Follow me
0

Květové vody – zdraví a krása patří k sobě – hydroláty v kosmetice

Květové pleťové vody a kosmetické mlhy.
Oblíbené osvěžení pro pleť.

 

kosmetika spa wellness cz

Květinové vody – svěží koktejly krásy.

Každý odborník na krásu bude tvrdit, že první pravidlo pro krásnou a zdravou pleť zní „čistit a hydratovat“. Květinové pleťové vody, známé také pod názvem hydroláty nebo hydrosoly, jsou pro tento účel ideální. Celkově zvyšují vlhkost pleti, velmi jemně ji vyčistí, osvěží, tonizují a zanechají ji dokonale uvolněnou a připravenou k další péči.

Na rozdíl od termální vody ve spreji nabízí také příjemnou květinovou vůni a na pleť rozprašují blahodárné léčivé účinky, které vodě propůjčují vybrané květiny a byliny.

Květinové vody mohou sloužit i k obličejovým a tělovým obkladům, k potírání a zvlhčování kůže kdykoliv během dne. Díky lahvičce s rozprašovačem, která se vejde i do kabelky, je možné mít osvěžení v letních dnech, na cestách nebo při cvičení na dosah.

aroma kosmetika spa wellness cz

Někdy si stačí lehce osvěžit obličej, někdy si můžeme osvěžit i dlaně. Na kůži zůstává krásná vůně, která pozvedne i naši náladu. Květinová voda je také výborná pro ošetření vlasů a jako voda po holení a depilaci.

Květinové pleťové vody  v různě velikých lahvičkách s rozprašovačem mohou být kdykoli po ruce jako osvěžující obličejová sprcha v horkém dni, v klimatizovaném prostředí nebo na cestách.

Nejen pleť, ale i vlasy vypadají tím lépe, čím častěji je zvlhčujeme. Bez vody se můžeme rozloučit s jejich silou a objemem.

Květinové pleťové vody mohou používat i muži jako vodu po holení.

 

hydrolat-kosmetika-mimozaCo jsou květinové vody?
Jak se získává hydrolát?

Květinové vody vznikají při výrobě éterických olejů parovodní destilací  čerstvých rostlin, listů nebo květů. Při tomto procesu na sebe vážou blahodárné látky: rostlinné vosky (hojí a regenerují pokožku) a rostlinné biostimulátory (obnovují přirozené funkce pokožky, hydratují, urychlují hojení). Po destilaci získáme z rostlin esencální olej a také hydrolát – květinovou vodu. Esenciální olej je směsí látek získaných destilací z aromatických silic rostlin, je to silný koncentrát látek z rostlin, které mají různé účinky a používají se v aromaterapii. Hydroláty obsahují také řadu těchto prospěšných a účinných látek pro krásu a zdraví, jen v jemnější formě.

Jsou to skutečně čistá přírodní tonika s takovým množstvím účinných látek, jaké nenajdete ani u nejluxusnějších kosmetických výrobků (nikoli produkty vyrobené smícháním destilované vody a éterického oleje za použití syntetických emulgátorů, konzervantů a vonných látek).

Pravá květinová voda (hydrolát/hydrosol) vzniká pouze destilací, nikoliv smícháním vody/alkoholu a esenciálního oleje dohromady. Někdy se bohužel tyto směsi prodávají jako pravé hydroláty. Říká se jim spíše aromaterapeutické vody.  Poctivě destilované květinové vody krásně voní a mají významné terapeutické účinky, stejné jako esenciální oleje, jen v jemnější formě a užívat se mohou i vnitřně.

 

destilace-hydrolat-mimoza-wDestilace hydrolátu

Nejlepší jsou ty hydroláty, které neobsahují  žádné konzervanty ani alkoholy a pochází z prvních 5 litrů při procesu destilace – výroby esenciálních olejů parovodní destilací. Ještě dříve, než se destilovaly esenciální oleje, se původně destilovalo právě kvůli úžasným květinovým vodám a esenciální olej, který při destilace vznikal se vůbec nepoužíval. Hydroláty – květinové vody, se kromě kosmetické péče používaly k léčení a k vnitřnímu využití, a stále to mu tak  je.

destilace-hydrolatu-aroma-k Na  kvalitě hydrolátu se velmi odráží i to, z jakého materiálu je vyrobený destilační přístroj, používaný k destilaci esenciálních olejů a hydrolátu. Odborníci mají nejraději měděné přístroje, které hydroláty i přirozeně konzervují, vydrží déle než například hydroláty destilované ve skleněném destilačním přístroji.  Déle také většinou vydrží hydroláty destilované z listů, například skvělá myrtová voda,  mátová voda nebo meduňková, či skvělá voda pistacia lentiscus, než hydroláty z květů, ty mají o něco kratší „životnost“, ale jsou úžasné pro pleť i v gastronomii.

V zemích Orientu, arabské země a řada dalších, kde se hydroláty běžně používají  po staletí v domácnosti, při vaření a k podpoře zdraví a krásy, hydroláty ničím nekonzervují a tak  zde mají i pestřejší výběr různých květinových vod. V Evropě nám dostupnost trošku „komplikuje“ Evropská Unie, která trvá na přidání konzervantů do hydrolátů a některé se do Evropy kvůli omezení EU ani nedováží. Pokud chce firma na evropském trhu prodávat hydroláty, musí projít každý výrobek přísnou procedurou kontroly EU, než se dostane na trh. Květinové vody – hydroláty jsou získávány z živé přírody a také se tak chovají, jako „živý materiál“ s velmi cenou biologickou hodnotou, což je pro nás to nejlepší. Bohužel pro přísnou legislativu je to známka toho, že se do některých přírodních produktů musí dávat konzervanty, aby produkty prošly mikrobiologickými testy, které jsou součástí získávání certifikace ke zhodnocení produktu z hlediska bezpečnosti pro spotřebitele jako kosmetického produktu.

hydrolat-kvetinova-voda-aroKvětinové vody se běžně v některých zemích používají v gastronomii. Růžovou vodu nebo neroli milují nejen v arabských zemích. Přidávat se může při pečení do cukroví. Neroli (pomerančový květ) krásně ochutí svěží čerstvé jahody, ale i kávu.

O destilaci hydrolátů se můžete dozvědět z různých zdrojů, a řadu z nich si vyzkoušet od různých prodejců nebo dovozců kosmetiky, vždy je potřeba si ověřit, zda se jedná skutečně o pravý  hydrolát získaný destilací a nikoliv o aromaterapeutickou vodu, získanou  mísením esencí (esenciální olej) a vody. Úžasné je si destilace hydrolátu zažít v rámci některého aroma kurzu nebo například v rámci Holistické aromaterapeutické školy. ( Česká aromaterapeutická škola)

Foto z destilací hydrolátu, rostlinný materiál se destiluje čerstvý, nastříhaný na drobné kousky v přístroji na destilaci. ( květiny, listy)Foto z aroma stáže v Africe, destilace hydrolátu, pořádala Yasmina.cz a kurzů aromaterapie ( Hana Yasminka Khlaif)

destilace-hydrolat-mimoza-wdestilace oleje aromaterapie oleje (1)hydrolat-destilace-aromahydrolat-destilace-aroma-te

 

 

Co nabízí květinové vody a jaké vybírat?

Ty nejlepší květinové vody by měly být v biokvalitě nebo by měly být vyrobené pouze ze zaručeně přírodních surovin.  (Přírodně identické znamená syntetické!)

♦ Květové vody by měly mít čistě přírodní původ,  být vyráběny z pečlivě vybraných rostlin, což zaručuje špičkovou kvalitu produktu, který si nanášíme přímo na kůži. Důležitý je také obsah, měli bychom vybírat květinové vody, které mají nejvyšší možné množství bioaktivních látek a dovedou tyto látky v maximální míře předat pokožce.

♦  Kupovat bychom měli květinovou vodu, která nevyvolávají alergické reakce neměla by obsahovat zásadně žádné zbytečně přidané syntetické konzervanty a emulgátory, syntetické parfemace, ani barviva.

Nejen v létě jsou neopakovatelným osvěžením pro pleť vonné květinové pleťové vody. Květinové vody a mlhy jsou milými společníky během celého dne. Doma, v práci, na cestách.

 

hydrolat-aromate-terapie-weKvětinovou vodu můžeme také používat po sprchování, po koupeli nebo po saunování jako příjemnou tečku k celé relaxaci. Pokožka zůstává příjemně hydratovaná a provoněná. Výsledkem pravidelného používání květinové vody je krásná, svěží a hydratovaná kůže. Podle nálady si můžeme zvolit vůni, která nám momentálně nejvíce voní a nebo nás nejvíce přitahuje a tou se osvěžit.

Květinovou vodu můžeme také pravidelně nanášet například po dočištění pleti, před nanesením séra nebo masky. Kdykoliv ráno po probuzení nebo večer před spaním. Kdykoliv můžeme pro osvěžení a příjemné aroma květinovou vodu pustit i do interiéru kolem sebe.

Květové vody a mlhy jsou také vhodné v zimně. V interiérech, kde je velmi suchý vzduch a pleť může být vysušená, dehydrovaná a podrážděná, nabízí květinové vody pleti jednoduché a efektivní voňavé osvěžení.

 

Květinové vody můžeme také používají při manikúře nebo pedikúře. Květinovou vodu či mlhu můžeme během ošetření rukou nebo i nohou nastříkat na pokožku.

Květinové vody a mlhy jsou většinou cenově dostupné a  můžeme ji  někomu věnovat jako vhodný dárek. Většinou mají květinové vody také krásné obaly a jsou i ozdobou koupelny nebo milým drobným dárkem pro kohokoliv.

 

Jaká má být ta nejlepší květinová pleťová voda?

1. Lehká a svěží
Květinové pleťové vody jsou lehčí než různé emulze, gely a tonika, na léto jsou tedy opravdu „jako ulité“. Na obličeji zanechávají nekonečně dlouhý pocit svěžesti, který můžete obnovit kdykoli během dne. Jsou navíc vysoce funkční, čistí a hydratují zároveň. To jistě oceníte nejen v období dovolených. Kdo by s sebou na cesty chtěl brát kufr plný kosmetických lahviček! Jsou přece potřebnější jiné „důležité věci“ a kufr je jen jeden…

kvetinova-voda-myrta-wellne2. V praktickém balení s rozprašovačem
Ideální partnerka na cesty, můžete ji použít kdykoli během dne. Noste ji s sebou v kabelce pro osvěžení pleti v parných letních dnech. Pokud budete cítit, že ji vaše pleť potřebuje, tak ji prostě použijte. V pokožce se znovu obnoví hladina hydratace, ucítíte okamžitý pocit svěžesti a díky obsahu esenciálních olejů povzbudíte i horkem znavenou mysl.

3. Bez chemie a konzervantů
Velké stop chemickým přípravkům. Vaše pleť potřebuje dýchat a dostat to nejlepší z přírody.
Skutečně kvalitní květinové pleťové vody neobsahují žádné syntetické látky, barviva ani konzervanty. Naopak v nich najdete ty nejkvalitnější rostlinné výtažky, které pokožku regenerují, a rostlinné biostimulátory, které pleť hydratují a obnovují její přirozené funkce.

 

wellness kosmetika spa

Oblíbené květinové vůně
v péči blahodárných květin a rostlin

vybíráme posle toho, co si žádá naše pleť, podle typu pleti nebo jejích potřeb, nebo prostě podle toho, která vůně nám momentálně voní nejlépe a kdykoliv je můžeme prostřídat.

Květinová voda z růže

Nejoblíbenější květinovou vůní je růže. Získává se z čerstvých okvětních lístků růže. Je vhodná pro všechny typy pleti, zejména pro citlivou a zralou. Čistí, tonizuje a projasňuje pleť. Ochlazuje při zánětech a zarudnutí, je mírně adstringentní. K osvěžení na cestách, k obkladům nebo potírání. Usnadňuje rozčesávání vlasů, regeneruje vlasovou pokožku. Zklidňuje pokožku po holení a depilaci. Povzbuzuje psychiku, účinná při depresích a smutku.

 

 

Květinová vůně  neroli

Z čerstvých pomerančových květů (název podle princezny Anne Marie z Neroli, která používala silici ke koupelím a parfemaci). Květinová voda Neroli je vhodná pro všechny typy plet. Suché a citlivé pokožce dodává energii a vitalitu.  Čistí, osvěžuje a podporuje regeneraci. Je velmi příjemná k osvěžení na cestách, k obkladům nebo k potírání. Usnadňuje rozčesávání vlasů, regeneruje vlasovou pokožku. Zklidňuje pokožku po holení a depilaci. Pozitivně působí na psychiku, napomáhá koncentraci.

 

 

Květinová voda  z levandule

Vzniká z čerstvých levandulových květů. Je vhodná pro všechny typy pleti. Čistí, zklidňuje a mírně dezinfikuje. působí velmi svěže a lehce dezinfekčně. Zklidňuje pokožku po holení a depilaci. Má mírně sedativní účinky, pomáhá při nespavosti a nervozitě.

 

 

 

Květinová voda z rozmarýny

Vzniká z čerstvých listů rozmarýny. Je vhodná především pro mastnou a smíšenou pleť, zklidňuje akné, pomáhá hojení zánětů, působí antibakteriálně. Ideální tonikum také pro seniory, přidává se do ranních koupelí při očistných kúrách. Rozmarýna prokrvuje pleť, přidává se do obkladům nebo k potírání pokožky. Usnadňuje rozčesávání vlasů, posiluje vlasové kořínky, které lépe rostou, zamezuje přílišnému maštění. Zklidňuje pokožku po holení a depilaci. Je příjemná a svěží.

 

 

Květinová voda z meduňky

Získává se z čerstvých citrusově vonících listů meduňky. Je vhodná pro všechny typy pleti, zvláště pro citlivou. Čistí, tonizuje a posiluje pleť. Je příjemná k osvěžení nálady kdykoliv během dne a před spaním. Usnadňuje rozčesávání vlasů a regeneruje vlasovou pokožku. Zklidňuje pokožku po holení a depilaci. Rozradostňuje srdce, podporuje dobrou náladu.

 

 

 

Květinová voda z myrty

kvetinova-voda-myrta-hydrol Je silně protizánětlivá, čistí pokožku, ucpané póry a tzv. černé tečky. Je vhodná pro eliminaci rozšířených pórů,  má výrazně detoxikační účinky. Vhodná při léčbě akné i těžkého typu. Silné revitalizační účinky s okamžitým efektem na pleti. Vytváří ochranný filtr – podporuje přirozenou vlhkost pokožky. Reguluje tvorbu mazu. Změkčuje a vyhlazuje pokožku.

 

 

Zdroj: kosmetika Saloos, Yasminka, archiv webu wellnesslife.cz

 

Kam dál?

 Aura parfémy

Akce, pozvánky, školení, konference

 

 Aromaterapie ve wellness a SPA

ruze-aromaKvětinové vody ve wellness  – hydroláty jsou oblíbené
Intuitivní aromaterapie – Mikael Zayat – aromaterapie jinak
Vykuřovadla – přírodní parfémy pro prostory – jak vykuřovat?
Magická aromaterapie ve wellness, jak nás ovlivňuje? Co je to scent marketing?
Aromaterapie do sauny, vůně do sauny pro relaxaci a zdraví
Aroma koupele, vůně a voda, harmonie pro tělo, duši i mysl

 

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

Klientela ve wellness a spa
Wellness provoz – co se řeší ve wellness?

Wellness koncept – každé wellness je jiné

 

Další články na webu SPAwellness.cz

wellness-inteerier-spaKlientela ve wellness a spa
Wellness provoz – co se řeší ve wellness?
Wellness koncept – každé wellness je jiné

Thalassoterapie a thalasso procedury
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Profesionální wellness a  SPA kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku

 

Další články –  sauny a  saunování

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda
Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitkyJaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

Saunové ceremoniály – trendy v saunování

Saunové ceremoniály – fotogalerie – ukázky

 

wellness interiéry wellness design umělý kámen obklad stěny Fotogalerie: 

Umělý kámen, přírodní kámen, obklady
Dekorativní obklady pro vstupy, vchody a fasády

Další články
Kamenné obklady sauny a saunového světa
Originální kamenné dekorace sauny a saunového světa

Výhody pro obklady z umělého kamene
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

 

sauna

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,
Vybavení
Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

Interier
Wellness interier, wellness interiér, spa interiér, spa interier, interiér wellness, interier wellness, interiér spa, interier spa, spa wellness interiér, spa wellness interier, wellness interiéry, wellness interiery, spa interiéry, spa interiery, wellness spa interiery, wellness a spa interiery, wellness centrum interiér, interiéry wellness centrum, interiery wellnes centrum, exkluzívní interiéry, exkluzivní interiery wellness, exkluzivni wellness interiery, exkluzivní spa interiéry, exkluzivni spa interiery, exkluzivni interiery wellness a spa, exotické wellness interiéry, exoticke wellness interiery, zajímavé wellness interiéry, zajimave wellness interiery, zajimave interiery wellness, zajimave spa interiery, zajímavé spa interiery, interier dekorace, Exotický interiér wellness, jávský interiér wellness, thajský interiér wellness
Design         Wellness design, design wellness, spa design, design spa, wellness spa design, design pro wellness, wellness a spa design, spa wellness design, wellness centrum design, design wellness centrum,

Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy

Wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellness, nabytek do wellness, nábytek do wellness, nabytek pro wellness centrum, spa nábytek, wellness a spa nábytek, wellness a spa nabytek, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek do wellness centra, nabytek do wellness centra, saunový a wellness nábytek, saunovy a wellness nabytek, wellness lehátka, wellness lehatka, lehatka do wellness, lehátka do wellness, relaxační nábytek, relaxacni nabytek, nabytek k bazenu, nabytek pro soukrome wellness, nábytek pro wellness, nábytek do odpočívárny, nabytek do odpocivarny, potahy nabytek wellness, zahradní nábytek, nábytek do wellness a spa, luxusní zahradní nábytek, outdoor nábytek, odpočinkový nábytek, kvalitní zahradní nábytek, teakový nábytek, zahradní wellness, zahradní velnes, zahradní welnes, wellness vybavení, wellness trendy, wellness doplňky, wellness doma, domácí wellness, wellness dekorace, výstavba wellness, výstavba domácí wellness, vybavení relaxačních zón, relaxační nábytek, nábytek do wellness, spa vybavení, soukromé wellness, designový nábytek do zahrady, ratanový nábytek, kovový nábytek, vyplétaný nábytek, proutěný nábytek, napínané plachty na zahradu, relaxace na zahradě, obložení krbu, zahradní krb, home spa, home wellness, domácí wellness, wellness doma, soukromé wellness,