Follow me
0

Plazma terapie pro krásnou pleť – unikátní novinka

Plazma terapie. Nové metody mládnutí.

Proces stárnutí nelze zastavit. Díky novým metodám však lze čas trochu pozastavit. Plazma terapie je unikátní metoda, která využívá „zdroje“ našeho těla a patří bezesporu k těm nejúčinnějším. Na sklonku zimy pomůže regenerovat a osvěžit unavenou pleť.

Plazma terapie, neboli Platelet Rich Plasma Therapy (PRP), je moderní a velmi šetrná metoda anti-aging medicíny, která k omlazení využívá krevní plazmu získanou z vlastní krve.

Krevní plazma obsahuje proteiny a krevní destičky s velkým množstvím růstových faktorů, které přirozeně podporují revitalizační a regenerační procesy buněk. Jedinečnost zákroku spočívá v použití unikátního Plus DNA aktivátoru, který maximálně stimuluje aktivitu většiny růstových faktorů v plazmě a zesiluje její regenerační účinek.

Efekt ošetření může být ještě výraznější, pokud se k plazmě a aktivátoru přidá i kyselina hyaluronová.

Využití

V estetické dermatologii je aplikace obohacené vlastní plazmy využívána k redukci vrásek obličeje, zejména v oblasti radiálních vrásek horního rtu, dále pak brady, jemných vrásek kolem očí i v oblasti čela a glabely (oblasti čela nad kořenem nosu mezi obočím).  Kromě obličeje lze metodu využít i k rejuvenaci kůže krku, dekoltu a hřbetů rukou. Plazma terapie může pomoci i v procesech regenerace pokožky po různých zákrocích (laseru, chemickém peelingu apod.). Další indikací je korekce všech typů jizev a léčba chronických ran.

Průběh zákroku

Zákrok je díky použití vlastní krve maximálně bezpečný, celý proces od odběru po zpracování krevní plazmy probíhá přímo v ordinaci, přičemž se odebírá 8–16 ml krve v závislosti na množství plazmy potřebné k ošetření. Ambulantní ošetření  trvá od 30 do 60 minut podle velikosti ošetřované oblasti. Nejprve se odebere krev pacienta do speciálního setu, pomocí centrifugy se oddělí krevní plazma. Obsahuje růstové faktory, krevní destičky, bílé krvinky a kmenové buňky, navíc tělu vlastní, které pokožku regenerují a startují tak procesy omlazení zcela přirozenou cestou.

Následně se plazma smíchá s aktivátorem a někdy i kyselinou hyaluronovou. Poté lékařka upravenou plazmu šetrně jemnou jehlou nebo kanylami (podle rozsahu a místa ošetření) aplikuje do kůže.

Jak dlouho výsledek vydrží

Procedura by se měla aplikovat ve třech dávkách, v intervalu od 14 do 20 dnů mezi jednotlivými sezeními. Pokud se tento postup dodrží, je výsledek vidět po 2 – 3 týdnech a přetrvá 8 – 12 měsíců v závislosti na typu pleti, stavu kůže a samozřejmě celkové životosprávě pacienta.

 Přednosti

Vzhledem k tomu, že se jedná aplikaci části vlastní krve, je riziko komplikací zcela mizivé, minimalizuje se i možnost intolerance. Aplikací se navozuje regenerace a rejuvenace tkání. Výhodou je také rychlé hojení, bez fibrotické reakce, která může nastat u běžných farmaceuticky vyráběných látek. Snadná, bezpečná příprava a komfortní rychlá aplikace jsou bezesporu jasnou výhodou pro klienta. Další den je možné pokračovat v běžných aktivitách. Drobné kožní podlitiny a zarůžovění pleti lze skrýt líčením, otok nebývá velký, infekční komplikace za dodržení sterility zcela vzácné, bolestivost po zákroku minimální.

 

 

zdroj: Korektivně dermatologická ambulance Mudr. Věry Terzijské:

 

 

Kam dál?    Medical wellness

články:
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika

Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika
Peelingové saunové rituály
Léčivá sůl ve wellness a spa


rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,