Follow me
0

Květiny ve wellness a spa – Vintage styl – luxusní i romantické dekorace ve velkém stylu

VINTAGE GLAMOUR
Květinová inspirace ve velkém stylu

 

kvetiny ve spa wellness dekrace vintage (2)Dnešní svět je plný kontrastů a změn. Nejinak je tomu v designu a v květinové vazbě. Designéři nás chtějí neustále překvapovat a pobízet k tvůrčí práci s květinami, proto nás zásobují stále novými podněty.

 

Romantika plná luxusních kytic

květinovou inspiraci Vintage Glamour – klasika s nádechem luxusu.
Už samotný název napovídá, že tentokrát půjde o něco mimořádného. Kytice se převléknou do vznešených kabátků plných třpytu, lesku a přepychu, které dodají prostoru jedinečnou atmosféru.

Proč je to tak důležité? Návrháři se inspirovali tím, po čem hodně lidí touží – být okouzlující, cítit se skvěle, být obklopení krásou a elegancí. Být mladý a bohatý, žít v luxusu a kráse.

 

kvetiny ve spa wellness dekrace vintage (7)kvetiny ve spa wellness dekrace vintage (5)kvetiny ve spa wellness dekrace vintage (3)

 

Přestože ne každému se tyto tužby vyplní, rádi se obklopujeme věcmi, které takové jsou. Velmi zdobné mohou být i květinové dekorace a bohatě koncipované kytice.

Inspirace Vintage Glamour zdůrazňuje jejich jedinečnou krásu v noblesních vazbách plných kontrastů – romantické i drsné, duhové a delikátní, lesklé a matné, vždy plné luxusu a elegance. Jdou ruku v ruce s trendy, které udává móda.

 

kvetiny ve spa wellness dekrace vintage (9)kvetiny ve spa wellness dekrace vintage (8)

 

Velmi významnou roli hraje v květinové inspiraci vizuální dojem. Výsledkem je elegantní, ženský design 20. a 50. let s množstvím lesklých materiálů, korálků a perel a dalších ozdobných prvků. Kombinují se zejména pastelové barvy – růžová, bílá, fialová, zelená.

Ve spojení s hrubými materiály, jako jsou kůže a kov, a občasným použitím tmavě šedých a černých odstínů, vznikají neobvyklé kontrasty. Díky nim vazby působí velkolepě a ne příliš sladce. Inspirace se zaměřuje na půvabné, romantické tvary.

 

kvetiny ve spa wellness dekrace vintage (1)kvetiny ve spa wellness dekrace vintage (6)kvetiny ve spa wellness dekrace vintage (16)

Celkový dojem podtrhují brože a stuhy, větvičky a kusy dřeva. Zdobené vázy celek dokonale doplňují. Kytice podle Vintage Glamour jsou určeny pro jakékoliv prostory ve wellness a spa.
Pro Vintage Glamour jsou typické například orchideje Cymbidium a Phalaenopsis nebo sukulent Rhipsalis.

 

 KVĚTINOVÉ DRAHOKAMY pro dekoraci ve stylu Vintage

kvetiny-ve-spa-wellness-dekDianthus: symbol lásky a víry

Karafiát (Dianthus) se pěstuje ve čtyřech hlavních odrůdách. Nejstarší je standardní karafiát, ale dále existují mnohokvětý, bradatý a miniaturní. Jeho název je odvozen od slov dios a athos – bůh a květina. Často bývá spojován s láskou a vírou. Karafiát pochází původně z pobřežních oblastí kolem Středozemního moře.

Dnes se dodává v široké škále barev včetně dvoubarevných variet. Načechrané květy s hebkými okvětními plátky a delikátním krajkovým okrajem jsou pro romantické kytice v rámci inspirace Vintage Glamour jako stvořené. Mezi floristy jsou velmi oblíbené – zejména pro svou variabilitu, dlouhou životnost
a dostupnost po celý rok.

 

 

kvetiny ve spa wellness dekrace vintage (10)Eustoma russellianum: královský výraz

Vznešené, doširoka rozevřené květy eustomy působí královským dojmem. Květina pochází ze Severní Ameriky, kde roste zejména ve stepních oblastech. Z původních purpurových až modrofialových květů byla vyšlechtěna celá řada barev. Dnes již existují odrůdy s květy sněhově bílými, smetanovými, něžně růžovými nebo tajemnými tmavě fialovými.

K dostání jsou také odrůdy s dvoubarevnými květy, například bílé s fialovým okrajem. Pěstují se jednoduché a plnokvěté odrůdy a v nabídce jsou i malokvěté variety. Květina má dlouhou životnost – ve váze vydrží až 18 dní.

V českých květinářstvích je zatím poměrně neznámá, ale pozornost si rozhodně zaslouží. S jejich půvabnými zvonkovitými květy se můžete blíže seznámit třeba právě v inspiraci Vintage Glamour.

 

kvetiny ve spa wellness dekrace vintage (14)Polianthes tuberosa: kovový lesk

Název je odvozen z latinských slov poli a anthe a neznamená nic jiného než „květina s bělavými květy“. Tuberosa znamená hlíznatá. Odtud je odvozen i český název – bělokvět. Pochází z Mexika a dříve se pěstoval zejména pro účely kosmetického průmyslu. Uvádí se, že z 1150 kg květů lze získat pouhý jeden kilogram esence, který se poté využívá jako příměs mnoha exkluzivních vůní.

Květina s vzácnou vůní nemůže v inspiraci chybět – květenství ve tvaru hroznu vypadá na dlouhých stoncích velmi vznešeně. V nabídce je po celý rok a ve váze dosahuje životnosti až 14 dní. Je ideální do korsáží a svatebních kytic, ale hodí se i do klasických vazeb a květinových aranžmá. Květy mají téměř kovový lesk.

 

Phalaenopsis: pro vzácné chvíle

kvetiny ve spa wellness dekrace vintage (13)Phalaenopsis se dodává po celý rok a je zdaleka nejoblíbenější orchidejí. Phalaenopsis znamená „podobný můře“. Domovem této rostliny jsou jihovýchodní Asie, Filipíny a Austrálie. Na Jávě se kdysi upravovala k jídlu jako zelenina. V roce 1731 byla Phalaenopsis poprvé dovezena do Evropy, a i když se pěstuje v mnoha barvách, nejoblíbenější zůstávají bílá, růžová a žlutá.

V českých květinářstvích je běžně v nabídce jako hrnková rostlina a mezi pěstiteli – amatéry je velmi oblíbená. Může se však používat jako řezaná květina – květinové aranžmá rázem promění v něco mimořádného.

Phalaenopsis může být ve váze sám, ale stejně dobře poslouží i jako noblesní doplněk kytic a květinových vazeb. Možná proto je v některých zemích tak žádaný do svatebních a smutečních vazeb. Drahocenná květina pro mimořádné chvíle.

 

 

Rosa: pro každou příležitost

Růže (Rosa) patří mezi nejstarší šlechtěné rostliny. První vyobrazení růže je staré přibližně 3500 let. Staří Řekové považovali růži za symbol bohyně lásky Afrodity. V dobách, kdy byly veřejné projevy náklonnosti společensky nemyslitelné, nebo dokonce nebezpečné, sloužila růže jako prostředek komunikace.
Pro svou vůni a léčivé účinky se velmi často přidávaly i do vonných koupelí. V kosmetickém průmyslu se využívají dodnes. Řada významů přisuzovaných růži souvisí s čistotou a nevinností.
V nabídce jsou malokvěté, velkokvěté a mnohokvěté odrůdy. Její půvaby není třeba nijak podtrhovat – jde o celosvětově nejznámější a neprodávanější řezanou květinu.

kvetiny ve spa wellness dekrace vintage (15)kvetiny ve spa wellness dekrace vintage (12)

 

 

kvetiny ve spa wellness dekrace vintage (11)Anigozanthos: od suchého k čerstvému

Po mnoho let se Anigozanthos dovážel z Austrálie, země svého původu, pouze sušený. Dnes je stále častěji v nabídce i čerstvý. Dodává se po celý rok a je mezi květinami druhým nejvýznamnějším vývozním artiklem „země protinožců“.

Díky místu svého původu bývá nazýván „klokaní tlapky“ a má velmi dlouhou životnost ve váze – tři až čtyři týdny. V 80. letech 20. století se začal pěstovat jako rostlina k řezu i v Nizozemsku. Dá se pěstovat i jako hrnková rostlina, ale v nabídce je jen omezeně.

Rostliny s plstnatým květenstvím jsou k dostání v několika barevných varietách, pro vintage inspiraci se však nejlépe hodí něžně růžová.

 

Zdroj: Holandská květinářská kancelář

 

 

 Kam dál?

 

Dekorace ve wellness a SPA

wellness-interier-spa-dekorWellness interiér plný květin – květiny ve wellness a SPA – květinová dekorace
Jak zaujmout klienty ve wellness a SPA – mocné emoce
Dekorativní obklady ve wellness a SPA
Dekorativní sklo ve wellness a SPA – sklo s potiskem a motivy
Oblázky a kamínky ve wellness a SPA – fotogalerie

 Ohebný kámen – snadná dekorace s přírodním kamenem – kamenné tapety ve wellness a SPA
Originální paravany ve wellness a SPA interieru
Wellness vybavení
Terasy z dřevoplastu ve wellness a SPA

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

 

wellness-inteerier-spaKlientela ve wellness a spa
Wellness provoz – co se řeší ve wellness?
Wellness koncept – každé wellness je jiné

Thalassoterapie a thalasso procedury
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Profesionální wellness a  SPA kosmetika

Profesionální aromaterapie pro kosmetiku

 

Další články –  sauny a  saunování

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda
Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitkyJaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

Saunové ceremoniály – trendy v saunování

Saunové ceremoniály – fotogalerie – ukázky

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela

Wellness design a wellness dekorace   

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,
Vybavení
Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

Interier
Wellness interier, wellness interiér, spa interiér, spa interier, interiér wellness, interier wellness, interiér spa, interier spa, spa wellness interiér, spa wellness interier, wellness interiéry, wellness interiery, spa interiéry, spa interiery, wellness spa interiery, wellness a spa interiery, wellness centrum interiér, interiéry wellness centrum, interiery wellnes centrum, exkluzívní interiéry, exkluzivní interiery wellness, exkluzivni wellness interiery, exkluzivní spa interiéry, exkluzivni spa interiery, exkluzivni interiery wellness a spa, exotické wellness interiéry, exoticke wellness interiery, zajímavé wellness interiéry, zajimave wellness interiery, zajimave interiery wellness, zajimave spa interiery, zajímavé spa interiery, interier dekorace, Exotický interiér wellness, jávský interiér wellness, thajský interiér wellness
Design         Wellness design, design wellness, spa design, design spa, wellness spa design, design pro wellness, wellness a spa design, spa wellness design, wellness centrum design, design wellness centrum,

Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy

Wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellness, nabytek do wellness, nábytek do wellness, nabytek pro wellness centrum, spa nábytek, wellness a spa nábytek, wellness a spa nabytek, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek do wellness centra, nabytek do wellness centra, saunový a wellness nábytek, saunovy a wellness nabytek, wellness lehátka, wellness lehatka, lehatka do wellness, lehátka do wellness, relaxační nábytek, relaxacni nabytek, nabytek k bazenu, nabytek pro soukrome wellness, nábytek pro wellness, nábytek do odpočívárny, nabytek do odpocivarny, potahy nabytek wellness, zahradní nábytek, nábytek do wellness a spa, luxusní zahradní nábytek, outdoor nábytek, odpočinkový nábytek, kvalitní zahradní nábytek, teakový nábytek, zahradní wellness, zahradní velnes, zahradní welnes, wellness vybavení, wellness trendy, wellness doplňky, wellness doma, domácí wellness, wellness dekorace, výstavba wellness, výstavba domácí wellness, vybavení relaxačních zón, relaxační nábytek, nábytek do wellness, spa vybavení, soukromé wellness, designový nábytek do zahrady, ratanový nábytek, kovový nábytek, vyplétaný nábytek, proutěný nábytek, napínané plachty na zahradu, relaxace na zahradě, obložení krbu, zahradní krb, home spa, home wellness, domácí wellness, wellness doma, soukromé wellness,