Follow me
0

Saunování v Rakousku – horké sauny v bílých Alpách

Sauna je v zimě ten nejlepší lékař.
Od podzimu do jara nás podporuje hřejivé teplo.

bylinky-sauna-sul-peelingExistuje něco příjemnějšího než po únavném pracovním dnu nebo sportovním výkonu navštívit saunu? Není to jen horký vzduch, je to rituál, relax v říši tepla, vody a pohody. Návštěvu sauny navíc doporučují lékaři nejen v chladném období, nýbrž po celý rok. Uděláme tak hodně pro své tělo, ale i znavenou duši. V Rakousku má saunování dlouholetou tradici, je oblíbené a kromě krásných interiérů a blahodárného pocení, nabízí saunování v Rakousku také zajímavé zážitky.

„Pořádně se zapotit, znamená daleko více než by se mohlo zdát: jde o dokonalou očistu těla i ducha, posílení srdce a krevního oběhu, odplavení stresu, napětí i bolesti. Okamžitá a intenzivní relaxace regeneruje duševní síly a je zdrojem zdraví a vnitřní vyrovnanosti. Sauna má navíc prokazatelně uvolňující účinek na centrální nervový systém a vede ke zlepšení spánku,“ vyjmenovává přednosti sauny finský saunový mistr Harri v tyrolském hotelu Theresa z rakouské skupiny špičkových hotelů Best Wellness Hotels Austria. Ty dovedly saunování do dokonalosti. Velkolepé lázeňské areály jsou prostoupeny teplem, vůněmi, světelnými efekty a ušlechtilými esencemi a nabízejí více saun o různých teplotách, parní lázně, caldaria nebo laconia. A kam se vydat za těmi nejlepšími alpskými saunovacími rituály? Máme pro vás hned několik zajímavých tipů:

Rakousko-sauna-AlpyLa Luna –saunový rituál slunce a měsíc

V hotelu Alpenrose na jezeře Achensee v Tyrolsku se každý den konají saunové rituály. Jsou to tématizované saunové eventy s různými náměty a vůněmi. Saunový mistr oznámí, že nálev bude například rozmarýnový a chrstne ze stylového škopíku na rozpálená kamna vodu. Máváním ručníku pak každému z přítomných přidělí jeho vlastní porci bylinkové energie.
Rituál La Luna-slunce a měsíc vás unese do fascinujícího království slunce a měsíce, které neustále určují rytmus života na Zemi. Začíná prohřátím v křišťálové sauně a svěžím ovocným překvapením. Potom povzbudí vaše smysly snová sluneční masáž a pod hvězdným nebem se necháte unášet do království smyslů. Na závěr se vnoříte do útulného vodního lůžka, kde účinky sauny pozvolna doznívají a celé tělo úžasně relaxuje.

 

sauna-wellness-Rakousko

Multisensorické pocení

Neuvěřitelně příjemné je saunování v panoramatických saunách, kde se můžete kochat dechberoucími výhledy na vrcholky hor. Alpský resort Übergossene Alm nedávno uvedl do provozu zážitkovou panoramatickou saunu s výhledem na masív Hochkönigu. Když se pohodlně usadíte, začne inscenace pro všechny smysly. Podle právě zvoleného tématu pracuje saunový mistr se saunovými doplňkami a rekvizitami, které doladí zážitek ze saunování. Podle daného saunového tématu pracuje se světlem, hudbou, obrazy nebo vůněmi. Například během saunového rituálu „Bájného nálevu“ se seznámíte s pověstí o zalité louce Übergossene Alm. Zajímavý příběh během saunování zpestří pobyt v sauně.

 

Rakokusko-wellness-saunaLimbová sauna v hotelu Hochschober

Není však nad klasickou finskou saunu – rozpálená kamna, vůně dřeva, horko kolem 90 °C. Ticho, šero, pot a pak skočit rovnou do jezera! A nebo se ochladit ve sněhu a mít  hvězdy nad hlavou. Úžasné saunové zážitky ze saunování přímo v přírodě. Výsledkem je pocit těla až nadpozemsky lehkého, zbavené všeho „nečistého“ a hlava vygumovaná od všech pozemských starostí a stresu.

 

Zdroj: Natascha Kames, Kames – media

 

 

Kam dál?

články

Saunové ceremoniály – trendy v saunování
Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda

Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitky
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

 


rubriky na SPAwellness.cz

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienti, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hair spa – vlasové rituály-péče o vlasy

 

sauna

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,