Follow me
0

Provoz vířivek v zimně – pro dokonalé wellness zážitky.

Celoroční provoz vířivky nahrává provozovatelům,
nabízí rozšíření nabídky služeb o skvělé zimní wellness zážitky.

 

Zimní wellness pohoda

Možná že se zamýšlíte nad správným výběrem vířivky pro hotel, penzion nebo wellness provoz. Nezanedbatelným hlediskem pro výběr té správné je její možnost kvalitního a bezproblémového celoročního využití.

Typickou vlastností a předností vířivek a plaveckých spa je totiž její celoroční provoz.

Proto jsou konstruovány s ohledem na provoz ve všech ročních obdobích a jejich izolační systém je řešen tak, že jejich energetická spotřeba vířivky je až překvapivě nízká.

Ostatně právě z tohoto důvodu jsou například Swim Spa vyhledávanou alternativou klasických bazénů, které kromě vyšší spotřeby nabízí pouze omezenou sezónu provozu.

 

 

 Zimní pohoda
pro tělo, duši i mysl.
A také pro majitele vířivek.

V období, kdy provozovatelé bazénů řeší hromadně zazimování, majitelé spa a Swim Spa si nemusí dělat žádné starosti.

Mohou nabízet svým klientům podzimní koupání a těší se na využití vířivek za neopakovatelné atmosféry, kterou nabízí koupele v závějích sněhu.

Chvíle pohody a relaxace, na zahradě či na terase v zimním období, na podzim i v předjaří jsou lákavým zážitkem pro všechny, kteří vyhledávají wellness pobyty v penzionech či hotelích. Obzvláště magické jsou zážitky ze zimního provozu vířivek na horách..

Vířivky s celoročním provozem jsou stále připravené a za každého počasí mohou nabídnout teplou náruč plnou bublinek k uvolnění a relaxaci. Úchvatné jsou koupele při svíčkách, pod hvězdami, výhledy do krajiny,  v zimních dnech na zasněžené louky, hory a lesy,

Indoorová vířivka patří do základní výbavy wellness provozů. Swim Spa nebo i menší spáčko je však oblíbenou součástí i venkovní relaxace, která doplňuje nabídku wellness a spa procedur o dokonalé zážitky v přírodě. Hojně využívané jsou zejména v horských penzionech v zahraničí.  Jsou součástí saunových světů, kde v rámci venkovního atria nebo zahrady nabízí další možnost relaxace mezi saunováním.

Když je žádoucí zamimovat spa

Vířivky a plavecké spa se nezazimovávají.

Pokud se ale z nějakého důvodu rozhodnete spa v zimě nepoužívat, pak se doporučuje následující postup:

– spa nevypouštět

– upravit chemickou rovnováhu vody, vyčistit filtr

– stáhnout teplotu na protizámrzovou úroveň

– snížit filtraci na hodinu v cyklu

Jde o nejefektivnější a nejšetrnější postup, který neohrožuje dlouhou životnost spa.

 

 

Zimní provoz vířivek

Spa je sice možné vypustit a zazimovat, ale to rozhodně nedoporučujeme. Vypuštěním spa se její majitel vystavuje řadě rizik – od zamrznutí zbytkové vody v potrubí až po vyschnutí a ztyření těsnění, korozi kovových částí atd.

Spa jsou konstruované na to, aby byly trvale napuštěné vodou. Pokud se přesto k zazimování rozhodnete, doporučujeme využít odborných služeb servisního oddělení vašeho dodavatele. Minimalizují se tak možné problémy.

Nejlepší doporučení ale zní … užívejte si zimní koupání. Zažijete skvělé chvíle a navíc prospějete svému zdraví. Bonusem zimního koupání je posílení imunitního systému.

 

 

 

autor: Kateřina Kadlecová, USSPA,
foto: archiv USSPA

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,