Follow me
0

Studium aromaterapie – zájezd do Afriky – orienátlní aromaterapie přímo v Africe

Aroma školení přímo v Africe.
Odborná stáž – aromaterapie.

Příležitost pro úžasné zážitky, poznání a sebevzdělání.

IMG_0174Kdo se zabývá aromaterapií a chtěl by poznat místo, kde rostou a kde se sbírají orientální rostliny a zkusit si vyrobit esenciální olej, pro toho bude lákavé poznat vše na vlastní kůži během úžasného pobytu v horách Velkého Atlasu v severní  Africe.

DSC_0667Zajímavostí tohoto jedinečného odborného zájezdu je nejen seznámení se s orientální aromaterapií, ale také i poznání místního života a místních zajímavostí, v malé skupince se zkušenou českou průvodkyní – uznávanou odbornicí nejen na aromaterapii.

Během celého pobytu je přítomna úžasná bytost, která rozumí rostlinám, a to na všech úrovních,  paní PhDr.Hana Khlaif, která v místě dlouho žila a studovala.

Zabývá se také působením rostlin v rovině čakeraroma, studuje čínskou medicínu a vše, co je možné spojit s úžasnými rostlinami a bylinami tak, aby na nás působili tak, jak potřebujeme.

 

Na různých místech severní Afriky pečlivě vybírá suroviny a kosmetiku, která se pak dostává na evropský trh i k nám do Čech. Pro malé skupinky zájemců připravila mimořádné zážitky provoněné orientální vůní a kosmetikou.

Díky jejím zkušenostem a kontaktům je možné podívat se na různá místa, kam běžně turisté vůbec nechodí, protože se sem běžně nemohou vůbec dostat.

 

myrta-domek-(2)Pro příznivce aromaterapie je
připravený bohatý program.

Naprosto úžasné je vyzkoušet si, jak místní domorodé ženy sbírají v horách suroviny na výrobu esenciálních olejů. Součástí pobytu je ruční sběr bylin s berberkami, které v horách žijí a ručně byliny a rostliny sbírají.berberky-myrta

Berbeři jsou prastarý africký národ, žijí převážně v horách jako pastevci a drobní zemědělci. Běžný turista se s nimi nesetká.

Berberky sbírají například myrtu, kterou pak také svázanou do velkých balíků na svých bedrech nosí k místu destilace.

K destilaci čistého esenciálního oleje je samozřejmě zapotřebí často i velké množství suroviny.

Po sběru čerstvých rostlin pak následuje destilace esenciálního oleje a květinové vody přímo u místa sběru, v malém „destilačním“ domku. Surovina se přesně odváží a opět ručně napěchuje do destilačního kotle.

Destilací provází odborný a uznávaný aromaterapeut, Zouhaier Helali, který své produkty, především čisté esenciální oleje, dodává do těch nejlepších spa center po celém světě. U nás v České republice mě v roce 2012 odbornou přednášku v rámci odborné konference TĚLO, DUŠE ,DUCH.

Během těchto výprav se destiluje například zelená myrta nebo pistacia lentiscus (více zde).

sber myrty 1sber myrtymyrta-domek-(25)myrta-cerstva

 

aroma-vypravaVýpravy za poznáním do krásných hor severní Afriky

Na programu je také odborná stezka po horách s biologem a aromaterapeutem. Vede místy, kam nechodí žádní turisté a místní lidé jen velmi zřídka.  Procházka po horách  je doplněná o odborné výklady a zajímavosti.

Hory jsou krásnou oázou čisté přírody, jsou bohaté na rostliny, květiny, byliny a různé vzácné rostliny.

aroma-staz-AfrikaBěhem výpravy je možné poznat jak zde rostliny divoce rostou, jak se využívají a co nám nabízejí.

Je možné se o nich dozvědět řadu zajímavostí a slyšet mnoho osvědčených zkušeností s jejich využíváním, například při příjemném odpočinku pod korunami korkových dubů.

Esenciální oleje získávané ze zdejších zdrojů patří k těm nejčistším a velmi ceněným po celém světě.

DSC_0553DSC_0367  DSC_0407DSC_0490

DSC_0461Je úžasné poznávat blahodárné zdroje přírody přímo v místě jejich domoviny, kde rostou a kde nám nabízejí jedny z nejcennějších aktivních účinných látek, jež se po staletí využívaly pro podporu zdraví, krásy a dlouhověkosti.

 

Opravdu úžasné zážitky, perličky z krásného místa, které jsou jedinečné…

To nejzajímavější z místa pobytu je součástí programu.
Zajímavým místem, jehož návštěva je také součástí aroma stáže, je například rodinná továrna na výrobu exkluzívních dýmek tradičním způsobem, z kořenů vřesovce. Tato výroba je i v místě svého působení opravdovou raritou. Rodina má povolené sbírat v místních horách kořen vřesovce v určitém stáří. Ten se pak dále zpracovává, suší a brousí.. Je možné projít si výrobu a dozvědět se o velmi originálním postupu výroby krásných dýmek.

DSC_0317DSC_0345

Dalším zajímavý místem je rodinná výroba šperků ze surových korálů, je možné vidět jak z malého surového kousku červeného korálu vzniká ruční výrobou nádherný šperk.

DSC_0393DSC_0400

DSC_0056Wellness péče a zdobení přírodní henou

Originální péče o celé tělo, duši i mysl je náplní péče místního hamamu. Teplo, koupel a olivové mýdlo spolu vytváří pohodou během celé procedury zdejších hamam lázní, které jsou jiné než ty turecké a rozhodně je úžasné si je také vyzkoušet.

Na závěr hamamu je možné vyzkoušet si pravé  místní tetování henou, čistou přírodní henou. Prášek se nanáší na kůži přes různé šablonky květin, vzorů a motivů.

Jak poznáte nevěstu? Tato technika zdobení patří k tradiční péči o budoucí nevěsty, které si před svatbou zdobí henou ruce i nohy. Zdobení bývá velmi bohaté a vydrží poměrně dlouho.

IMG_8962DSC_0068

 Cesta povede do míst, která nejsou součástí
běžných turistických zájezdů….

IMG_8871Na programu jsou i další exkluzívní zastávky jako je prohlídka starých římských památek Bulla Regia, jedinečného místa, které dýchá intenzívní historií.

Ve své době bylo toto místo jedním z nejbohatších antických měst v severní Africe a dnes je jednou z nejcennějších archeologických lokalit. Zajímavé jsou zbytky lázní, vany a nádrže, krásné mozaiky, také chrámy a divadlo.

Zajímavé jsou také zdejší podzemní vily. Vily měly dvě poschodí, jedno horní a druhé podzemní, vyhloubené pod povrchem země, kde byly hlavní obytné místnosti.

Podzemní místnosti staveb chránily obyvatele před letním horkem a zimním chladem. Tyto podzemní místnosti jsou na rozdíl od těch horních dobře dochované, stejně tak i krásné mozaiky na podlahách. K nejkrásnějším patří Venušina vila, s krásnou velkou mozaikou Venuše, Kentaurů a andělů….

IMG_8840IMG_8812

 

IMG_8972

Další zastávkou je také místo, kde se těžily různě barevné mramory. Muzeum je přímo v oblasti těžby a nabízí pohled na využití a zpracování mramoru. Samozřejmě nechybí zastávka u moře nebo setkání s místními obyvateli, třeba velbloudy,…. a nebo místními domorodci na pravém arabském trhu.

 

Odborné přednášky o chemotypech

DSC_1188Součástí odborné stáže v Africe je také odborná přednáška o chemotypech bylin od uznávané osobnosti, Dr. Prof. Hiazaoui. Co je v bylinách obsaženo, jak se těchto látek využívá a jak na nás působí, jak získáváme esenciální oleje a v jaké kvalitě. To vše je také součástí odborné přednášky, která je překládána do českého jazyka.DSC_1157

Zájezd plní sny každého, kdo se zajímá o přírodu, rostliny, byliny, aromaterapii.

Je nejen skvělou příležitostí poznat bylinky z blízka, přímo v místě, kde rostou a kde se tradičně zpracovávají, v nádherných kroumerijských horách, jež jsou součástí Velkého Atlasu, ale také příjemným odpočinkem a relaxací od běžných hektických dnů.

 

mimozalevandule-stoechaskorkový-dub

Současně také možností načerpat novou energii, poznat zajímavé místo naší planety a obohatit svůj život o nová poznání. Seznámit se s rostlinami, které nám toho tolik nabízejí, a které mohou náš život doplnit o spolehlivé a účinné pomocníky, kdykoliv potřebujeme.

eukalyptus-globulusPod odborným vedením zkušeného aromaterapeuta se všichni vydají přímo za přírodními zdroji těchto léčivých a blahodárných zdrojů přírody, které známe většinou jen z etikety kosmetických produktů a olejů.

K těm určitě zajímavým patří například eukalyptový olej. Všichni ho známe a víme něco o jeho účincích.

Je to krásný, statný strom s neobvykle podlouhlými listy, plný vitality a energie, s dokonalou strukturou kůry. Je možné si prohlédnout jak eukalyptus roste a dozvědět se o něm vše, abychom pak mohli oleje z eukalyptu používat přesně podle svých představit a vybrat si například mezi eukalyptem globulus či eukalyptem radiata…

 

eukalyptus-zelenyDSC_0683

 

Kontakt a více informací:

odborný bylinný a aromaterapeutický zájezd – odborná stáž s mezinárodní certifikací,
Termín zájezdu, 5.-12.4. 2015

kontakty:  YASMINA CZECH s.r.o., yasminaczech@email.cz, Tel.: +420 606 529 770 / posílejte SMS zprávu

více informací –

 

 

Kam dál?

  další články:


Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika

Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika
Peelingové saunové rituály
Léčivá sůl ve wellness a spa

 

rubriky na www.SPAwellness.cz

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienti, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hair spa – vlasové rituály-péče o vlasy

 

sauna

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,