně platí, že se v ohřívaných tkáních zvyšuje intenzita metabolismu a tím i intenzitu probíhajících reakcí imunitního systému. Předpokládá se, že přívod tepla zlepšuje, popř. žádoucím způsobem urychluje probíhající zánětlivé procesy, působí proti bolestem a křečím.

Ochlazování se provádí především z analgetických důvodů, tedy k mírnění bolesti. Chlad zároveň tlumí intenzitu probíhajícího zánětu, což může být komplikací, pokud je chlazena čerstvá rána. Studené obklady jsou nejběžnější aplikací. Používají se k mírnění bolesti u drobných úrazů a některých akutních stavů. Dalším využitím je mírnění zánětlivých procesů.

Šumavský koncept si získává nejen své věrné příznivce, ale i velmi příznivé hodnocení odborné veřejnosti

Vytvořit v současné době projekt sloužící k relaxaci a léčbě stále narůstajících psychosomatických problémů je nesmírně důležité a aktuální. Právě díky vyhlášce č.267/2012 sb. platící od 1.10. 2012 je tuzemská lázeňská léčba značně omezená a právě podobné kvalitní projekty vyplňují „díry“ tuzemského trhu. Vytvářejí pro dnešní populaci profesionální prostor pro prevenci i kompenzaci stále narůstajících civilizačních chorob. Svojí polohou,originalitou, profesionálním personálem a hlavně výběrem služeb využívajících nedoceněných tuzemských šumavských zdrojů patří Šumavské lázně k naprosté špičce současného wellness. Dr. Jan Hejma – prezident ČAW

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,