Follow me
0

Klimakterium v kondici a pohodě

Klimakterium – žádný problém!
Pod vedením wellness kouče.

Klimakterium má pro mnohé ženy spíš negativní „nálepky“ spojené s přibíráním hmotnosti, ztrátou svalové hmoty, poklesem sexuální energie a celkového vyřazení na druhou společenskou kolej.

Tento pohled na menopauzu je však velmi mladý. Ještě před pár stoletími u mnoha původních obyvatel naší planety byly ženy, které ukončily svůj menstruační cyklus, zvány do rady starších a velmi si polepšily na společenském žebříčku. U těchto původních národů byla součástí běžného života žen i příprava na tuto velkou hormonální změnu. Bylo to formou bylin nebo speciální kombinace potravin či dechovým cvičením.

Kromě úbytku energie, velkých výkyvů v náladě, řídnutí kostí je v současnosti nadváha jedním z největších problémů v době přechodu. Rychlejší ukládání tuků potkává i ženy, které dosud nadváhu řešit nemusely a celý život byly štíhlé. Lékaři mají jednoduché vysvětlení. V důsledku hormonálních změn se snižuje spotřeba kalorií. Dalším důvodem je fakt, že metabolismus se s věkem zpomaluje, navíc úměrně přibývajícím létům klesá výdej energie. A tak i když jedí stále stejně, tělesné proporce nabývají na objemu. S tím, jak ubývá svalů, tělo ochabuje, tuk se ukládá převážně v horní části těla, v oblasti břicha a boků. Tím se zhoršuje nejen celková fyzická kondice a riziko vzniku srdečně-cévních onemocnění, ale nadváha nepřispívá ani psychické pohodě, která je v tomto období také velmi důležitá.

Mnohé negativní projevy související s přechodem může zmírnit, nebo jim dokonce předejít, celkové ozdravění životního stylu, ke kterému by se měla odhodlat každá žena. Většinou je třeba udělat „úklid“ jídelníčku a celkového způsobu stravování. Existuje například celá řada potravin a kombinací jídel, které napomáhají organizmu velmi dobře zvládnout tuto velkou hormonální změnu. Pokud je třeba redukovat váhu, nevyplatí se spoléhat se na univerzální hubnoucí rady a doporučení, ty zpravidla nepřinášejí dlouhodobé řešení. A v tomto věku již jo-jo efekt není žádoucí,  metabolismus ještě více zpomalí.

Optimální je komplexní úpravu jídelníčku, ušitá na míru zdravotnímu stavu, časovým i finančním možnostem, absolvovaná pod dohledem odborníka, nejlépe výživového poradce nebo wellness kouče.  Konzultace a dohled nabízí odborníci nejen ženám, ale i mužům.

Nabízí-li wellness, beauty či spa centrum programy zaměřené na modelaci postavy či hubnutí, je pro ně zvážení úzké spolupráce s odborníky další možností, jak vylepšit nabídku služeb svým klientům. Ti jistě ocení individuální přístup a možnost konzultovat své osobní problémy a zkušenosti, protože s každým klientem probíhá redukční program jinak. Někteří potřebují vedení od samých základů, jiným stačí jen povzbuzení, rada, jak změnit konkrétní věci.

Výživový poradce připraví komplexní program zaměřený na redukci váhy a její dlouhodobé udržení, prevenci zdraví, podporu kondice a zdravotního stavu, a měl by i nadále dohlížet na jeho realizaci v praxi a nenechávat to jen na klientech. Riziko selhání se tak výrazně snižuje.

zdroj: Wellnessia

 

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,