Follow me
0

Saunový zpravodaj – Aktuality, novinky, akce – sauny a saunování

Sauny a saunování
patří k nejoblíbenějším wellness procedurám v českých končinách,
Saunový zpravodaj nabízí
přehled novinek, aktualit a saunových setkání
nabízí saunové akce a zajímavé informace
ze světa saun a saunování

 

 

♦Mezinárodní festival saunového divadla se blíží.

V půlce března 2014 se v Cedrus Spa na Pardubicku uskuteční největší svátek zážitkového saunování v ČR s názvem SaunaFest 2014.

Účast v soutěžní části přislíbilo 26 saunérů z 9 zemí a pod jejich taktovkou proběhne během tří dnů celkem 50 saunových ceremoniálů. Ty se stávají nedílným zpestřením pobytu v sauně již i v řadě saun a wellness center v ČR a zvyšují tak atraktivnost saunování u široké veřejnosti.
více →

 

 

 

♦ Obliba saunování roste

Proč je saunování tak oblíbené? Dnešní doba přeje saunování jako nikdy předtím. Saunová osvěta spolu s novými možnostmi a trendy v saunování láká stále více lidí saunování vyzkoušet a někteří mu již zcela propadli.

více→→

 

 

 

♦ Týden saunování a dvě saunové noci

Provozujete saunu? Připojte se!

Již počtvrté se uskuteční celorepubliková akce zaměřená na propagaci správného, zdravého saunování.

více →→

 

 

 

♦ Mistrovství světa v saunových ceremoniálech  – v Bad Hofgastein – Rakousko 2013

Česká výprava

Český tým se zúčastnil již podruhé oficiálního mistrovství světa v saunových ceremoniálech. Saunová událost SAUNA WM 2013 proběhla ve svém pátém ročníku v krásném prostředí Bad Hofgasteinu v Rakousku. V prostorné sauně Cascadia, jež je součástí lázní Alpentherme, proběhlo 58 soutěžních  saunových vystoupení (saunová show – saunový ceremoniál). Účastník české výpravy,  Jaroslav Pallas postoupil do finále světového mistrovství a zde obsadil pěkné, osmé místo za saunový ceremoniál v indiánském stylu.  článek →→

Další termín mistrovství zde →→

 

 

♦  SAUNA HERBAL CUP 29. 11. – 1. 12. 2013

Relax centrum Kolštejn zve na Sauna herbal cup. Rakousko, Maďarsko, Chorvatsko, Německo – ze všech těchto a dalších zemí se sjedou saunéři profesionálové, aby se utkali o titul nejlepšího saunéra v soutěži SAUNA HERBAL CUP 2013 a ukázali to nejlepší, co se v současnosti na poli saunových ceremoniálů odehrává! Prožijte tři dny intenzivního wellness, saunování až do půlnoci, saunových ceremoniálů mistrů svého řemesla z mnoha evropských zemí. Máme pro Vás připraven atraktivní a jedinečný program., více→→

 

♦  Mistrovství v saunových ceremoniálech – Rakousko 26.-27.10.2013

 

Světový šampionát – mistrovství světa v saunových ceremoniálech – SAUNA WM 2013 se uskuteční v pátém ročníku v Rakousku, v lázeňském městečku a aquaparku ALPENTHERME GASTEIN.

 Program:

- pátek – kvalifikace RAKOUSKO, soutěž
– sobota – semifinále (soutěžící prošli kvalifikací ve svých zemích) mistrovství světa (jednotlivci a týmy)
– neděle – finále (10 jednotlivců a 3 týmy budou bojovat o medaile) více informací→→

 

♦ Nejlepším saunérem světového poháru ve „zdravých nálevech“
je Čech Jiří Sonntag 

Tři dny na světovém poháru- Přečtěte si zpověď „Keltské výpravy“ po krásném umístění na profi kláni saunérů ve zdravých nálevech v německém Eibenstocku. Světový pohár se konal 27. – 29. 9. 2013. Jiří Sonntag z Relax centra Kolštejn se v celkovém pořadí umístil na krásném 4. místě z výběru 20 saunérů Evropy. Po trojici dam se tak stal nejlepším saunérem soutěže.   více →→

 

♦ SauNové ceremoniály mají svůj zvláštní program i přes léto

Přes léto jsme pro všechny milovníky saunování připravené saunové ceremoniály s větším důrazem na duševní regeneraci. Během ceremoniálů zažijí návštěvníci nově vždy ledové osvěžení a osvěžení sledovým ovocem.

Mýtus o zbytečnosti saunování v létě vyvracíme nejen během úvodních krátkých přednášek saunéra na začátku každého SauNového podvečera, ale především během srpnové SauNové noci, kterou jsme připravili na sobotu 3. srpna od 20:00. Připravte se na krásný emoční zážitek. Saunér už nyní připravuje speciální aromatické směsi, kterými vám vezme dech. Všichni jsou srdečně zváni na sobotu 3. srpna.
(Relax centrum Kolštejn)

 

♦ SaunaFest  – prestižní mezinárodní setkání
saunérů pokračuje v Branné

SaunaFest na Kunětické hoře bude mít pokračování na Kolštejně.

Začínají přípravy –  Relax centrum Kolštejn se začíná připravovat na mezinárodní setkání saunérů z celého světa. „Momentálně se zástupci České asociace wellness dáváme dohromady koncept dvoudenní akce, která by se v našem Vitálním světě během začátku prosince konala“, uvedl ředitel hotelu k připravované akci na Kolštejně.

Během července se začne s výběrem zahraničních jmen pro mezinárodní setkání saunérů v rámci pokračující akce SaunaFest. „Byl to právě Sauna Fest pořádaný v Cedrus Spa na Kunětické hoře, kde jsme většinu zahraničních saunérů potkali, a  kde jsme saunovým ceremoniálům podlehli. Máme kontakty na saunéry i díky květnovému mistrovství v rakouském Sebersdorfu, kde jsme také vystupovali, “prozradil ředitel hotelu Tomáš Drápal.

Na mezinárodní setkání saunérů na Kolštejně bude mít Vitální svět připravenou novou finskou saunu. „Dosavadní prostory našeho Vitálního světa jsou sice stále bezkonkurenční z pohledu interiéru a konceptu, ale pro saunové ceremoniály například o dvaceti lidech nejsme vybaveni“, dodal saunér Vitálního světa Jiří Sonntag. „Právě proto jsme se rozhodli, že na podzim 2013 na několik dní uzavřeme horní část Vitálního světa a pustíme se do rozšíření finské sauny pro účely zážitkového saunování,“ nastínil plány hotelu Drápal. Předpokládaná kapacita rozšířené finské sauny bude minimálně 20 osob. Pro saunéra se zvýší strop a manipulační prostor u kamen. Nové sauně budou kralovat také profesionální saunová kamna určená přímo na saunové ceremoniály. Těšte se!

 

Zajímavé informace, pozvánky, tipy a novinky zasílejte na koprivova@wellnesslife.cz

Kam dál?

rubrika: Sauna a saunování,

Saunové ceremoniály – trendy v saunování

Saunové ceremoniály – fotogalerie – ukázky

 Saunové ceremoniály a saunové akce,

Další články –  sauny a  saunování

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitky

Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

 


rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienti, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hair spa – vlasové rituály-péče o vlasy

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,