Follow me
0

Saunový svět Aquapalace – exkluzívní saunové zážitky během nové saunové sezony

 Saunový svět Aquapalace Praha zahájil zimní saunovou sezonou.Bohatý program saunových ceremoniálů a zážitků v sauně.

Letošní zimní saunová sezona začíná! Jak jsou na ni připraveni v největším saunovém centru v Čechách, to u příležitosti veletrhu Bazény, Sauny & Spa prozradil Ing. Radek Steinhaizl, generální ředitel Aquapalace Praha. O umění saunérů z Aquapalace se také mohli návštěvníci veletrhu přesvědčit v rámci hlavního doprovodního programu Ostrov zážitkového saunování.

Saunová show byla nepochybně jedinečnou příležitostí, vidět skvělé saunéry a nechat se zlákat na skutečné saunové ceremoniály…

Ukázka nabídky saunového centra na veletrhu v rámci speciálního projektu Ostrov zážitkového saunování, byla opravdu lákavá. V provizorní sauně postavené tak, aby poskytla zázemí pro nastínění saunového interiéru a saunové atmosféry, probíhaly během veletrhu ukázky aktuálních trendů v saunování.

Hudba, aromaterapie, převleky a rekvizity pro saunové scénické rituály napovídaly mnohé o jedinečných zážitcích, které mohou návštěvníci saun prožít naplno právě během zimní saunové sezony v Čestlicích, v saunovém světě Aquapalace Praha.

 ukázka ze saunového ceremoniálu Čarodějnice – v rámci veletrhu Bazény, Sauny & Spa

 

Novinky saunového centra Aquapalace Praha

Saunový svět v Aquapalace slaví své šesté narozeniny. Od doby, kdy se jeho dveře otevřely poprvé, uběhlo tedy pár let, ale hlavně se soustředila spousta úsilí a implementovala řada inovací tak, aby se právě zde mohlo nabídnout návštěvníkům to nejlepší ze současného světového saunování, ke kterému patří špičkové technické zázemí, dokonalá atmosféra a samozřejmě i  přívětivý personál a řada lákavých služeb pro pohodu klientů.

Působíte ve funkci generálního ředitele Aquapalace Praha, ale jste také zkušený a nadšený odborník na saunování. Za těch několik let, kdy dohlížíte na chod celého aquaparku, jste stihl procestovat více než 120 různých center v zahraničí a máte tedy velmi dobrý přehled o tom, co se nabízí jinde. Saunový svět Aquapalace Praha nepochybně drží krok se světovými trendy – jde o náš největší saunový svět co do velikosti, s nejširší nabídkou služeb co do kvality a rozmanitosti, má nabitý program saunových ceremoniálů, propracovanou nabídku služeb a vstupů, balíčků… Je ještě vůbec možné něco zlepšit nebo přidat?

Právě na letošní saunovou sezonu se moc těšíme a jsme na ni mimořádně dobře připraveni.  I v oblasti saunování se stále něco vyvíjí a posouvá, což sledujeme a hodnotíme.

Nejen já, ale i manager saunového centra a naši nejlepší saunéři cestujeme a navštěvujeme saunová centra například v Rakousku, v Německu i jinde.

Moc nás to baví, sledujeme, jak to dělají jinde, pozorujeme místní zvyky, diskutujeme o tom, co se nám kde líbí či nelíbí, co bychom mohli nabízet či zlepšit u nás, snažíme se inspirovat se něčím zajímavým. Jednoduše vidíme prostor stále něco zlepšovat.

Je to zejména v oblasti péče o klienty. Sem patří nejen nabídka kvalitních služeb spojených se saunováním a nabídka služeb navíc, které zpestří pobyt v saunovém světě, ale momentálně je to především oblast zážitkového saunování. Je to jasný trend, který promění běžný pobyt v potírně v exkluzívní zážitek během pocení i po něm.

Stále se objevují nové technologie, designy, dekorace, funkční doplňky… Vnímáme také připomínky a náměty našich klientů a přemýšlíme nad nimi. Snažíme se držet krok na světové úrovni nejen ve vybavení saun, ale i v nabídce služeb.

 

Doladěná atmosféra pro venkovní saunování pod oblohou.

Jak se všechny poznatky a inspirace projevují reálně, přímo v provozu saunového centra?

Do zlepšování dáváme maximum energie, stále je co zlepšovat. V nedávné době jsme provedli redesign našeho interiérového saunového centra. Změny proběhly zejména v samotných interiérech saun, přidali jsme dekorativní prvky, které vytvoří zcela novu atmosféru v sauně, víme, že i to se časem okouká a zevšední. Měnili jsme topidla, řešili některé další detaily.

Zahájili jsme také úpravy saun v exteriéru, na zahradě. Budujeme zde krásnou saunovou odpočívárnu, budou tu také toalety a sprchy, ve kterých se i v zimě budou moci návštěvníci osprchovat v teplém zázemí.

Zázemí kolem venkovních saun je právě realizováno na základě přání a námětů našich klientů, kteří poukazovali na to, že k ochlazovací části chybí nějaké intimnější zázemí, podobné jako je ve vnitřním saunovém světě. Jde rozhodně o kvalitativní skok nahoru.

Od 1. 9. 2014 rozšiřujeme otevírací dobu saunového centra. Užívat, relaxovat a odpočívat je u nás možné od 10:00 až do 23:00 hodin každý den. Při speciálních akcích, například Saunování při svíčkách i déle. Rozšiřujeme také nabídku saunových ceremoniálů, scénických saunových ceremoniálů, přemýšlíme o saunové kosmetice, o tom, jaké ingredience naše klienty osloví, jaké nabízet lepší zázemí pro pohodový pobyt v saunovém světě a to ve vnitřních saunách i v naší saunové zahradě. S našimi saunéry připravujeme nové a originální ceremoniály.

Práce saunéra v saunovém světě

Jenom o tom vybavení to ale není. Jak jste řekl, trendem v saunování jsou zážitky v sauně a k tomu je ovšem potřeba i kvalitní personál. Vaši saunéři přijali letos hned několik výzev, jednou z nich byla ukázka jejich umění v improvizovaném prostředí mezinárodního veletrhu Bazény, Sauny & Spa. Ti nejlepší saunéři předvedli na plný plyn mimořádné saunové představení v několika variacích, za doprovodu hudby, aromaterapie a dekorací. Bylo úžasné sledovat, jak je to baví. Jaká je ta další výzva?

To, jak saunér pracuje a jak ke své práci přistupuje, je pro nás klíčové. Pečlivě vybíráme zejména ty saunéry, kteří svou práci umí dělat také srdcem a umí zaujmout klienty. Řada našich klientů má svého oblíbeného saunéra, kterého vyhledává. S tím také souvisí jedna z našich novinek.

Pro letošní saunovou sezonu si každý náš saunér připravil úplně nové, originální saunové představení, kterým návštěvníky překvapí. Během října bude také probíhat soutěž o nejlepší ceremoniál, soutěžit mohou všichni návštěvníci, mohou hodnotit ceremoniály a saunéry v různých kategoriích. Vyhlášení bude při některé z příjemných saunových akcí pravděpodobně během listopadu.

Práce saunérů je náročná, proto se o ně také staráme a nabízíme jim příjemné pracovní prostředí a péči, vysíláme je na exkurze do zahraničí, kde mají možnost sledovat, jak probíhá zážitkové saunování. Zajímá nás ale také to, jaké zázemí u nás samotní saunéři mají, nabízíme jim školení, jednou za čas zdravotní vyšetření, vitaminy, stále mají možnost cestovat, vzdělávat se. Především ale musí mít chuť dělat svoji práci. Máme saunéry, které zaměstnáváme a také ty, kteří saunéra dělají ještě ke své hlavní jiné práci, jsou to nadšenci, jež to nesmírně baví a to je pak v sauně znát.

Scénické saunové ceremoniály

Pro letošní zimní saunovou sezonu připravujete speciální scénické saunové ceremoniály – jaké ceremoniály to jsou a co se při nich v sauně odehrává?

Již od samotného otevření se snažíme nabízet návštěvníkům různé formy saunování, v maximálně příjemném prostředí čtrnácti různých saun. I když je to spousta možností na velké ploše, není to jenom o pocení a odpočívání. Jasným trendem v saunování je už zmiňované zážitkové saunování, během kterého saunér vstupuje do sauny, vytváří speciální atmosféru, používá aromaterapii, polévá kameny, vytváří ručníkem intenzívní nárazy tepla, stará se o to, aby si to klient v sauně užil. Další nadstavbou pro zážitkové saunování je pak vyloženě saunová show, podpořená dalšími efekty přímo v sauně. Saunér si pro klienty připravuje představení na určité téma, předvádí ho v kostýmu, používá hudbu, dekorace, světelné efekty. Jde o dokonalý zážitek ze saunování a je na fantazii saunéra, jak svým stylem a originalitou zaujme. Může to být například indiánské téma, keltské, čarodějnice na koštěti nebo Fantom opery…

Pro to, aby bylo scénické saunování opravdovým zážitkem se vším všudy, instalovali jsme do venkovní sauny speciální světelnou aparaturu. Podle toho, jak se při saunovém ceremoniálu pouští hudba, reaguje i osvětlení, střídají se různé světelné efekty a střídá se i světlo za topidlem, pod lavicí, na stropě, což při konkrétním saunovém ceremoniálu vytváří působivé doprovodné osvětlení.

Dalším efektem je také používání různých LED pásků a UV lampy v sauně. Ta zajistí, že jsou vidět pouze bílé objekty v místnosti, například prostěradla, zuby, bílý ručník, který používá saunér při ceremoniálu. To také dodává zážitkovému saunování jiný rozměr. Na letošní speciální saunové večery se rozhodně těšíme.

Součástí saunování je i odpočinek a relaxace, u poctivého saunování tudíž přichází také chuť na něco dobrého a poctivého. Zejména po scénickém saunovém ceremoniálu plného efektů a zážitků nebo celodenním pobytu v saunovém centru je vhodné se občerstvit a doplnit tekutiny…

Během saunování i po saunování se snažíme klientům vyjít vstříc a rozmazlovat je například v našem baru s obsluhou v centrální části saunového světa. Máme širokou nabídku především různého pití, protože pitný režim je při saunování důležitý.  Nabízíme od energeticky hodnotných nápojů přes osvěžující pivo až po lahodné a míchané drinky. Nabídneme i lehké saláty a nadýchané moučníky, lákavé a příjemné posezení u saunového krbu zdejší gastronomický zážitek zdvojnásobí.

A jak se připravujete na novou saunovou sezonu vy osobně?

Rozhodně si ji letos užiji. Září je v našem saunovém světě ve znamení originální směsi vůní – hruškovice, jasmínu a jablek, další zajímavosti přijdou hned v říjnu. I když já už teď v podstatě přemýšlím o tom, jaké novinky uvedeme v jarní sezoně, určitě opět překvapíme něčím novým….

—–

 Saunování v Aquapalace Praha, skvělé místo pro saunové nadšence

Saunový svět Aquapalace Praha nabízí širokou nabídku saunování v různých variantách saun. Příjemné zázemí saunového centra nabízí 14 různých prohříváren, najdeme zde klasické dřevěné sauny i parní lázně v krásných mozaikách. Originalitou je například finská sauna obložená dřevem z 80letého dubu, nebo sauna vypadající jako březový háj, díky speciální interiérové dekoraci. Zajímavá je také biosauna s relaxačním podsvícením, solné lázně nebo bylinková sauna.

♦♦♦ VULKÁN SAUNA

Velmi příjemně osvětlená kabina obložená světlým dřevem a kameny, které dotvářejí atmosféru korespondující s názvem i teplotou této sauny. Jedná se o nejteplejší saunovou kabinu v saunovém světě.

♦♦♦  SOLNÁ LÁZEŇ

Nízkoteplotní sauna, kombinující teplo a ionizovaného kyslík obohacený o mořskou sůl. Účinně působí na uvolnění a zlepšení činnosti dýchacích cest, hlavním účinkem je intenzivní prokrvení organismu.

♦♦♦  LACONIUM

Nízkoteplotní sauna, vhodná alternativa, pokud váš krevní oběh nemůže být vystaven zátěži v klasické sauně. Během kúry dochází k uvolnění svalů a vylučování škodlivých toxických látek intenzivním pocením.

♦♦♦  TEPIDARIUM

Nízkoteplotní parní lázeň tureckého typu slouží k mírnému a šetrnému prohřátí celého těla. Pro organismus je povzbuzující a přitom obzvláště šetrná, bez extrémního zatížení krevního oběhu. Vhodná i pro kardiaky a malé děti.

♦♦♦  CALDARIUM

Klasická pohodlná lázeň s vodní koupelí a vonnými esencemi s pozitivním účinkem na dýchací cesty. Teplo je rovnoměrně vyzařováno z kamenných zdí a podlahy.

 

Obklopeni přírodou, ve společnosti netradičních  saunových rituálů,
v magickém saunovém prostředí Kello sauny a zemní baňy….

Interiérové saunování doplňuje úžasný venkovní prostor na zahradě. Nabízí celoročně otevřené venkovní sauny v saunovém domku s romantickým zázemím pod oblohou. Při saunování je možné se ochlazovat na čerstvém vzduchu, v bazénu nebo ve vířivce a užívat si rozmanitosti přírody během roku nebo večerů při svíčkách…

♦♦♦  KELLO SAUNA

Typická ruská sauna postavená ze smrku Kello a obložena speciálním dřevem abachi. Vysoké teploty vyvolávají kondenzaci vody a potu na těle a intenzivně prohřívají s mnoha pozitivními účinky na organismus (např. povzbuzení činnosti krevního oběhu, zlepšení prokrvení kůže a cév). Masáže březovým proutím efekt ještě zvyšují.

♦♦♦  ZEMNÍ BAŇA

Kamenný domek, částečně zahloubený do země, uvnitř obložený světlým dřevem. Teplo vyzařují okrasná kamna v čele prohřívárny. Kombinace vysoké teploty, přirozené vlhkosti, esencí a minerálů přináší celé spektrum pozitivních účinků saunování na organismus. Účinek je umocněn tlumeným světlem a teplými tóny.

 saunový svět Aquapalace – aktuality

Děkujeme za rozhovor a budeme se těšit na další novinky z aquaparku Aquapalace,
Jiřina Kopřivová, wellness weby, foto: archiv webu a Aquapalace

 

 

 

Kam dál ?

Jak probíhá saunový ceremoniál – ceremoniály v sauně a trendy v saunování

Sauna a saunování

Saunové ceremoniály a saunové akce

 

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitky

Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

 


rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienti, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hair spa – vlasové rituály-péče o vlasy