Follow me
0

Revize vyhlášky pro lázeňskou péči

Komplexní, nebo příspěvková péče?

V poslední době se objevilo mnoho dohad a nejasností ohledně budoucnosti fungování lázeňské péče. Proto je důležité klienty lázní ujistit, že režim předepisování lázeňské péče zůstává zachován v souladu s doposud platným indikačním seznamem. Ministerstvo zdravotnictví skutečně připravuje revizi vyhlášky, která by měla upravovat počet diagnóz, délku lázeňské léčby a možnosti opakování. Novela indikačního seznamu začne platit pravděpodobně až v polovině roku 2012.

Rozhodně však platí, že komplexní lázeňská péče pro dospělé i děti zůstane i poté zachována. Aby na lázně přispěla zdravotní pojišťovna, musí je předepsat lékař. Ve zmíněném indikačním seznamu je jasně vyjmenováno, co se z pojištění hradí a u kterých onemocnění. Lázeňská péče hrazená zdravotní pojišťovnou je poskytována jako komplexní, nebo příspěvková.

Pro připomenutí:

Komplexní lázeňská péče – pojišťovna hradí kompletní náklady na pobyt, tj. léčbu, ubytování i stravu. Je-li pacientem dítě od 3 do 6 let, hradí většinou pojišťovna také pobyt jednoho z rodičů. Například u astmatu je potřeba doporučení alergologa, u ekzému kožního lékaře. V případě dětí by měl stačit požadavek pediatra.

Příspěvková lázeňská péče – pojišťovna hradí pouze samotnou léčbu, zatímco ubytování a stravu si platí pacient.

Podle informací Svazu léčebných lázní se občas stává, že lékaři odmítají lázeňskou léčbu předepisovat v obavě, že budou ze strany zdravotních pojišťoven postiženy sankcemi za překročení regulačních limitů. Jedná se však o omyl. Dle platné úhradové vyhlášky se na lázeňskou péči žádné takové limity nevztahují, tudíž lékařům žádné sankce nehrozí.

♦ zdroj: MT Praha 3/2012

 

 

Kam dál?   Medical wellness – přístroje pro wellness, beauty a spa


rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,