Follow me
0

Medical Wellness Clinic v lázních Bohdaneč zahajuje provoz

 

2-lazne-wellness-spa-terapiV Léčebných lázních Bohdaneč 10. března 2016 otevřeli ojedinělý koncept Medical Wellness Clinic, který propojuje klasickou západní medicínu s východními léčebnými postupy. Tato specializovaná klinika je první svého druhu v českém lázeňském prostředí.

Když je duše nemocná, tělo lze jen těžko uzdravit. Tak by se stručně dala charakterizovat filozofie celostní medicíny či psychosomatiky, oboru, který v zdravotních obtížích hledá i jiné, než čistě biologické příčiny. „Život je dnes velmi stresující, což nám někdy způsobuje takové zdravotní potíže, na které klasická medicína nemusí vždy znát jednoznačnou odpověď,“ říká Ing. Jiří Vitík, statutární ředitel Léčebných lázní Bohdaneč.

Při celostním přístupu se lékař kromě fyziologických faktorů zaměřuje také na psychosociální rovinu pacienta. „Jak jsme spokojeni ve svém osobním životě, jak pociťujeme mezilidské vztahy, pracovní realizaci, jak relaxujeme či jak se stravujeme – to všechno jsou faktory, které se mohou negativně otisknout do těla v podobě nemoci,“ upřesňuje Ing. Jiří Vitík, a dále dodává: „Tělesné problémy často souvisejí s psychikou. Proto jsme se rozhodli rozšířit naše portfolio služeb právě v podobě této specializované kliniky.“

Celostní medicína si v Evropě získává stále větší oblibu a psychosomatický přístup se právem etabluje do téměř všech lékařských oblastí. Medical Wellness Clinic se zaměřuje především na léčbu dlouhodobých zdravotních problémů, kombinuje tradiční léčebné procedury s wellness prvky a alternativními formami medicíny. Klient léčbu může absolvovat v rámci svého lázeňského pobytu nebo docházet na terapii ambulantně.

 

Alternativní metody Medical Wellness Clinic

Biorezonanční metoda BICOM: Metoda respektuje principy západní, ale také tradiční čínské medicíny. Na rozdíl od západního lékařství neléčí pouze příznaky nemoci, nenutí pacientovi závislost na lécích, které mohou škodit vedlejšími účinky a  vyvolávat jiné potíže. Zaměřuje se na přesnou diagnostiku, odhalení skrytých příčin onemocnění a její následnou léčbu.

Autopatie: Metoda celkového pozitivního ovlivňování organismu od spirituální sféry až po tělesné orgány, čerpající z principů klasické homeopatie. Jedná se o neinvazívní alternativní metodu, pozitivně ovlivňující organismus tak, že je schopen vlastními silami zlepšit či odstranit i dlouhodobé a  „nevyléčitelné” potíže a nemoci, zlepšovat životní pocit, zvýšit odolnost a nastolit samouzdravující proces.

Metoda RUŠ: Princip metody je jednoduchý: najít problém, pojmenovat jej, přijmout, následně pak problém sám mizí. Je to moderní, jednoduchá, praktická, logická a věcná metoda pro současného člověka. Přímočaře řeší skutečné příčiny aktuálních problémů. Klient se zbavuje potíží už během relativně velmi krátké doby, navíc s trvalým efektem.

1-lazne-wellness-spa-terapilazne-wellness-spa-terapie-

Rekonektivní léčení: Metodu vyvinutou Dr. Ericem Pearlem lze chápat jako zastřešující formu všech možných léčitelských směrů. Během léčení dochází k napojování vláken DNA, což jsou nositelé informací uvnitř lidského těla. Tato vlákna pravděpodobně fungují také jako „anténky“ pro propojení s vesmírem tak, abychom mohli posilovat svou tělesnou stránku a rozvíjet se správným směrem. Jedná se o formu uzdravování, která nás spojuje s plností vesmíru, stejně jako s plností našeho bytí a toho, kdo jsme.

Vybrané léčebné procedury Medical Wellness Clinic

Guna: Injekční aplikace kolagenu s pomocnými látkami přírodního původu šetrně a účinně léčí bolest pohybového aparátu, zlepšuje pohyblivost zpomalením degenerace kloubů a přidružených tkání. Působí protizánětlivě a analgeticky, přispívá k fyziologické regeneraci opěrného aparátu a tím k ústupu bolesti.

Vysokodávková infuzní terapie vitamínem C: Dosahuje vynikajících výsledků v léčbě chronických infekcí, špatně se hojících ran, při alergiích, revmatu, Bechtěrevově nemoci, astmatu a dýchacích obtížích, nádorových onemocněních, zánětů kůže, kardiovaskulárních onemocněních i dalších nemocech.

Oxygenoterapie: Aplikace kyslíkových inhalátorů je vhodná k posílení obranyschopnosti organismu a k prevenci proti infekcím, nemocem a nádorovým onemocněním. Relaxační sezení kyslíkové inhalace posiluje účinek jiných typů lázeňských procedur tím, že snižuje stres a napětí, uvolňuje páteř, svaly a okysličuje tělo.

Kryoterapie: Ochlazením dochází k omezení rychlosti vedení nervového vzruchu a klient tak pociťuje okamžitou úlevu od bolesti. Během terapie dochází k regeneraci, zvýšení tolerance fyzické zátěže a k všeobecnému zvýšení výkonnosti organismu jako celku. U žen může aplikace upravit celulitidu. Díky vyplavování kortikoidů z nadledvinek se urychluje regenerace, vlivem zvýšení hladiny endorfinů se pacient cítí ve skvělé kondici, a to jak po fyzické, tak psychické stránce.

 

 

 

 

Kam dál?

 Medical wellness Lázně

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

 

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJarní linie ve wellness a spa – profi salonní ošetření
Jíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy

 

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové masáže – měsce a razítka
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy
Bylinky do sauny a peeling do sauny – peelingové saunové rituály

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,  , wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,