Follow me
0

O týden saunování je opravdu velký zájem, lidé se v sauně rádi baví a saunová centra mají vyšší návštěvnost

O čem je tato akce a co nabízí?

Týden saunování – to není jen kampaň na podporu zdravého saunování,…

pavel-hofrichter-wellness-sLetos probíhá již pátý ročník Týdne saunování. Otcem této myšlenky je Pavel Hofrichter, zakladatel České saunové asociace.

Co je cílem této kampaně a proč by se do ní měla saunová centra zapojit?

Vždy na přelomu října a listopadu je již znát, že podzim útočí na naši imunitu i náladu, vzápětí přijde zima. Začíná čas, kdy lidé opět začínají chodit do sauny a více si saunování užívají. V teplé sauně podpoříme imunitu, zaženeme chmury a špatnou náladu, ochutnáme něco dobrého a zažijeme krásné divadlo. Právě teď se odhalují nové a lákavé nabídky jednotlivých saun a saunových světů. Proto i na toto období připadá akce Týden saunování.

Cílů a směrů, proč se této akci věnujeme, je více.  Týden saunování je zajímavý pro ty, kteří do sauny chodí i pro ty, kteří saunu provozují.

Zajímavosti pro návštěvníky saun
a osvěta zdravého saunování

saunove-ceremonialy-kosmetiSaunování rozhodně patří ke zdravému životnímu směru. Saunování během podzimu a zimy nabízí prostor, kde můžeme čerpat energii a pohodu.    Saunování doplňuje aktivity, které každý z nás má různě poskládané a které se podílí na tom, že jsme fit,  které pro sebe děláme, abychom byli zdraví, v pohodě a měli dobrou náladu.

Týden saunování je pozvánkou pro ty, kteří do sauny chodí pravidelně, objevit nové možnosti, zjistit, jaké jsou kde saunové nabídky, vyzkoušet sauny v okolí, které mají zajímavý program a netradiční nabídku.

sauna-kosmetika-samui-spaCílem je také mířit na ty, kteří do saun chodí jen občas. Protože pravidelné saunování v tomto období má opravdu velký přínos pro organismus. Na řadě míst probíhají různé přednášky a diskuze, představení nových možností jak se aktivně a dobře saunovat. Hodně příležitostí je i pro celé rodiny, s malými dětmi, kterým se dává stále větší prostor si saunování vyzkoušet, objevit jeho přínos a naučit se správně saunovat.

A do třetice cílíme také na ty, kteří do sauny nechodí, protože je to do teď nějak zvlášť neoslovilo, nebavilo je to. Snažíme se bořit mýtus, že saunování je nudné, znamená sedět v sauně a potit se, nic víc. Naopak dnes se saunování dostává do úplně jiné roviny. Po zhruba deseti letech, kdy saunování u nás procházelo výraznou proměnou, přicházejí do saun nové trendy, zejména ze zahraniční. Saunování zde není jen o pocení, ale je možné zažít i něco zajímavého, vyzkoušet saunovou kosmetiku, účastnit se saunové show.. možností jak si saunu užít je dnes hodně.

saunovani-saunafestsaunafest-saunovani-zazitkyceremonialy-v-saune-dekorac

Práce saunérů je náročná a chceme ji blíže představit

sauna-ceremonial-v-sauneV rámi akce Týden saunování se také snažíme přiblížit práci profesionálního saunéra, která je velmi zajímavá, ale nelehká. Snažíme se vysvětlit, co vše v sauně dělá, co umí a co nabízí. Je to velmi těžká a namáhavá práce, většina saunérů ji ale dělá s nadšením a celým svým srdcem.

Profesionální saunéři jsou pro návštěvníky saun průvodci, kteří připravují program, saunové ceremoniály, saunovou kosmetiku, občerstvení. Usnadňují pobyt návštěvníkům v saunách a dohlíží na to, aby každý věděl co má dělat a jak. Jsou zde kdykoliv k dispozici,  aby se každý v sauně  mohl kdykoliv na něco zeptat a poradit se.

Saunér například 5 x denně dělá 10-15 minut saunový ceremoniál v sauně, kde ve vysoké teplotě aktivně účinkuje a stará se o účastníky ceremoniálu. To obnáší polévání horkých kamenů, mávání ručníkem  – rozhánění horkého vzduchu po celé sauně, nabídku saunové kosmetiky. Během saunového ceremoniálu plní i funkci animátora, tančí, používá různé rekvizity, a to je velmi náročné na kondici saunéra.

 

 

 Provozovatelé saun oceňují nové návštěvníky

sauny foto (17)Cílem je také přivést do všech saun po republice další návštěvníky. Oslovit zejména ty, kteří zatím saunování neobjevili, z mnoha důvodů.

Tím hlavním bývá, že je klasické saunování moc nebaví. Stále si řada lidí představuje, že saunování je taková ta nuda, sedím v sauně a potím se, což dnes již neplatí. Proto chceme ukázat, že saunování je spojené se zážitky, dobrou náladou, setkávání se s přáteli, s různými eventy a akcemi v saunách.

Saunové ceremoniály získávají nové návštěvníky, i ty, kteří by jinak do sauny nechodili, protože tohle saunování je pro ně zajímavé.

esence-do-sauny-kosmetika-aChodí více i rodiny s dětmi, ze kterých se pak časem stávají pravidelní návštěvníci, věková skupina těch, kteří chodí do sauny se rozšiřuje.

Tam kde dříve chodili zejména štamgasti, kteří jsou často ve vyšší věkové skupině, tam se dnes díky zážitkovému saunování objevují další skupiny klientů.

Rodiny s dětmi a mladší klienti, kteří si často oblíbí svého saunéra, který je zaujme a za kterým se vracejí, třeba i cestou z práce, kdy nevynechají svůj oblíbený saunový rituál a zajdou si na svůj oblíbený saunový ceremoniál. Získávají klienti i saunová centra..

 

 

Dnes již hovoříme o zážitkovém saunování

parní-sauna-bio-sauna-aroma-saunaZážitkové saunování je saunování, které lidem přináší určitý zážitek, není to jen nudné sedění v sauně a pocení, je to saunování s obsluhou.

Profesionální saunér se o návštěvníky během saunování aktivně stará, doprovází je při pobytu v sauně a připravuje pro ně program.

Dnes již rozdělujeme zážitkové saunování na  několik variant:

saunove ceremonialy aroma do sauny (6)Tradiční saunové ceremoniály, pod tím si můžeme představit například to, že saunér vchází do sauny a polévá horské rozpálené kameny vodou, do které přidal nějakou voňavou saunovou esenci. Krásně to syčí a z kamen jde pára. Ten efekt je pak takový, že se výrazně zvyšuje vlhkost v sauně, ale ne teplota. Vlhkost ale zvyšuje pocit teploty,  pocitově je návštěvníkům více horko. Při zvyšování vlhkosti jde v sauně horký vzduch  nahoru ke stropu sauny a saunér pomocí ručníků tento vzduch rozhání vířením – máváním ručníku po celé sauně. Horký vzduch pak může vířit i na samotné návštěvníky sauny a ty okusí tepelný náraz.

Při saunování toto probíhá zhruba 3x a saunér může při polévání měnit saunovou vůni, vybírá esence na polévání kamenů a tyto vůně působí po celé sauně příjemně na návštěvníky v celém prostoru sauny. Při každém jednotlivém polévání saunových kamenů se může používat jiná esence a společně pak vytváří příjemnou atmosféru díky mísícím se vůním.

Další formou pro saunové ceremoniály jsou moderní saunové shou. Je forma saunového ceremoniálu s příběhem. Saunér sladí do příběhu další rekvizity a pomůcky. Saunové show mají různé, lákavé názvy. Během celého ceremoniálu se používají různé efekty, světelné, hudební a další.

bylinky-sauna-sul-peelingtibetske-misy-wellness-saunpeeling-saunova-kosmetika

Další saunové ceremoniály jsou meditačí a relaxační ceremoniály, které bývají delší a dělají se v saunách s nižší teplotou: Používají se například tibetské mísy nebo příjemná klidná hudba. Cílem je vytvořit příjemné prostředí v sauně. Tento saunový ceremoniál bývá méně intenzívní, více se zaměřuje na pohodu a relaxaci v sauně. Vybírají se vhodné vůně do sauny, sauna  během ceremoniálu krásně voní.

Beauty procedury a peelingy v sauně, saunové ceremoniály, které využívají saunovou kosmetiku, med v sauně, solný peeling v sauně. Zejména mezi ženami jsou velmi oblíbené. Tyto saunové ceremoniály probíhají i v zajímavém prostředí, například v herbal sauně (bylinná sauna) nebo v páře.

sauny ceremonial aquapalace saunovy svet (8)Pro beauty saunové ceremoniály se používají další  zajímavé saunové produkty jako jsou jíly v sauně, jogurt v sauně. Je to zajímavé, zážitkové a blahodárné pro pokožku.

Další formou zážitkového saunování jsou speciální saunové ceremoniály ve formě eventů a různých speciálních akcí, například saunový ceremoniál  při svíčkách, pod oblohou, noční saunování a tyto eventy mají dalčí zajímavé podoby. Zapojují se zejména venkovní prostory, panoramatické prostory.

Týden saunování je stále oblíbenější akcí, do které se zapojuje stále více provozů. Lidé mají úžasnou příležitost vyzkoušet si něco nového, netradičního a navštívit různé sauny a porovnávat, vybírat a hlavně si užívat akcí, které jsou pro tento čas připravené.

 

Program Týdne saunování 2015 najdete ZDE.

 Týden saunování – informace

Nové saunové ceremoniály v Aquapalace Praha

 

 

Kam dál?

rubrika: Sauna a saunování,

Saunové ceremoniály – trendy v saunování

Saunové ceremoniály – fotogalerie – ukázky

 

Další články –  sauny a  saunování

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda
Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitkyJaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

 

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,  , wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,
Vybavení
Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,