Follow me
0

Saunový dvůr s okouzlující atmosférou

Oceněný saunový svět – saunování v saunovém statku ze 17.století.

Saunový statek úspěšně splňuje vysoká očekávání  hostů. Certifikát vysoké kvality služeb v lázeňské oblasti  – Premium-Klasse, nejvyšší ocenění pro saunový areál od celosvětově největšího spolku milovníků sauny, Deutsches Sauna-Bund/Německého sdružení saun bylo uděleno za výjimečný koncept a vysokou kvalitu poskytovaných služeb.

 

Saunování na statku

Saunování na statku uprostřed termálních lázní je obrovské wellness lákadlo nedaleko od českých hranic.

V Bad Füssingu, malém bavorském lázeňském městečku, najdeme dokonalou pohodu pro tělo, duši i mysl.

V lázních lze využít 3 velké lázeňské spa a wellness komplexy plné vnitřních i venkovních bazénů a wellness procedur. Součástí jednoho z nich je 200 let starý selský statek, velmi citlivě a originálně přebudovaný na saunové centrum se vším všudy.

Historický statek s atmosférou skanzenu

Sauna hof – Saunový dvůr – nabízí saunové zážitky a saunové ceremoniály, a také nezbytný odpočinek a relaxaci, ve stylu původní uzavřené čtyřkřídlové selské usedlosti, která má uprostřed volný prostor – „nádvoří“ s bazénem, zahradou a lehátky.

Saunový svět Saunahof byl otevřen v roce 2003.     V zajímavě koncipovaném projektu se záměrně využila hospodářská stavení a stáje ze 17 a 18 století, která byla přestavěna. Výsledkem je originální saunový svět v historickém prostředí, navržen podle nejnovějších lékařských a technických hledisek na ploše 3000 m2.

Komplex tvoří několik propojených víceposchoďových stylových budov, včetně sklepů, jež původně tvořily statek. Po rekonstrukci dnes nabízí tyto „saunové domky“ zázemí pro několik druhů saun, odpočíváren, restauraci a kompletní zázemí šaten, převlékáren a sprch.

Saunový statek je propojen s lázeňským komplexem Therme Eins. Wellness a sauny v rustikální atmosféře nabízí kromě saunování také například nabídku masáží. V bazénu na nádvoří je příjemná teplá termální léčivá voda.

Interiéry saunového komplexu, díky převaze dřeva a kamenných a cihlových obkladů, nabízí dokonalou pohodu a atmosféru, kterou doladí praktické drobnosti a chytré detaily. Útulná a hřejivá atmosféra a příjemné rustikální interiéry nabízí dokonalý prostor pro saunové zážitky i pohodu.

 

Rozmanitá nabídka saunování a saunové ceremoniály v Saunahofu

Návštěvníci mohou využít širokou nabídku služeb a možností pro saunování, saunové zážitky i relaxaci. Několik druhů saun v různorodých tematických i interiérově pojatých variantách doplňují i různé možnosti ochlazení, například venkovní bazénem s vodopádem.

Zdejší zajímavostí a specialitou je bramborová sauna, kde se příležitostně podává i bramborové občerstvení, čarodějnická sauna, či lovecká  Jage sauna. V horním patře jedné budovy najdeme také například bylinnou – sennou saunu. O příjemnou relaxaci během saunového dne se jistě postará venkovní bazén s termální léčivou vodou, doplněný o vířivkové proudy.

 

Saunová Top nabídka ze Saunahofu:

Bramborová sauna

Jedinečná bramborová sauna nabízí místo více než 50 osobám, a tímto představuje největší saunový prostor v saunovém dvoře. Na více než 200 m² je tato sauna postavena ve stylu historického bramborového sklepa. Zde jsou prováděny při prostorové teplotě 60 °C a 70% vlhkosti vzduchu peelingové kúry. Saunér při saunování rozdává v malých keramických kalíšcích saunovou sůl, například s příměsí citronu a všichni se jí mohou potírat. V sauně je také stylový přívod vody,  pokud si někdo potřebuje opláchnout ruce nebo oči, nemusí běžet do sprch.

Kromě příjemné atmosféry navozují speciální peellingové kúry blahodárný požitek a podporují dobré zdraví. V nabídce jsou např. také peelingy z mořské soli, horské soli a saunového medu či bramborový extrakt. Při bramborovém peelingu se brambory dusí v bramborové páře, a okořeněny se podávají hostům.

Rottalská čarodějnická sauna

Čarodějnická sauna má kapacitu 60 míst a má teplotu cca 80 °C. Na stěnách visí dekorativní obrazy čarodějnic a další dvě čarodějnice a stropě splňují funkci ventilátorů, mechanicky je spouští saunér při saunové ceremonii. Točí se nad saunovým topeništěm a víří vzduch. Novou energii dodává speciální zvlhčování vzduchu jako např. „bylinková čarodějnice“, která svou vůní osvěžuje tělo i ducha. Horké páry a blahodárně působící potící kúry slibují pohádkové chvilky v jedinečné atmosféře.

Myslivna – Jaga sauna

Když se pytláci a lovci v lese moc nezapotí, mají šanci v originální bavorské lovecké„Jaga sauně“. Nadchne typicky bavorským interiérem loveckých světnic, které se už od nepaměti nachází ve zdejších rottalerských statcích. Zvlhčování vzduchu je během saunování také náležitě oslavováno, sauna bývá provoněna vůněmi lesa a pole. Stejně jako u ostatních saun, i zde se myslelo na originalitu, která saunu odliší od ostatních. Láskyplně až do posledního detailu – byly například vytvořeny také kliky u dveří z jeleního paroží, saunu zdobí na stěnách lovecké pušky,paroží a motivy zvířat. „Jaga“ sauna jistě  nadchne nejen „pytláky“, „lesníky“, ale také mnohé „divoké kance“.

 

Solná komora

Vyvážené působení solných krystalů. Již při vstupu na dveřích a také ve vnitřních prostorách je sůl tematizována v příslovích. Při příjemných cca 40  stupních a v klidné, příjemné atmosféře vás rozproudí jeden z nejstarších léčivých prostředků dějin.

Zdraví velmi prospěšná solanka – solná sauna jakoby připomínala solné doly, na zdech ji zdobí solné dekorace a přísloví o soli, ze stropu se každých 10 minut valí solná pára.

Má příznivý účinek na celý organismus, zejména na dýchací cesty. Příjemné solné klima má podobně pozitivní efekt jako mořské klima, léčí alergiky a astmatiky, podporuje dobrý stav kůže.

 

Senná sauna

Sauna se seníkem o teplotě přibližně cca 40° C nabízí blahodárné sálavé teplo ve spojení s vůní čerstvého sena.

Kombinace, která posílí hlavně oběhový systém a podpoří prokrvení.

 

 

 

 

Pestrá nabídka pro zážitkové saunování

Saunování v Saunahofu zpestřuje řada saunových ceremonií.  Peelingové kúry, široké spektrum využití bylin, aromaterapie, potírání a peelingové směsi patří neodmyslitelně ke zdejšímu saunování.

Nabídka saunových ceremoniálů a akcí se mění a inovuje například v závislosti na ročním období. Bylinná sauna s varným kotlíkem se proměňuje paralelně se střídáním ročních dob a mění se i výběr étericky sladěných vůní od osvěžujících až po imunitu posilujících.

Pro skvělé požitky jsou zábavné a blahodárné ceremoniály doplněny také například o zvuky a tóny kovových misek, které saunér při ceremonii rozezvučí palicí.

Zvukové misky vykouzlí skrze rozezvučení a citlivé nasazení udivující efekty uvolnění a působí díky přenosu chvění a tónů nanejvýš blahodárně.

Právě v kombinaci se zkušenostmi zprostředkovanými našimi smysly, které jsou navíc stimulovány vůní a teplem, nabízí další oblast vnímání a zážitků. Tělo je v sauně senzibilizováno a tím jsou také jednotlivé zvuky vnímány intenzivněji.

Program saunových ceremoniálů je v saunovém statku přehledně vyvěšen tak, aby každý vždy věděl, jaké ceremonie a v kolik hodin se v jednotlivých saunách odehrávají. Každý si svůj program může upravit a načasovat tak, aby o tu svoji oblíbenou saunovou ceremonii určitě nepřišel.

V saunovém světě Saunahof je na výběr několik místností určených k odpočinku a relaxaci- odpočinkové místnosti, meditační místnosti, odpočinkový balkon a terasa nebo místnost s krbem. Nechybí pohodlná lehátka v útulných interiérech, v jedné z nich jsou k dispozici například i vodní postele. Stejně tak jsou místa na odpočinek i opalování venku, kolem termálního bazénu nebo menších kamenných bazénků.

 

Zajímavosti ze Saunahofu

♦ velkolepý saunový svět slavil v květnu 2013 své desáté narozeniny a navštívit ho také miliontý návštěvník

♦ Saunahof poskytuje služby na nejvyšší úrovni.
Německá asociace saun udělila Saunahofu nejvyšší ohodnocení – 5 hvězdiček.

Saunový statek úspěšně splňuje vysoká očekávání  hostů. Certifikát vysoké kvality služeb v lázeňské oblasti  – Premium-Klasse, nejvyšší ocenění pro saunový areál od celosvětově největšího spolku milovníků sauny, Deutsches Sauna-Bund/Německého sdružení saun bylo uděleno za výjimečný koncept a vysokou kvalitu poskytovaných služeb

 

 

♦  v Saunahofu se pořádají různé zážitkové i kulinářské akce s prodlouženou dobou otevření

♦ v Saunahofu  se nabízí tzv. oční masky o teplotě 3° C.  Masky připomínají lyžaršké brýle a nasazují se v horké „Jaga“ sauně s teplotou 90° C.  Při takto vysoké teplotě působí masky velmi příjemně a pomáhají proti bolestem hlavy a migréně

♦ v místní kuchyni se o přípravu jídla starají výlučně domácí hospodyňky a kuchařky tradičních jídel, což zajisté dokáží ocenit především labužníci

 

♦ otevírací doba:  Denně od 10.00 do 22.00 hodin

♦ Vstupné ( podzim 2013)

3 hodiny Saunový dvůr  –  € 16,00,
4 hodiny Saunový dvůr  –  € 18,00

Kombinace Saunový dvůr a lázně:
5 hodin Saunový dvůr + lázně kombinované vstupné –  € 20,00
Celodenní vstupné Saunový dvůr + lázně kombinované vstupné   –  € 22,00

 

 

 

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,