Follow me
0

Odborné školení aromaterapie – workshop zážitkového saunování – víte co dýcháte v sauně?

Aromaterapie v sauně.
Jaké vůně nabízet klientům v sauně?

Voňavý workshop o trendech v oblasti aromaterapie nejen při saunových ceremoniálech.

sauna-a-ceremonialZajímá vás jaký je rozdíl mezi syntetickou saunovou vůní a přírodní vůní? Jaké jsou výhody přírodních esenciálních olejů při saunování? Stále více klientů se zajímá o to, jakou aromaterapii saunový provoz v saunách i saunových prostorách používá.

To co klienti vdechují při pobytu v sauně za vůni má také vliv na jejich zdraví. Klienti wellness a spa provozů všeobecně, jsou stále více poučení a vzdělaní v oblasti kosmetiky, uvědomují si rozdíl mezi syntetickou kosmetikou plnou chemikálií a přírodními produkty.

 

kosmetika-do-sauny-esenceJe také stále více těch, kteří pobyt v sauně z důvodu použití syntetické saunové vůně mohou odmítat a jednoznačně dají přednost provozu, kde se používají přírodní saunové vůně a přírodní nebo bio esenciální oleje.

V sauně někteří trávíme pravidelně svůj volný čas, v prostorách s intenzivním teplem, kde kromě horkého vzduchu vdechujeme často i saunovou vůni – saunové aroma. Čím vyšší teplota v sauně je, tím intenzivněji také působí aroma na náš organismus.

Přírodní, a také zejména bio saunové esence, mají přímý a prokazatelný – pozitivní vliv na naše zdraví, na tělo, duši i mysl. Syntetické vůně se naopak považují za zdraví škodlivé, mohou působit dráždivě, vyvolat intolerance a podráždění.

Vůně v sauně – zvolit tu správnou kvalitu je součástí filozofie provozu.

esence-do-sauny-aromaV Čechách zatím provozovatelé nad problematikou a otázkou výběru správné vůně do sauny příliš neuvažují. Pro řadu z nich je jednoduché a ekonomicky přijatelné zvolit syntetické směsi a zajistit tak, že to v sauně voní.  Ale trendy se mění.

Přibývá provozů, ve kterých žádnou syntetickou vůni nikdo nenajde, pouze čisté, přírodní kosmetické produkty, saunovou kosmetiku a kvalitní éterické saunové oleje. Nejen díky tomu, že klienti žádají kvalitní – přírodní vůně v sasauna-esence-kosmetika-do-saunyuně, ale také díky tomu, že profesionální saunéři vyznávají styl zdravého saunování a snaží se ho přiblížit i svým klientům.

Tento směr také výrazně podporuje trend zážitkového saunování. Při saunových ceremoniálech se používají ty nejkvalitnější esenciální oleje a přírodní produkty, byliny, květové vody a éterické oleje. Práce špičkových profesionálních saunérů, kteří ovládají umění saunových ceremoniálů, zahrnuje také  výběr správné saunové vůně, volba jednotlivých druhů, jejich míchání a připravování saunových peelingů a další saunové kosmetiky.

 

saunovy-ceremonial vsaune bylinky-sauna-sul-peeling sauna-ceremonialveletrh-ostrov-saunaspa-wellness-kosmetika-prof

Saunéři jsou školeni v terapiích a saunových rituálech, které mají příznivý vliv nejen na atmosféru při saunování, ale mají zajistit i blahodárný vliv na saunující se, na jejich zdraví, psychickou pohodu a na to, aby saunování přineslo klientům ten nejlepší zdravotní efekt. Toto umění saunérů je i v Čechách poměřováno při různých soutěžích a kláních saunérů.

bylinky-sauna-sul-peeling8Saunéři jsou hodnoceni za svůj výkon a za použití kvalitních produktů při saunovém ceremoniálu. Pokud někdo používá syntetické vůně, velmi ztrácí a nemá šanci se dobře umístit na žádné z těchto soutěží. Toto přísné kritérium je uplatňováni při všech soutěžích v Čechách a zejména pak v zahraničí při světových soutěžích v saunových ceremoniálech.

Odstartujte saunovou sezonu 2015/2016 ve zdravém stylu a s ohledem na zdraví svých klientů. Zkušenosti mohou saunéři a provozovatelé získat díky odborným školením aromaterapie… Lze předpokládat, že stejně jako je tomu za hranicemi Čech, kde je saunování povýšeno na skutečnou blahodárnou terapii pro tělo, duši i mysl a používají se kvalitní saunové produkty, rozšíří se rychle tento styl „zdravého saunování“ i do Čech.

Při našich cestách do zahraničí zjišťujeme, že i velká saunová centra jako je největší saunové divadlo Satama u Berlína nebo Cron4Therme v Itálii používají již výhradně přírodní esentiální oleje. Někde jdou ještě dále – vybudovali si svojí značku éterických olejů nebo spolupracují s výhradním dodavatelem a společně připravují netradiční směsi pro své hosty. Návštěvník si tak může odnést přírodní éterický olej se značkou resortu. Jde o aktuální trend pro zážitkové saunování“, říká k tématu Pavel Hofrichter, zakladatel České asociace saunérů.

 

Školení aromaterapie v sauně,
výběr esencí do sauny a workshop saunování:

Voňavý workshop o trendech v oblasti aromaterapie nejen při saunových ceremoniálech

Použití éterických olejů při saunování, určenou zejména saunérům a provozovatelům saun a saunových center.

wellTermín – pátek 3.7. 2015 od 9 do 13 hodin
Místo: Štěrboholská 6, sídlo společnosti RAIN.cz sro.
Vyplňte si přihlášku zde, budeme vás dále kontaktovat.

Pořádá Česká asociace saunérů, Pavel Hofrichter, hofrichter@saunovymag.cz

Pro každého účastníka bude připravený balíček materiálů, osobní harmonizační parfém z přírodních éterických olejů, ovocné občerstvení a také certifikát o účasti.

Vedle teoretické části bude připravený i praktický workshop. Shlédnete i opravdu unikátní fotografie z jedné cesty za poznáním výroby éterických olejů. Představíme jednotlivé značky a dozvíte se jak éterické oleje nejlépe používat pro saunování a wellness prostory.  V úvodním bloku se dozvíte o nových trendech pro saunové ceremoniály ze světa. Ovocné občerstvení bude k dispozici.

 

 

Kam dál?

rubrika: Sauna a saunování,

Saunové ceremoniály – trendy v saunování

Saunové ceremoniály – fotogalerie – ukázky

 Trh přírodní kosmetiky výrazně roste

Další články –  sauny a  saunování

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda

Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitky

Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,  , wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,