Follow me
0

Nové logo a dobré zprávy z Luhačovic

Co přinesla novela Indikačního seznamu do lázní?

S podzimní sezonou přicházejí Lázně Luhačovice, a. s., s novým logem, které vyjadřuje moderní směr, jímž se akciová společnost Lázně Luhačovice a největší lázeňská skupina Spa & Wellness Nature Resorts vydává. Dobrou zprávou je i fakt, že problematická novela Indikačního seznamu nakonec přinesla i pár pozitivních změn.

 Změny v Indikačním seznamu

I když to zpočátku vypadalo, že bude plně hrazená lázeňská léčba zrušena jako celek a pobyty nebude možné opakovat, tak podstatnou informací je, že komplexní lázeňská péče (KLP) zůstala i po 1.10.2012 zachována a pacienti čerpající tento typ lázeňské péče budou i nadále v režimu pracovní neschopnosti.

Nově se tedy do Luhačovic dostanou dětští pacienti už od 1,5 roku, řadě chronických diagnóz včetně astma bronchiale byl zachován každoroční nárok na opakovaný KLP pobyt a nový Indikační seznam dává možnost léčby nových indikací u dospělých a dětí.

Novela Indikačního seznamu bere lázním pobytové dny jejich stávajících pacientů zkrácením základní délky pobytů i omezením počtu opakovaných pobytů, stejně jako bere některé důvody pobytu pacientů (v případě Luhačovic tzv. edukace diabetiků), ale současně jejich zdrojům přiznává léčebný účinek na další obtíže neboli diagnózy. Nejde přitom o žádná nová zjištění, ale pouze o nápravu historických nespravedlností, kdy se ke každému zdroji uvádí všechny možnosti jeho léčebného využití.

 

„Indikační seznam nijak neupřesňuje, které zařízení v daném místě tyto diagnózy léčí. K tomu je třeba, aby takové zařízení splnilo i odborné personálně-kvalifikační předpoklady, mělo patřičné technické a přístrojové vybavení a hlavně mělo takový zdroj k dispozici. A to ne někde vzdáleně, ale zavedený do budovy. V případě Luhačovic má minerální prameny do svých objektů zavedena pouze naše společnost a sanatorium Miramare,“ upozorňuje MUDr. Eduard Bláha, generální ředitel SPA & WELLNESS NATURE RESORTS, na další fakt, který potvrzuje významné postavení Lázní Luhačovice, a. s., v rámci subjektů, které v lázeňském městě působí.

Lázně Luhačovice, a. s., tedy mohou léčit nové indikace, jako jsou u dospělých onemocnění pohybového aparátu, neurologické obtíže nebo třeba nemoci oběhového ústrojí, a u dětí nemoci kožní, trávicího traktu a zhoubné nádory. Je však otázkou, zda tuto léčbu uhradí zdravotní pojišťovny, se kterými se právě vyjednává uzavření smluv na tyto rozšířené indikace.

 

Děti už od 1,5 roku

Pozitivní změnou uvedenou v Indikačním seznamu je možnost přijmout k lázeňské léčbě už děti od 1,5 let. Snížení věkové hranice u dětí dává nyní možnost rodičům absolvovat lázeňskou léčbu už i v době čerpání rodičovské dovolené ještě před nástupem do zaměstnání. „Od roku 1997 bylo v Indikačním seznamu napsáno, že můžeme léčit děti až od 5 let, což byla chyba, která vznikla při schvalování IS. Většina pojišťoven nám však posílala děti od 3 let,“ vysvětluje MUDr. Eduard Bláha.

 

Léčba hrazená zdravotními pojišťovnami

I přes změny, které přináší nový Indikační seznam, bude základem nabídky Lázní Luhačovice u dospělých osob i nadále léčba onemocnění dýchacího ústrojí, diabetu, onkologických onemocnění, nemocí oběhového a trávicího ústrojí a také poruch pohybového aparátu. Zároveň budou pokračovat jednání se zdravotními pojišťovnami o doplnění dalších diagnóz v souladu s novým Indikačním seznamem. „Jedná se hlavně o možnost léčit onemocnění pohybového aparátu také formou plně hrazené komplexní lázeňské péče a doplnit škálu diagnóz o nemoci nervové. Nedílnou součástí zůstane i tradiční léčba onemocnění dýchacích cest dětí, které nyní můžeme přijímat již od 1,5 roku. I u dětí budeme hledat cesty, jak léčbu rozšířit,“ vysvětluje Ing. Jiří Dědek, obchodní ředitel Lázní Luhačovice.

 Vybere si každý

Nabídka samopláteckých pobytů odráží dlouhodobý záměr zvyšovat úroveň léčebných pobytů. U nejžádanějšího léčebného pobytu se od příštího roku zvyšuje počet procedur z 18 na 21 za týden při zachování ceny a pro podporu dosažení výraznějšího léčebného efektu jsou navíc cenově zvýhodněny dvoutýdenní a delší pobyty. Pro ty, kteří se chtějí plnohodnotně léčit, a nemohou čerpat více než týdenní dovolenou, je připraven Léčebný pobyt INTENSIV, kde se lze ve vybraných termínech 9 dní léčit při čerpání jen 5 dnů dovolené.

Nové možnosti diagnostiky a léčby skýtá metoda computerové kinesiologie, která umožňuje upravit vnitřní nerovnováhu a funkční poruchy. Tuto unikátní metodu bude obsahovat nejen speciální preventivní pobyt, ale bude fakultativně nabízena u všech ostatních pobytů.

Kromě léčebných pobytů je připravena i široká nabídka relaxačních, wellness i víkendových pobytů pro ženy, muže, seniory či sportovně založené klienty. U nejžádanějších relaxačních pobytů bude možnost rozšíření o konzultaci s lázeňskými lékaři a navíc bude možné získat i zajímavé bonusy ve formě slev nebo vstupů do wellness centra. Chybět nebudou ani pobyty spojené s kulturními programy či jarní prázdniny pro rodiny s dětmi. Rozšiřuje se i nabídka pobytů pro zájemce o aktivní dovolenou (kolo, tenis, turistika apod.).

Lázeňská slevová karta

Pro své hosty přichystala akciová společnost Lázně Luhačovice řadu atraktivních novinek v podobě slevových akcí. Exkluzivně je pro každého klienta nachystaná slevová karta, která mu zajistí nejnižší ceny u vybraných služeb.

Každý host akciové společnosti Lázně Luhačovice obdrží po příjezdu slevovou kartu, při jejímž předložení ušetří např. ve wellness centru, bazénu v Centrálních lázních, při objednání výletů, a může ji využít i v restauracích či cukrárnách. Tato exkluzivní karta mu bude garantovat nejnižší ceny u vybraných služeb.

10/2012

 

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,