Follow me
0

Jednoduchá elegance pro pocit pohody a klidu

 – elegantní půvab jednoduchosti.
Nevíte jakou barvou vymalovat stěny ve wellness a spa?

• Kamenný obklad tvoří výrazný dekorativní prvek ve stylově čistém prostoru. Je jen na fantazii architektů, designérů či samotných provozovatelů, jak využijí přednosti a všestrannosti umělého kamene v interiérech wellness a spa..wellness interiéry umělý kámen obklad stěny

Někdy je prostor sám o sobě tak hezký, že by bylo škoda kazit celkový dojem rozestavěním nábytku či zařízením.

I „holé“ zdi mají svůj půvab, zejména jsou-li obložené zajímavou dekorací. Stěny obložené kamenem nebo obložené umělým kamenem už nic víc nepotřebují.

 

 

 

Nevíte jakou barvou vymalovat stěny ve wellness a spa?

K celkovému pohodlí nejen klientů, ale i zaměstnanců wellness a spa či hotelových hostů patří příjemné a harmonické prostředí. Pro odpočinek a relaxaci hostů je důležitá celková příjemná a působivá wellness zóna. Důležitá je zejména atmosféra prostoru, ve kterém klienti po procedurách relaxují a odpočívají, například odpočinkové místnosti. Svůj šarm by měla mít také recepce. Stěny nemusí být jen vymalované, velké možnosti dekorace nabízí obklady různých tvarů a dekorů, jejichž výhodou je také nenáročnost na údržbu a dlouhá životnost.

Pro velmi dekorativní vlastnosti je vhodným materiálem pro harmonickou a jednotnou, stylově čistou či naopak výraznou atmosféru a dekoraci přírodní nebo umělý kámen: Použitý pro plošné obložení stěn nebo částečné obložení stěn do určité výšky – dekorativní obložení stěny, nabízí bezpočet možností a variant. Výborně se kombinuje se dřevem pro dosažení přírodního stylu, hřejivé pohody a útulného pocitu.

Oproti výmalbě, která se musí pravidelně obnovovat a do náročných mokrých zón lze volit jen vhodné barvy, mají obklady z umělého kamene tu výhodu, že vydrží po celou dobu životnosti bez nutnosti jakékoliv péče či ošetření.

 

 

wellness interiéry umělý kámen obklad stěny     wellness interiéry umělý kámen obklad stěny      wellness interiéry umělý kámen obklad stěny

I schodiště může mít svou jedinečnou atmosféru

Kamenné obklady a umělý kámen mají velmi exkluzivní vzhled, proto se často objevují i v přilehlých prostorách lázní a wellness provozů, jako obklady zídek, barů, recepcí, ve vstupních halách a společenských místností. Zejména pro úzké chodby se často hledá vhodná dekorace, kámen je pro tyto účely jedinečný. Chodba obložená kamenem se může proměnit na romantickou stezku k úžasným wellness zážitkům. Chodby jsou součástí interiérů wellness a spa, spojují jednotlivé zóny, vedou klienty k místu jejich relaxace a odpočinku…

Ve wellness a spa často narazíme i na schodiště, i ta mohou překvapit dokonalou atmosférou. Z nutného ale všedního prostoru mohu vznikat schodiště plné fantazie, magické atmosféry, například spolu s příjemným tlumeným osvětlením. I schodiště mohou  ožít použitím obkladu z kamene nebo z umělého kamene.

wellness interiery umělý kámen v interiéru     wellness interiery umělý kámen v interiéru     wellness interiery umělý kámen v interiéru 

Velmi příjemné je použití kamene či umělého kamene v odpočinkových zónách, kolem krbů, v místnostech s výhledem do krajiny, čímž se tyto místnosti s okolní přírodou příjemně spojují a propojují. Kamenný obklad v interiéru může pokračovat i na stěnách fasády, stěn exteriéru.

Pro sjednocení celého objektu a klidný půvab jednoduchosti za použití minimálního množství kontrastních materiálů, lze stejné provedení umělého kamene použít zvenku na obložení fasády a uvnitř na obložení stěn. Případně doplnit stejným provedením na dlažbách. Stejné obklady se mohou použít i na terase nebo v zahradě, kolem venkovního bazénu. Dekor a barva zvoleného provedení se prolíná celým objektem a dodá mu eleganci.

wellness interiery umělý kámen v interiéru     wellness interiery umělý kámen v interiéru     wellness interiery umělý kámen v interiéru

wellness interiery umělý kámen v interiéru     wellness interiery umělý kámen na fasády     wellness interiery umělý kámen na fasádu

Stylové přivítání

Vchody, vstupní haly a chodby jsou důležitou součástí  (nejen) wellness interiérů.  Kamenné obklady a obklady z umělého kamene dodávají těmto prostorám nejen přívětivost a hřejivou eleganci, ale zejména vytváří reprezentativní vstupy do světa wellness, beauty a spa. Svou důležitou roli mají vstupy, recepce a haly zejména v hotelech a penzionech, kde vchází a vychází denně řada klientů, hostů či obchodních partnerů.

Kamenná zeď či zeď obložená umělým kamenem tvoří  stylově čistý prostor, má výrazný efekt především tam, kde se například v úzké chodbě nedá z důvodu nedostatku prostoru použít nábytek a dekorační interiérové doplňky.

wellness interiéry umělý kámen obklad stěny     wellness interiéry umělý kámen obklad stěny     wellness interiéry umělý kámen obklad stěny

Umělý kámen – styl a elegance

Stěny obložené umělým kamenem celoplošně nebo částečně pomáhají vytvořit velmi útulné prostředí. Zejména tam, kde je zvolen velmi světlý nebo bílý nábytek přidá obložení stěny kamenem kromě elegance také trochu tepla.

Stěny obložené kamenem nepotřebují žádnou zvláštní péči či údržbu po celou dobu své životnosti.

Dekorativní police mohou sloužit k výstavě dekorací, kosmetiky nebo knih a časopisů například v odpočinkové a relaxační místnosti.

wellness interiery wellness a spa umělý kámen obložení stěny kamenem

Trvanlivost a nenáročnost umělého kamene

Požadavkem na moderní materiály není pouze estetický vzhled, ale také funkčnost, pevnost, dlouhá životnost, dostupnost „náhradních dílů“ a snadná údržba. To se ocení všude, kde panují náročné podmínky, ať interiéru či exteriéru.

Zejména v náročnějších povětrnostních podmínkách, které panují v horských oblastech obstojí fasáda obložená umělým kamenem na jedničku.  Proto je také umělý kámen pro obložení fasád hotelů a penzionů v horách častou volbou.

V případně potřeby,  na jaře, či kdykoliv během roku stačí obklad jednoduše omýt vysokotlakým čističem.

wellness interiéry umělý kámen obklad fasády kamenem    wellness interiéry umělý kámen obklad fasády kamenem    wellness interiéry umělý kámen obklad fasády kamenem


umělý kámen ve wellness interieru obložení krbu

Klidný a pohodový odpočinek

Velmi příjemné je použití přírodního kamene či umělého kamene v odpočinkových zónách, ve kterých je často žádoucí jistá elegance jednoduchosti.

Té vyhovuje umělý kámen a přírodní kámen jako dekorační prvek zcela jednoznačně, použitý celoplošně na obložení stěn nebo třeba dekorativně jako obložení krbu.

Díky velkému množství dekorů, tvarů a barev lze kamenné obklady a obklady z umělého kamene velmi dobře kombinovat či ladit s ostatními materiály, dřevem, kovem, sklem i ostatními prvky interiéru a dekoracemi různých stylů a z různých destinací. Kamenné obklady podpoří zejména nyní tolik žádaný wellness styl exotických a východních směrů. zde jsou dominantní zejména přírodní prvky, kámen, dřevo, voda.

 

 

Připraveno ve spolupráci s REŠ-STAVBY.
PRODEJ umělého kamene a přírodního kamene, lepidel a chemie, dřevoplast ( wpc) – umělé dřevo
MONTÁŽE – záruka 5 let na montáže,
STATICKÉ POSUDKY na obklady fasád
KOMPLETNÍ STAVEBNÍ ČINNOST
KAMENNÝ OBCHOD   Praha a Jizerské hory

REALIZACE WELLNESS – dovávka na klíč

www.res-stavby.cz, www.kamennafasadu.cz

 

Kam dál?

 Fotogalerie: 

Umělý kámen, přírodní kámen, obklady
Dekorativní obklady pro vstupy, vchody a fasády

Další články
Kamenné obklady sauny a saunového světa
Originální kamenné dekorace sauny a saunového světa

Výhody pro obklady z umělého kamene
Dekorativní obklady ve wellness a spa


rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,