Follow me
0

Na pedálech do vody – aqua kolo – vodní kolo

Vodní kolo – cvičení ve vodě.

 

wellness interiéry wellness a spa vybavení pro wellness vodní kolo

Pohyb, hudba, voda – ve spojení nám dovedou přinést spoustu potěšení a pohody. Měli bychom  ale vědět, jak nejlépe tohoto propojení využít ku prospěchu svého zdraví a dobré kondice.

Velmi  užitečné může být z tohoto pohledu aquafitness, což je zábavné cvičení ve vodě, které láká řadu klientů.

 

 

 

vodní kolo / kolo do vody / hydrorider / aqua kolo

 

 Vodní kolo pro dobrou kondici

Co je jeho největší výhodou? Využívá se při něm přirozeného odporu a vztlaku vody, jehož překonání ve vodním prostředí nevyžaduje od jedince velkou fyzickou námahu, je však zároveň velice účinné. Lze jej proto doporučit lidem všech věkových kategorií a s různou úrovní fyzické zdatnosti.

Cvičení je zaměřeno na všestranné zlepšení kondice, posílení svalstva, pružnosti kloubů, korekce a koordinaci pohybu, při rekonvalescenci po úrazech, apod.

vybavení pro wellness interiéry wellness a spa

Oblibě i zájmu se těší aqua-aerobik pro těhotné či plavání rodičů s dětmi. Stále častěji se také setkáváme s kurzy aquafitness. Tedy s aktivitami spojenými s kondičním pohybem ve vodě. Mezi ně patří i aquaspining nebo také aquacycling. Jak napovídá název, jde o jízdu na kole, ovšem ve vodě.

Při dnešní dostupnosti dobře vybavených plaveckých bazénů a aquaparků se nabízí i nové možnosti jejich využití. Tato zařízení často nabízejí nejen vodní atrakce pro celé rodiny, ale i organizované kurzy plavání, některé zařazují i vodní kola. Vhodné jsou například menší bazénky, ale použít se dají i ve velkých kondičních bazénech.
Vodní kolo se dá provozovat i v soukromém bazénu, ale mnohem zajímavější je se mu věnovat pod vedením zkušeného instruktora v bazénu veřejném.

wellness a spa wellness interiéry kolo do vody vodní kolo

Cvičení ve vodě je zdravé a je v módě

Každý, kdo si někdy vyzkoušel hodinu klasického spiningu, jistě ví, jak náročný výkon to je, kolik úsilí a potu ho stál… Pro vodní spining to až tak neplatí. Také vydáváte energii a zapotíte se, ale pocit ze cvičení je mnohem příjemnější. Díky vodě samozřejmě.

V zahraničí se proto hojně využívá při rehabilitacích například po operacích kyčelního kloubu. Voda odlehčuje napětí a potlačuje bolestivost cvičení, které je jinak velmi prospěšné pro posílení vaziva. Ač na místě, stále v pohybu. Při aquaspiningu se šlape na aquakole, které je určeno výhradně pro umístění do vody.

wellness vybavení pro wellness a spa vodní kolo kolo do vody

Vyrábí se ze speciální nerez oceli. Sedadlo je z vysoce kvalitního neoprénu. Ergonomicky tvarovaná řídítka je možno stejně jako u suchozemského kola nastavovat do horizontální i vertikální polohy. Usazovací tyče mají dvojité gumové koncovky, aby chránily dno bazénu před případným poškozením, a jsou opatřeny přísavkami kvůli zajištění stability přístroje.

Zátěž lze variabilně nastavovat, a to přehozením 4 kladek do 3 různých délek. Ideální hloubka vody v bazénu pro umístění kola je 110 až 145 cm, celý přístroj váží zhruba 29 kilo. Mnohačetné možnosti nastavení dělají z aquakola jedinečné tréninkové zařízení, které provozovatelům bazénů a aquaparků nabízí atraktivní zpestření nabídky pro návštěvníky.

Své uplatnění najde také v rehabilitačních a wellness centrech při fyzioterapii, pooperačních a poúrazových rehabilitacích či při udržování a zvyšování kondice sportovců.

 

Výhody a plusy pro vodní kola

✷ aquafitness zlepšuje pružnost  těla, protože se ve vodě mnohé pohyby dají provádět snáz než na suchu

✷ cvičení ve vodě nezatěžuje  klouby ani páteř

✷ naopak se procvičují i ty svaly,  které jinak bývají málo zatěžovány

✷ tlak vody na tělo zlepšuje  krevní oběh a povzbuzuje odvádění  nadbytečných tekutin z organismu

✷ v průběhu cvičení se nachází větší část trupu pod hladinou,  takže ani největší ostýchavci se nemusejí obávat toho, jak vypadají

✷ pohyb ve vodě znamená rychlejší  spalování energie, což je dobrá  zpráva pro ty, kdo touží po  štíhlých křivkách

✷ ideální teplota vody pro aquafitness  by se měla pohybovat  v rozmezí 28–30 stupňů Celsia,
pokud je chladnější, volíme intenzivnější cviky, pro teplejší naopak pomalejší,  například strečink

 

Kam dál?

Další články:

Oblíbené vodní atrakce
Akvapark Dominikánská republika – aquapark plný barev
Akvapark v Dubai – zábava pod modrou oblohou
Akvapark v Itálii – Aquasplash- stále něco nového
Akvapark v Egyptě – Titanic kotví na pláži
Vodní kolo – kolo do vody – zábava i trénink
Wellness pro celou rodinu – aktivity ve wellness a spa
Děti – klienti ve wellness a Spa – Kids Spa – ráj pro provozovatele

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

 

 

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,