Follow me
0

Jaký bude letošní SaunaFest 2015 – Pavel Hofrichter prozradil zajímavosti

Festival skvělého saunování – SaunaFest 2015.
Příležitost pro zážitky a setkávání.

Pavel-Hofrichter---saunovanPřed několika lety, jako saunový nadšenec a milovník saunového světa, zakládal a připravoval úplně první SaunaFest, české mistrovství v zážitkovém saunování, které dnes již vysílá své úspěšné účastníky dále na mistrovství světa v saunových ceremoniálech SAUNA WN.

 Pavel Hofrichter, organizátor a „saunový mág“, pár dnů před zahájením největší saunové události letošního roku už jen ladí detaily a těší se, až to celé opět vypukne….

 

V čem bude letošní SaunaFest jiný než ty předešlé?

Budeme mít opět více soutěžících. Vedle hvězd, které české publikum již zná, např. Italové Renato a Luca, se objeví i nové tváře. Je to Belgičan Benoit nebo Tunisan Mighri. Také se snažíme, aby se návštěvníci setkali s řadou novinek ze světa wellness & SPA a saunování. Připravujeme speciální stan z Finska, ve kterém budou kamna na dřevo a kde ukážeme jak se saunuje ve Finsku. Máme rozšířenou mezinárodní porotu. Budou tam odborníci ze 4 zemí.

Ukážeme speciální šamanské masáže nebo severskou banju v podání bánčiků z Lotyšska. Také z ČR přijedou zase noví saunéři, mnozí prošli naším školením saunových animátorů a nyní předvedou svůj um již v páteční kvalifikaci oficiálního Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech.

SaunaFest-final SaunaFest-9

 

Co čeká na vítěze letošního SaunaFestu?

zahrada-SaunaFestSám bych chtěl být vítězem :-) ale nejdůležitější pro saunéry je ta výměna zkušeností a vzájemná inspirace. Tu skutečně nikde jinde v takovém rozsahu nezískají. No a ti nejlepší získají řadu věcných cen. Budou to balíčky saunových potřeb, ale třeba také vouchery na pobyty ve wellness resortech.

Vítěz českého mistrovství získá také letní týdenní plavbu na jachtě Silva, kterou věnuje CK NATUR TRAVEL. Loňský mistr Lukáš Poluk si plavbu náležitě užil a hodně pochvaloval, takže je to pro české saunéry velká motivace. No a první dva získají postup na mistrovství světa v saunových ceremoniálech SAUNA WM.

 

 

Při saunových ceremoniálech se využívá spousta rekvizit, které podporují téma a příběh saunového ceremoniálu, jež předvádí saunér divákům v sauně. Snaží se zaujmout a vymyslet opravdu originální show, jak se dá propojit saunování a gastronomie třeba při těchto ceremoniálech..

SaunaFest-gurmanFinové jsou na to specialisté. Jezdí po jezeře na prámu s plovoucí saunou, loví ryby a ty grilují. Také mají nejrůznější nástavce na kamna a jídlo připravují i v sauně. Ale u nás a v Rakousku či Německu se zatím vyznává trend „čisté  sauny“ kam jídlo nepatří.SAunaFest-ovoce

Nicméně u speciálních saunových show řada saunérů připravuje malé ovocné občerstvení nebo při pivním ceremoniálu ochutnávku nealkoholického piva. Také může ochutnávka souviset s tématem – při Kouzlu Arménie podávám pravé arménské víno z granátového jablka.

 

 

Má letošní SaunaFest nějaké téma?

Speciální ne, ale chceme se věnovat více osvětě správného saunování, wellness trendům i s ohledem na nabídku partnerů festivalu.

Pokud se nám podaří ten finský stan, pak budeme hodně zaměřeni na tradiční finské saunování. Víte, že Finové s oblibou a hodně polévají saunové kameny? Že 90% saun ve Finsku je na dřevo a kamna vytváří pocit úplně jiného tepla?

Během tohoto úžasného festivalu saunování je možné se dozvědět spoustu zajímavostí, stačí dorazit….

SaunaFest-1SaunaFest-2SaunaFest-8SaunaFest-7SaunaFest-6SaunaFest-5SaunaFest-4SaunaFest-3SAuna-Fest-12

 

 

Saunování je u nás zatím spíše typické jako interiérová záležitost. Probíhá sanování při SaunaFestu jen v interierech, nebo se zapojí i příjemné prostředí venkovních zahrad?

SaunaFest-10Loni jsme zde měli sudovou saunu. Letos přivezeme finský stan. K dispozici je zahrada s jezírkem pro ochlazení po ceremoniálech. Saunový svět, který nemá venkovní prostor není dobrým saunovým světem :-).

SaunaFest reflektuje potřebu saunujících se návštěvníků na čerstvý vzduch a ochlazení venku.

Exteriéry a interiéry saunového světa tak ideálně vytvoří místo, kde mohou všichni v pohodě relaxovat a užívat si atmosféru SaunaFestu naplno.

IMG_5727SaunaFest-zahrada

 

 

Má SaunaFest již po několika málo letech ohlas v zahraničí?

SaunaFest-ceremonialOpravdu velký. Jsme největší soutěží v Evropě po mistrovství světa. Po našem vzoru se začaly podobné saunové eventy a soutěže realizovat i v okolních státech. Každoročně přijíždí delegace ze saunových resortů v zahraničí pro inspiraci. Já sám jsem již konzultoval dramaturgii saun a přípravu saunových akcí v několika místech. Jsme také jedineční atmosférou.

V tom je výhoda saunového světa Cedrus Spa, protože propojení s hotelem vytváří možnost být stále spolu. Máme úžasný společenský večer, takže program není jen v sauně. Přinesli jsme řadu novinek a sleduje nás mnoho wellness manažerů dá se říci z celého světa a neskromně přiznám že nás obdivují.SAunaFest-13

Dokonce pořadatel MS převzal několik našich nápadů. Za tím vším je však skryto stovky hodin příprav, intenzivní činnost štábu cca 9 lidí, který přímo na akci naroste na 19 osob, kteří se věnují programu, soutěžím, porotě, soutěžícím a návštěvníkům. O každého musí být báječně postaráno…

ceremonial-v-saune-SaunaFes

 

O kvalitě akce svědčí i to, že měsíc před akcí jsme měli vyprodaný hotel, který je naplněn zejména zahraničními účastníky. Rád bych poděkoval fanouškům zážitkového saunování, ale hlavně kolegům ze štábu a pořadatelům, také managementu resortu a spolupracujícím subjektům – partnerům a odborným asociacím. Speciální dík patří 14 členné porotě odborníků.

 

A na co se Saunový Mág letos těší nejvíce?

Já osobně na lidi. Bude to prodloužený víkend plný setkávání. Na skvělou atmosféru, co takhle saunová parta dokáže vytvořit. Na speciální saunové ceremoniály a pohodu.

 

 

Saunafest logo

O SaunaFestu 2015

SaunaFest je mezinárodně uznávanou soutěžní přehlídkou saunových ceremoniálů. Ve dnech 13. – 15. února 2015 se uskuteční již třetí ročník. Největší saunová událost roku v ČR proběhne v Cedrus Spa a návštěvníci se mohou těšit na soutěže v saunových ceremoniálech a zážitkovém saunování. Přihlášeno je více jak 40 saunérů z desítky zemí světa. Mezinárodní odborná porota je složena z odborníků ze 4 zemí.

  1. Oficiální mistrovství ČR v saunových ceremoniálech (kvalifikace na MS)
  2. Grand Prix ČR – soutěž v saunových ceremoniálech s mezinárodní účastí.
  3. Po loňském úspěchu proběhne doprovodná soutěž MISTR RUČNÍKU, saunéři mohou předvést svoje techniky mávání touto nezbytnou saunérskou pomůckou.

 

 

 

SaunaFest-letak

Více informací o SaunaFestu v článku

 

 

 

Kam dál ?

Jak probíhá saunový ceremoniál – ceremoniály v sauně a trendy v saunování

Sauna a saunování,

Saunové ceremoniály a saunové akce,

 

 

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitky

Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

 


rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienti, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hair spa – vlasové rituály-péče o vlasy