Follow me
0

Proč chodí muži do sauny? Oblíbenost saunování roste, muži ve wellness jsou vidět stále častěji.

Obliba saunování roste.
Mužům se saunování líbí.

 

ceremonial-v-saune-SaunaFesNejen skvělá osvěta saunování, vznik nových saunových center, ale zejména také nové trendy v saunování, to vše v posledních letech zvedá zájem o saunování a přivádí do saun a saunových světů stále více klientů. Saunují se muži, ženy i celé rodiny.

  Saunová centra pro tyto různé skupiny připravují cílené bohaté a zajímavé programy. Muži se stávají pro provozovatele zajímavou klientelou, která umí ocenit dobré služby a je věrná a pravidelná.

Muže potkáme ve wellness stále častěji, chodí nejen do wellness a spa na různé procedury, ale také na kosmetiku a pedikúru. Dbají o svoji kondici a stále častěji využívají prostředí wellness k tomu, aby byli fit a zdraví. Saunování je vedle masáží jeden z hlavních důvodů, které je do wellness přivádí.

Celosvětově mužská klientela roste. Čísla a statistiky návštěvnosti to potvrzují zejména v Americe, kde je tento sektor pod drobnohledem díky vysokým obratům. Téměř polovina z těch, kteří navštěvují SPA v Americe jsou muži! Během posledních 10 let stoupl počet mužů ve spa z 31% na 47%. Muži reprezentují téměř polovinu ze všech amerických Spa klientů, jak se ukázalo v novém výzkumu ISPA (International Spa Association).

Co mají rádi muži v sauně a co je do saun přivádí?

Muži do saun chodí z několika důvodů. Všeobecně, muži ve wellness sektoru (kam patří i saunování) hledají způsob jak ulevit stresu a vysokému nasazení v práci, které je vyčerpává. Současně také s tím , jak populace stárne, uvědomují si muži, že si chtějí udržovat dobré zdraví, využívají preventivní programy a cílenou péči. Wellness prostředí jim nabízí mnoho způsobů jak na to.  Muži zde nacházejí zejména prostředí k relaxaci, uvolnění, k tomu, aby dbali o svůj zevnějšek a byli stále ve skvělé kondici.

sauna intetierbylinky-sauna-sul-peelingzahrada-SaunaFest

 

Tělo, duše i mysl  v harmonii.

Saunování udržuje a podporuje nejen naši fyzickou imunitu, ale i tu psychickou. Saunování pomáhá při psychickém vypětí i v období smutků a depresí ( SAD sezona) a to zejména tím, že v příjemném prohřátém a provoněném prostředí se celkově uvolníme, díky tomu také lépe relaxujeme, lépe spíme. V sauně se také uvolňuje i naše přetížená mysl a pak lépe odoláváme stresu.

Pravidelné saunování 1 x týdně je nelepší. Při pravidelném saunování lépe reagujeme na extrémní podmínky počasí během zimní sezony, na střídání teplot, odoláváme nachlazení a virózám a to vše se sčítá a počítá, zejména tam, kde muži ve funkcích manažerů potřebují být stále ve vysokém nasazení.  U sportovců saunování funguje jako skvělá regenerace svalů a pohybového aparátu. Saunování se doporučuje při rekonvalescenci po úrazu, pro doléčení zranění. Prohřát si tělo před masáží je také skvělý tip, tělo je uvolněné a masáž lépe využije, efekt je větší.

 

 

Jak to vidí odborníci na saunování?

Pavel-Hofrichter---saunovanOsvětě saunování v Čechách se věnuje hlavně Česká asociace saunérů. Její zakladatel, Pavel Hofrichter, sleduje trendy v saunování nejen u nás, ale i v zahraničí, sleduje také, jak se jednotlivá klientela z řad mužů v saunách profiluje a co muže do saun přivádí a co muži při saunování oceňují.

 „První typ klienta – muže vypadá a si tak, že vyhledává to největší saunové peklo a snaží se upéct. Překovává své limity a to není ani zdravé a ani správné. Nesnáší novinky a má 20 let vysezené místo ve své městské sauně. Rád se potkává se svou komunitou chlapů co se taky rádi pečou, drhne se kartáči, nepodkládá se ručníkem ani prostěradlem, není kamarád s hygienou a kulturou saunování a nemá rád, pokud otevře dveře někdo nový. Na tuto cílovou skupinu si musí dát provozovatel sauny pozor. Sice jsou to štamgasti, ale mohou odradit i běžné návštěvníky.

Druhý typ návštěvníka sauny je muž, který přichází kvůli péči o sebe, vnímá pravidelné saunování jako zdraví prospěšné, vítá novinky v podobě aromaterapie a rád pohovoří se saunéry. Užívá si saunové procedury, peelingy nebo saunové ceremoniály. Dodržuje určitou úroveň saunování, může přivést k saunování svou rodinu a přátele. Využije doplatkových procedur a služeb. Také si koupí pití na baru. Tento muž má wellness jako součást svého životního stylu.

 

Klafs infra sauna

Klafs infra sauna

Další skupinou mohou být muži co jsou v saunování nováčci a jdou to zkusit. Potřebují péči personálu, informace a osvětu. To je péče, která se provozovateli rozhodně vrátí. Z náhodného návštěvníka lze vytvořit pravidelného hosta a také fanouška saunování.

Muži všeobecně vyhledávají teplejší saunové prohřívárny, jsou v sauně delší dobu, mají rádi solný peeling. Rádi chodí s kamarády nebo ve dvou s partnerkou. Muži často spojí návštěvu sauny s fitkem. Mají rádi pivo a pivní procedury.

Muž typu manažer uvítá čas bez mobilu, čas pro uvolnění a relaxaci. Třeba po práci nebo během víkendu. Ideální je pro to saunový svět. Sauna je také výborný psychický relax a možnost odlehčení pracovního vypějí. Nicméně z hlediska pohody a využití relaxace je vhodné si vybrat saunový svět, kde mají i relaxační zóny, kde mají třeba i tichou odpočívárnu nebo kde nabízí relaxační ceremoniály s vhodnou aromaterapií. Takové zázemí působí ideálně na přepracování muže, nebo muže s vysokým pracovním nasazením a výkony.

saunove-metlicky-metlickovaVelmi lákavé jsou pro muže v sauně také speciální programy se zážitkem, v rámci nových trendů v saunování. Zážitkové saunování může mí mnoho podob a je určitě zajímavé objevovat různé saunové akce a saunové ceremoniály.

Zavítat do krásných designových saunových  center a saunových center, kde mají i venkovní prostor. Skvělý relax na celý den nabízí venkovní sauny s možností odpočinku na čerstvém vzduchu. Opravdovou lahůdkou, která nabízí skvělé saunování, zážitek v sauně i relaxaci je například noční saunování pod hvězdami, při svíčkách, nebo saunování spojení s večerním grilováním a posezením.

skvělou lahůdkou pro muže v sauně je také metličkování v sauně, která se i v českých saunách začíná objevovat.

 

Čtěte více!

Muži ve wellness a SPA

Na co vsadí muži ve wellness a spa? Červen, měsíc zdraví mužů a také Den otců láká muže do SPA, zájem mužů  o wellness na vzestupu
Co konkrétně žádají muži ve wellness a spa? Čím oslovit muže, co mají rádi?
Kosmetická péče o muže, co mají rádi muži? Muži chodí na kosmetiku a hand spa.

 

 

 

 

Kam dál?

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

Klientela ve wellness a spa
Wellness provoz – co se řeší ve wellness?

Wellness koncept – každé wellness je jiné

 

 

články sauny a saunování

Saunové ceremoniály – trendy v saunování
Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda

Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitky
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

 Metličkování v sauně – bylinky a větvičky v sauně – saunové ceremoniály

 

 

aromaterapie ve wellness a SPA

ruze-aromaKvětinové vody ve wellness  – hydroláty jsou oblíbené
Intuitivní aromaterapie – Mikael Zayat – aromaterapie jinak
Vykuřovadla – přírodní parfémy pro prostory – jak vykuřovat?
Magická aromaterapie ve wellness, jak nás ovlivňuje? Co je to scent marketing?
Aromaterapie do sauny, vůně do sauny pro relaxaci a zdraví
Aroma koupele, vůně a voda, harmonie pro tělo, duši i mysl

 

 

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
O
blázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie
 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

sauna

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,
Vybavení
Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

Interier
Wellness interier, wellness interiér, spa interiér, spa interier, interiér wellness, interier wellness, interiér spa, interier spa, spa wellness interiér, spa wellness interier, wellness interiéry, wellness interiery, spa interiéry, spa interiery, wellness spa interiery, wellness a spa interiery, wellness centrum interiér, interiéry wellness centrum, interiery wellnes centrum, exkluzívní interiéry, exkluzivní interiery wellness, exkluzivni wellness interiery, exkluzivní spa interiéry, exkluzivni spa interiery, exkluzivni interiery wellness a spa, exotické wellness interiéry, exoticke wellness interiery, zajímavé wellness interiéry, zajimave wellness interiery, zajimave interiery wellness, zajimave spa interiery, zajímavé spa interiery, interier dekorace, Exotický interiér wellness, jávský interiér wellness, thajský interiér wellness
Design         Wellness design, design wellness, spa design, design spa, wellness spa design, design pro wellness, wellness a spa design, spa wellness design, wellness centrum design, design wellness centrum,

Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy

Wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellness, nabytek do wellness, nábytek do wellness, nabytek pro wellness centrum, spa nábytek, wellness a spa nábytek, wellness a spa nabytek, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek do wellness centra, nabytek do wellness centra, saunový a wellness nábytek, saunovy a wellness nabytek, wellness lehátka, wellness lehatka, lehatka do wellness, lehátka do wellness, relaxační nábytek, relaxacni nabytek, nabytek k bazenu, nabytek pro soukrome wellness, nábytek pro wellness, nábytek do odpočívárny, nabytek do odpocivarny, potahy nabytek wellness, zahradní nábytek, nábytek do wellness a spa, luxusní zahradní nábytek, outdoor nábytek, odpočinkový nábytek, kvalitní zahradní nábytek, teakový nábytek, zahradní wellness, zahradní velnes, zahradní welnes, wellness vybavení, wellness trendy, wellness doplňky, wellness doma, domácí wellness, wellness dekorace, výstavba wellness, výstavba domácí wellness, vybavení relaxačních zón, relaxační nábytek, nábytek do wellness, spa vybavení, soukromé wellness, designový nábytek do zahrady, ratanový nábytek, kovový nábytek, vyplétaný nábytek, proutěný nábytek, napínané plachty na zahradu, relaxace na zahradě, obložení krbu, zahradní krb, home spa, home wellness, domácí wellness, wellness doma, soukromé wellness,

 

 

 

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit