Follow me
0

Stylové uniformy pro kosmetičky, wellness a SPA 2.část

Krásné, moderní, pohodlné a vysoce funkční
- uniformy pro zaměstnance wellness, beauty a spa.

Módní, stylové a funkční pracovní oblečení by mělo nahradit strohé pláště a trika a potlačí osobní fantazii a vkus každého zaměstnance v tom, co si do práce oblékne a v čem předstoupí před klienty.

Pohodlný pracovní oděv

Dámské i pánské pracovní uniformy jsou velmi elegantní a stávají se módní záležitostí. Do střihů se promítají různé styly, linie a zejména vlivy různých kultur.

Stejně jako terapie z různých koutů světa pronikají do provozů i příslušné prvky daných kultur a dálek a  dostávají se i do šatníků wellness a spa pracovníků.  Základem bývají pohodlné dlouhé kalhoty a kabátky s krátkými i dlouhými rukávy, nejčastěji s délkou pod lokty, na knoflíky, na zip nebo s páskem.

 

 

kosmetika Skeyndor

Podle potřeby volnosti pohybu se prosazují střihy sak a kabátků, krátkých, delších pod boky ale i v podstatně delších variantách až ke kolenům s velkými pohodlnými rozparky.

Některé jsou v pase rozšířené a tvoří dojem sukně. Elegantní linie obleků tvoří saka, často je zdobí elegantní stojáčky nebo límečky.

Pro fitness oblast bývají v nabídce různá tílka, trika a mikiny, převážně ve sportovním střihu a eleganci. Trochu odvážnější na barvy a dekoraci jsou „kostýmy“ pro lektory a instruktory různých etnických tanců a pohybových aktivit. Bývají to bohatší zdobené sukně, kalhoty v délce nad kolena ve stylu tureckých kalhot.
Samozřejmostí jsou různé výšivky, loga či různé firemní jednotné dekorace oděvů.

K uniformám firmy nabízí i další doplňky, zejména pohodlnou a stylovou, prodyšnou obuv vhodnou pro celodenní nošení.

 

 

 

Efekt, psychologie a funkčnost barev

Stejně jako v jiných oblastech wellness a spa i v oblasti uniforem a pracovního oblečení se jasně projevují trendy, preference, oblíbenost a také jistá rafinovanost.

Zejména pokud jde o barvu oblečení.
Například v Americe je jasná preference černé barvy pro uniformy zejména v oblasti péče o tělo, siluetu a dokonalou linii.

Černá je stále nejoblíbenější, zaměstnanci působí dojmem štíhlejší postavy, černá také více maskuje a kryje faldíky.

Roli hraje i praktická stránka, kdy černá barva nejlépe kryje různé fleky z kosmetických produktů.

Další oblíbené barvy jsou šedá a hnědá. Zejména hnědá barva dokonale ladí se zemitými interiéry a stylem, s exotickým interiérem, thajským, japonským a podobně.

 

Noel-Asmar-Uniforms

 

Barevné spa uniformy, jsou sympatické

Mezi stále více oblíbené a vyhledávané patří i různé odstíny pastelových barev, světlé odstíny oblíbených barev jako je modrá, zelená,..  které působí pohodově, relaxačně a velmi sympaticky.

Zejména ve wellness a spa si postupně získávají větší popularitu, jsou to světlejší odstíny, pastelové barvy, například modrá barva, která podporuje komunikaci, nebo různé odstíny zelené jako je šalvějová zelená nebo olivově zelená, které dobře korespondují s interiéry typu bio, eko, natural, nebo herbal spa, které jsou momentálně velmi trendové.

Některé odstíny teplých tónů, například béžové, hnědé, pískové zase na uniformách působí vřelým a přívětivým dojmem a zaměstnanci působí zdravěji a pohodověji.

 

Jednobarevné nebo vzorované?

Záleží na filozofii provozu a představě provozovatele, zda zvolí jednoduché jednobarevné uniformy například s decentními barevnými akcenty na lemech nebo uniformy s potiskem.

 

Taman sari spa uniformy

 

Textilie jako společný jednotící prvek provozu a součást kultury

EXOTICKÉ DESTINACE

Například batikované uniformy jsou často používané ve wellness a spa v Indonésii, Thajsku, nebo Vietnamu, kde najdeme řadu luxusních wellness provozů.

Potisky na uniformách korespondují s interiérem, často jsou stejné vzory nebo barvy použity na dalších textiliích v provozech, například na lůžkovinách, závěsech, dekoračních polštářcích, někdy jsou ze stejných látek ušité i převleky pro klienty, župany a kimona s páskem kolem pasu, které klienti odkládají před procedurou v kabinách a pak v nich ještě odpočívají následně po procedurách v relaxačních místnostech.

Barvy většinou korespondují s tradičními batikami používaný v domorodé oblasti, s barvami místního tmavého dřeva, ze kterého je většinou veškerý nábytek v provozu.

 

 

TRADIČNÍ TURECKÉ LÁZNĚ

Jiné tradice, jež se promítají do pracovního oblečení a oblečení pro klienty, jsou vidět například v tureckých lázních. A to nejen v Turecku

Místní „stejnokroj“ je většinou originálně červenobílý nebo modrobílý, tradičně kostkovaný vzor se opakuje a je využívaný pro ručníky, osušky, župany a někde pro podporu skutečně originální turecké lázně se tyto tkaniny  používají i v řadě „detašovaných“ provozů po celém světě.

Telaci – maséři z nich mají ušité pracovní oděvy a klienti velké osušky, které si omotávají kolem těla před i po proceduře.

 

 

Uniformy, tuniky, kimona

Nároky na oděvy jsou vysoké, kvalitní materiály šetří provozu náklady.

Uplatňují se především pohodlné flexibilní textilie, strečové, prodyšné, které umožňují zejména masérům provádět úkony pohodlně a neomezeně v celém rozsahu pohybu, který potřebují.

Materiály jsou vhodné k opakovanému praní, sušení ( na nízké teploty), vyhledávaný je i rychleschnoucí materiál.

 

Nároky na textilie pro výrobu pracovních oděvů
pro wellness a spa

Textilie ze kterých se šijí oděvy a uniformy pro wellness a spa splňují řadu kritérií, žádaná je především odolnost proti chloru, stálobarevnost, UPF filtry ( sluneční filtry) odolnost proti skvrnám, mačkání a plstnatění.

Obleky si musí zachovávat svou barvu a tvar i po opakovaném praní, což je základní požadavek na kvalitu uniforem, který následně provozu  nabízí úspory ve výdajích nutných na péči o uniformy. Delší životnost šetří náklady spojené s dalším dokupováním nových uniforem.


Kolekce a jednotlivé řady uniforem jsou speciálně zaměřené na různé profese, například pro kosmetičky, spa pracovníky, fitness pracovníky, manažery, a podobně.  Kolekce nesou i příslušné názvy jako například, joga dress, prima fitness, medical, soho, tibet, aj.

 

Firmy, které nabízí uniformy a oblečení pro hotelový, wellness a spa sektor poskytují zákazníkům poradenský servis, konzultanty, pokud možno krátké dodací lhůty a zejména pestrý výběr barev, střihů a stylů a také individuální přístup. Zdůrazňují snahu pochopení každého provozu jako individuality a stejně tak přistupují k návrhu uniforem pro konkrétní provozy a jednotlivé skupiny zaměstnanců.  Taková je realita ve vyspělých wellness a spa destinacích.

Uvidíme, jak se bude tato oblast vyvíjet i v našich končinách.

foto: archiv webu a archiv firem

 

 

Kam dál?   Uniformy a pracovní oblečení

rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,