Follow me
0

Mezinárodní soutěž zážitkového saunování – Sauna Herbal Cup

 V Jeseníkách vyhráli Italové.

Sauna Herbal Cup

 

Zážitkové saunování profesionálů.

Branná (Olomoucký kraj) – Sauna Herbal Cup přilákal během posledního listopadového víkendu do Jeseníků saunéry z osmi zemí Evropy.

Mistrovství v zážitkovém saunování se zamřením na přírodní esence a ingredience proběhlo poprvé v Relax centru Kolštejn.

 

 

Renato-Azzolato-Itálie -Sauna Herbal Cup

Odborní porotci i návštěvníci saunového světa hodnotili saunové ceremoniály – umění jednotlivých saunérů vytvořit v desetiminutovém představení tu správnou show, příjemnou atmosféru za pomoci hudby, speciálního osvětlení, netradičních vůní i nápaditých peelingů. Akce pořádaná pod záštitou pěti odborných asociací a CzechTourism představila poměrně nový obor zážitkového saunování veřejnosti.

Návštěvníky zaujaly také kostýmy saunérů a rekvizity, které dnes již tvoří neodmyslitelnou část saunového ceremoniálu. „Jedná se vlastně o takové saunové divadlo. Saunér přichází do prohřívárny a polévá kameny na kamnech vodou s vonnou esencí. Následně rozhání horký vzduch po sauně ručníky.

A to již může být velmi kreativní i technicky náročné provedení. V sauně se během ceremoniálu odehrává příběh, podkreslený hudbou a doplněný mluveným slovem saunéra. Sauna Herbal Cupu přinesl mnoho témat, příběhů a saunových zážitků. Vždyť zde soutěžilo 17 saunérů. Celkem návštěvníci viděli na padesát saunových ceremoniálů ve finské sauně a v parní lázni,“ říká Pavel Hofrichter, organizátor akcí z cyklu SaunaFest.

Jaroslav Pallas - Sauna Herbal Cup

Mezi 9 finalisty v nedělním finále soutěžili 4 čeští saunéři. Mistr ČR v saunových ceremoniálech Jaroslav Pallas z Cedrus Spa skončil na třetím místě, hned za dvojicí Italů.

Renato Cazzolato a jeho kolega Luca Brighi přivezli na Kolštejn neskutečný zážitek a předvedli vysokou profesionalitu.

Mezi nejlepšími byl také Jiří Sonntag, saunér Relax centra Kolštejn s keltským příběhem nebo Lukáš Poluk z pražského saunového světa Saunia.

„Mezinárodní soutěž slouží hlavně k navázání nových přátelství mezi saunéry, ke vzájemné inspiraci a výměně zkušeností. Sobotní večer pak patřil dobré zábavě při živé hudbě. Na Kolštejně se sešli saunéři z různých zařízení a jsem rád, že pozvání přijali i ti nejlepší odborníci na zážitkové saunování. Sauna Herbal Cup se stal opravdovým svátkem saunování, a ukázal, že saunové ceremoniály se dají s úspěchem provádět i v menších saunách“ dodává Tomáš Drápal, ředitel Relax centra Kolštejn.

Lukas Poluk - Sauna Herbal Cup

Akce měla také řadu doprovodných programů – workshopy na téma pivovarnictví nebo konopí ve wellness, bylinky v sauně a další zajímavé diskuse. Sauna Herbal Cup odstartoval letošní Týden saunování 2013, což je celorepubliková akce probíhající v saunách po celé ČR již ve svém čtvrtém ročníku.

„Zážitkové saunování je nyní velkým trendem a rozvíjející se novinkou. Přibývají sauny a wellness resorty, kde se již zážitkové saunování nabízí. Soutěže, jako je Sauna Herbal Cup, pak umožňují poměřit výkony saunérů a představit novinky.

Další velkou saunovou událostí bude Oficiální mistrovství ČR v saunových ceremoniálech, které se uskuteční od 13. do 16. Března 2014 v Cedrus Spa u Pardubic. Očekáváme účast hned několika saunérů ze světové špičky,“ zve příznivce saunování Pavel Hofrichter, který je i naším odborníkem na zážitkové saunování.

 

 

výsledky-saunování-Sauna Herbal Cup

 

 

Kam dál?

rubrika: Sauna a saunování, Saunové ceremoniály a saunové akce,

Saunové ceremoniály – trendy v saunování

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitky

Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu