Follow me
0

Retinol v kosmetice a vitamin A v kosmetice – zabiják vrásek a akné

Co nabízí retinoly a proč jsou tak oblíbené?

 

retinolRetinol a vitamín A jsou v popředí zájmu kosmetického průmyslu již dlouhou dobu a spotřebitelky je milují.

Co pomáhá proti vráskám?

Vše se točí kolem vitamínu A a jeho derivátech, jsou to zejména retinoidy a retinoly. Zajímavé jsou také retinoid -like látky. Retinol je rozhodně jednou z nejzajímavějších a nejúčinnějších aktivních látek, kterou kosmetický trh nyní nabízí v oblasti anti-aging a péče o nedokonalou pleť. Dermatologové a kosmetičky používají vysoce koncentrovaný retinol k exfoliaci pleti do hloubky. Důvodem jsou skvělé výsledky retinolů v obnově pleti obličeje, krku a dekoltu.

 

♦ VITAMIN A

retinol-skeyndorZákladní funkce vitamínu A v našem těle je spotřebovávání karotenů, pro-retinoidních látek, které jsou schopné se přeměnit na retinoidy, ty se nacházejí v pigmentech červené a žluté barvy v mnoha rostlinách, které mají tuto barvu. Vitamin  A se vyskytuje ve 3 formách oxidace: RETINOL (alkohol) – RETINAL (aldehyd) – RETINOID (kyselina)
Vitamin A v kosmetice
Aby bylo možné porovnávat retinoidní účinky kosmetických produktů, které obsahují deriváty vitamínu A, používá se označení UI (mezinárodní jednotky aktivity), které udává obsah látky v kosmetice.   1 UI se rovná 0.33mg retinolu.
V kosmetice je používání kyselé formy vitamínu A zakázáno, kvůli zvýšené toxicitě, ale jsou povoleny jeho předchozí formy – nejčastější  forma je alkohol (retinol). Přesto i zde existují jistá omezení. Podle doporučení Výboru pro vědu a bezpečnost spotřebitelů a Světové zdravotnické organizace se nedoporučuje překračovat 3000UI/gr v běžných kosmetických přípravcích, které se nesmývají (např.krémy). To odpovídá emulzím s obsahem 0,09-0.1% čistého retinolu.

 

 

 ♦  RETINOIDY

retinoly-kosmetikaPoužití retinoidů v kosmetice začíná koncem 80tých let. Původně se používal v estetické medicíně při léčbě projevů akné, přitom se zjistilo, že má také zajímavý anti-age a regenerační efekt a proto se jeho původní použití rozšířilo. Termínem retinoidy, nebo deriváty vitamínu A, označujeme všechny molekuly, které patří do skupiny vitamínu A, a které jsou schopny kontrolovat funkce pokožky geneticky závisející na vitamínu A. Existují retinoidy přírodní (retinol a jeho estery, retinal nebo retinoid) a také syntetické (tazaroten, adaptalen, alitretinoin,…).

V kosmetice je nejpoužívanějším retinoidem RETINOL. Mám několik jasných výhod. Větší vstřebatelnost pokožkou, rychlejší metabolizace na retiniod, větší klinická bezpečnost, podobný toxikologický profil, přirozená přeměna na estery v buňkách epidermu.
Existuje množství klinických studií, které dokazují, že efektivní klinická dávka od 3000UI/gr retinolu v kosmetických přípravcích má viditelný anti-aging efekt, po 8 týdnech používání, při aplikace 2x denně.

Klinicky byly testovány různé látky, schopné redukovat projevy erytému retinoidu. Do této doby jediné látky s klinicky ověřenými výsledky jsou ve vodě rozpustné extrakty (HS) z luštěnin, především ze sóji a v menší míře vitamín E.

 

♦  RETINOLpower-retinol-kosmetika

Retinol byl objeven poprvé v roce 1913 a poté se ho také podařilo syntetizovat. Přirozeně se vyskytuje v naší kůži a je zodpovědný za správnou obnovu buněk. Když je ho nedostatek, produkuje se málo keratinu a kůže je suchá, vzniká rohovatění a šupinatění kůže. Retinol je součástí anti-aging /protistárnoucí kosmetiky a je vyhledávaný zhruba od věku 30+. Jeho úkolem je především omlazovat pleť zestárlou z přirozených příčin nebo působením slunce (fotostárnutí).

Retinol je čistou a nejsilnější formou vitaminu A a naší pokožce nabízí neobyčejně velkou službu. Zejména působí proti vráskám a eliminuje akné. Proniká hluboko do pokožky, omezuje vznik vrásek a likviduje ty stávající. Zlepšuje strukturu a barvu pokožky, redukuje pigmentové skvrny, udržuje pleť hydratovanou. Retinol také prokazatelně podporuje tvorbu kolagenu a elastinu v pokožce a ta je pak vypnutá a udržuje si mladistvý vzhled. Je však potřeba užívat ho v určité  koncentraci, ty nízké nemají dostatečné výsledky, ty vyšší působí podráždění.

V závislosti na použité koncentraci působí retinol jako exfoliant, pleť se olupuje, odstraňují se staré poškozené buňky a na pleti se objevují nové a zdravější. Pro skutečně dobrý výsledek je potřeba retinol používat několik měsíců, třeba během zimní sezony. Retinol pleť olupuje a pleť je citlivější. Při tomto procesu je potřeba pleť chránit před sluncem. Retinoly a přecitlivělost :Nejnovější klinické studie (2013) zmiňují, že retinoidy nevyvolávají přecitlivělost pokožky samy o sobě. Nyní se studie přiklánějí k názoru, že tato reakce je u retinoidů je způsobena jejich působením na pleť v případě, že se používají neadekvátní dávky. Při používání přípravků s retinolem je třeba zamezit kontaktu se sluncem a používat vysoký ochranný faktor. Pokud pleť není chráněna, může dojít ke vzniku skvrn.

 

retinol-kosmetikaPozitivní účinky retinolu na pleť:

1 – Zlepšuje vzhled jizev

2 –Dodává pleti rozzářený a mladistvý vzhled

3 – Zpomaluje vznik vrásek a redukuje vrásky už vzniklé

4 – Spolu s ostatními účinnými látkami, např. Hydroquinonem, pomáhá odstraňovat skvrny

5 –Zvyšuje produkci kolagenu a elastinu v pleti (viditelnější výsledky po3 měsících používání).

6 – Aktivuje cirkulaci, ozdravuje, regeneruje a viditelně omlazuje pleť

 

 

 

♦ Látky  “RETINOID-LIKE” – co zajímá odborníky i spotřebitele?

Látkami “retinoid-like” , nazýváme ty látky, které aniž by patřily do skupiny retinoidů, jsou v některých případech  schopny účinkovat podobně.
Věda se v oblasti kosmetiky soustředila posledních 20 let na studium látek “retinoid-like”, které na rozdíl od retinoidů mají lepší toxikologický profil a lepší molekulární stabilitu.
Na vědecké a molekulární úrovni se velmi nadějným náhradníkem retinolu stává bakuchiol, fenolová látka s téměř stejným profilem jako retinol, je stabilní a nevyvolává přecitlivělost při používání. Bakuchiol je molekula rozpustná v tucích, která se extrahuje a upravuje z luštěniny Psoralea corylifolia, jeho molekula je schopna účinkovat jako retinol na úrovni genetické stimulace a zároveň se jedná o účinný stabilizátor retinolu. To umožňuje vývoj produktů s obsahem retinolu, které si svoji účinnost udržují po delší dobu.

 

V komerční oblasti se objevily další možnosti, především ve vodě rozpustné extrakty z luštěnin indické fazole (Vigna acontifolia), sóji (Glycine Max) tolice vojtěšky alfa-alfa (Medicago Sativa), a další , které prokázaly kosmetické účinky podobné účinkům retinoidů.

 

 

Extrakt ze sóji, ve vodě rozpustný extrakt(HS) je schopný funkčního omlazujícíhho účinku podobného jako retinoidy , zároveň je schopen redukovat negativní retinoidní projevy a tím i vedlejší účinky spojené s používáním retinoidů.

retinol-like-kosmetika

 

 

POWER RETINOL – kosmetika s čistým retinolem

skeyndor-profi-kosmetika

POWER RETINOL je výsledkem vyčerpávajícího výzkumu v oblasti retinoidů a látek s retinoidním účinkem „retinoid-like“. Jeho úkolem je omlazovat pleť zestárlou z přirozených příčin nebo působením slunce (fotostárnutí).  Kosmetická řada od profesionální kosmetiky Skeyndor byla uvedena na trh na podzim v roce 2014 s velkým zájmem odborné veřejnosti (kosmetika, beauty, kliniky). Pro ženy, zejména ve věku 40, je rétinol téměř nepostradatelný. Retinol v kosmetice umí pleť vylepšit a omladit.

Power Retinol je reparační řada určená k tomu, aby pleti navrátila zdravou  podobu, cílem je nahrazení poškozené pokožky novou a zdravou tkání. Tato řada nabízí díky speciálnímu složení trojí omlazující účinek na vrásky, produkty obsahují retinol s ověřenou maximální stabilitou.

1) Čistý retinol, vynikající omlazující látka, schopná opravit a obnovit strukturu pleti a navrátit kvalitu mladé pleti.
2) Bakuchiol výtažek z luštěniny Psoralea corylifolia. Jeho molekula je schopna účinkovat jako retinol na úrovni genetické stimulace a zároveň se jedná o účinný stabilizátor retinolu.
3) Extrakt ze sóji, je schopný funkčního omlazujícího účinku podobného jako retinoidy, zároveň je schopen redukovat negativní retinoidní projevy a tím i vedlejší účinky spojené s používáním retinoidů.

 

Profesionální ošetření v kosmetickém salonu

skeyndor-kosmetika-sadaSkeyndor nabízí velmi účinné – intenzívní salonní ošetření řadou Power Retinol. Profesionální sada INTENZIVNÍ REPARAČNÍ PROGRAM obsahuje čistý retinol a organický olej z měsíčku lékařského, který se podílí na omezení zčervenání způsobené retinoidy.

Masku s výtažkem jantaru, jež nabízí úžasné antioxidační schopnosti, celkově zlepšuje stav pokožky a zachovává její krásu. Intenzívní antioxidační krém s vysokým obsahem extraktů a aktivních antioxidačních složek, který obsahuje SPF 15 a chrání pleť před volnými radikály a zároveň zjemňuje známky stárnutí.  Kúra je účinná pro povadlou pleť, pigmentové skvrny a vrásky.

Vhodná podle stavu pleti a zhruba od 35 let. Profesionální ošetření retinolem se doporučuje 1 x týdně, pro ošetření jednoho klienta je  určena kompletní sada produktů, která je celkem na 6 ošetření retinolem.

power-retinol-skeyndor-kosm

 

 

 Skeyndor Power Retinol nabízí také
produkty pro domácí ošetření

Produkty se používají v tenké vrstv,ě maximálně 2 x denně, před pobytem na slunci je nutné pleť chránit krémem s vyšším ochranným faktorem. Produkty Power Retinol jsou ve speciální air-less tubě, tedy bez přístupu vzduchu.

 Intenzívní antioxidační krém Power Retinol – krém s omlazujícím účinkem na vrásky a skvrny. Obsahuje čistý zapouzdřený retinol, Bakuchiol  (látka retinoid-like = působící podobně jako retinol), ve vodě rozpustný extrakt ze sóji.

Intenzívní reparační emulze Power Retinol – emulze s omlazujícím účinkem na vrásky a skvrny. Obsahuje čistý zapouzdřený retinol, dále Bakuchiol (látka retinoid-like = působící podobně jako retinol) a ve vodě rozpustný extrakt ze sóji.

Intenzívní reparační krémové sérum Power Retinol – s okamžitým a výrazný, omlazující účinek na vrásky a skvrny. Obsahuje čistý zapouzdřený retinol, dále Bakuchiol  (látka retinoid-like = působící podobně jako retinol) a ve vodě rozpustný extrakt ze sóji.

 

Zdroj: profesionální kosmetika Skeyndor.

 

více: kosmetika www.Skeyndor.cz
www.facebook.com, staň se přítelem

 

  Kam dál?

 

Další články – profesionální salonní kosmetika

Profesionální ošetření – spa rituály Skeyndor,
Tělové bandáže
Drahé kameny ve wellness a spa – rituály
Jak ošetřit celulitidu v kosmetickém salonu

Kartáčování – pro krásnou pokožku
Redukční anticelulitidní ošetření v salonu
Chemický peeling je oblíbený – krásná za pár minut – Mesosystem
Profesionální péče o oční okolí a výživa pro řasy

 

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Jak účinně používat aroma marketing?

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,  , wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

 

hubnutí – tělo – detox

tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,