Follow me
0

Intuitivní aromaterapie – holistická aromaterapie – Mikaёl Zayat v Praze

 Za hranice běžné aromaterapie.

Jedinečný způsob, jak překročit hranice běžné aromaterapie
a spojit se s duší rostlin.

aroma terapie mikael zayat (6) Vše souvisí ve vším. Energie rostlin, energie zvířat, energie vesmíru a naše energie. Vše je propojené a vzájemně na sebe působí. Každý v sobě může najít svůj směr jak vnímat aromaterapii, vonné esence a samotnou duši rostlin.

Není potřeba se na aromaterapii dívat vědecky, přes přesné chemické složení a studium encyklopedií a učebnic. Duše rostlin v esenciálních olejích i hydrolátech (hydrosol/květinová voda)  k nám promlouvají sami o sobě, stačí jim naslouchat, uvolnit se a nechat je, aby k nám promlouvaly a harmonizovaly nás.

„Esenciální oleje = éterické oleje, vlastně nejsou oleje, protože žádný olej neobsahují, to vědci je tak nazvali a tento název se vžil. Já bych jim říkal spíš aroma esence, nebo duše rostlin. Čistý esenciální olej poznáte tak, že si kápnete kapičku na papír, neměl by tam zůstat žádný flíček, natož pak mastná skvrna, to jsou pak čisté a neředěné esence rostlin“,   říká  aromaterapeut Mikaёl Zayat.

 

aroma terapie mikael zayat (7)mikael-zayat-intuitivni-aroMikaёl Zayat pochází z dlouhé linie syrských alchymistů. Jeho příjmení znamená v arabštině „výrobce olejů“. Jeho rodina se dlouhá staletí věnovala výrobě olivového oleje v Damašku. Mikaёl se narodil až po emigraci v Egyptě.  S esenciálními oleji pracuje přes 35 let. Inspiroval se studiem ve Francii a také u domorodých Indiánů.

Mikaёl Zayat je prezidentem nadace Foundation du Havre, která se věnuje propagaci zdravého, vyrovnaného životního stylu. Jeho poznatky nejsou vědecké, ale přesahují do spirituální sféry a do oblasti emocí. „Pro to, abyste pocítili sílu milostného dopisu, nepotřebujete analyzovat kvalitu inkoustu a papíru, jejich přesné chemické složení, čtete a vnímáte ten nádherný vzkaz, který je  na papíru napsán, to jak na vás působí“, s oblibou říká.

 

 Playshop – víc než jen workshop

O čem byl víkendový seminář  intuitivní aromaterapie s Mikaёlem Zayatem ?

Mikaёl Zayat zná takřka vše, co se týká esenciálních olejů,  je nadán jedinečnou intuicí. Dokáže se naladit na duši rostliny i na naši lidskou duši a vše krásně harmonizovat.  Mikaёlův holistický přístup dokáže vyléčit tělo, mysl a duši hravou formou. Proto měl víkendový seminář spíše formu playshopu než workshopu. „Vzdělání je klíčem, je pozitivní interakcí osobnosti s prostředím kolem. Nejdůležitější, čemu se máme naučit, je naučit se BÝT. Co učím především, je napojení na intuici. Je v nás něco mnohem většího, co nás provádí životem.“

aroma terapie mikael zayat (3)aroma terapie mikael zayat (2)aroma terapie mikael zayat (5)

 

Holistická aromaterapie. Bloudit nebo objevovat?

aroma terapie mikael zayat (4)Bludiště a labyrint. Když budete následovat hlas srdce, projdete labyrintem a dosáhnete středu bez potíží, ale když vstoupíte do bludiště, musíte podstoupit metodu pokusů a omylů. Holistická aromaterapie je příležitostí rozpoznat cestu bludištěm od  labyrintu.

Díky intuitivní aromaterapii je životní hledání naplněno, buď na jemně hmotné či na více hmotné úrovni.

Racionální aromaterapeuté, kteří  se v učení o esenciálních olejích zaměřují především na  jejich chemické složení a účinky, to představuje velmi  analytický přístup a připomíná to procházení se v bludišti. Holistická aromaterapie neuvažuje o jednotlivých složkách esencích  odděleně, ale uvažuje o nich jako o celku. Působení esenciálního oleje můžete sami poznat, aniž byste znali jeho jednotlivé složky.

„Lidská bytost obsahuje víc jak 50 % vody. Když jsem s někým v interakci, když s ním komunikuji, nevidím jen vodu, reaguji na své smysly, svým srdcem, svou myslí a svou duší. Aromatické esence jsou jako „messenger“, posel zpráv, který vám pomůže najít radost, zdraví a harmonii pomocí duše rostliny“, říká Mikaёl.

Setkání s Mikaёlem Zayatem je úžasnou příležitostí propojit se sami se sebou skrze navázání kontaktu s aromatickými rostlinami. Dostane se vám vnitřní cesty skrze sebe. Je úžasné sledovat a objevovat celostní souvislosti, které jdou mnohem dále něž je běžné pojetí aromaterapie.

 

Synergie vůní a duše zvířat

aroma terapie mikael zayat (15)Harmonizující esence – duch zvířat k nám přichází, 8 směsí s energií zvířat, energie postavy Kokopeli a energie člověka v labyrintu. Můžeme pozorovat, jaká energie a jaké poselství k nám přicházejí.

Mikaёl Zayat nám při víkendovém setkání představil svoji novou kolekci esencí,  esencí zvířat, kterou sestavil a vytvořit těsně před svým příjezdem do Prahy. Duch zvířete, stejně jako duše rostlin, k nám přicházejí s určitým poselstvím.

Krásně jsme si hráli a objevovali duši, sílu a vzkaz zvířat prostřednictvím úžasně namíchaných vonných synergií. Mikaёl ke každému zvířeti připravil směs esenciálních olejů a kameny s motivy zvířat. Společně jsme pak procházeli labyrintem a při postavení zvířete do určité světové strany v labyrintu dostali ten svůj osobní vzkaz a poselství, které nám Mikaёl tlumočil …..duše rostlina a zvířat se s námi propojila.

 

aroma terapie mikael zayat (11)aroma terapie mikael zayat (10)aroma terapie mikael zayat (12)

 

Nová synergická směs

aroma terapie mikael zayat (9)Mikaёl Zayat také během setkání vytvořil unikátní synergickou směs esenciálních olejů.

Namíchal ji pro Maitreu, místo, ve kterém setkání probíhalo. Mikaёl  vybral například nard, thuju – Tree of life, kadidlo, rozmarýn, růžové dřevo a přidal i své směsi, směs pomerančů, směs Guadalupe  ( jasmín, neroli, nard, eukalypt…).

Směs harmonizoval v tibetské míse. Rozdíl ve vůni před zvukovou harmonizací a po ní byl velký.

Všechny svoje ingredience vždy míchá s láskou k těm, pro které směs připravuje asi tak, jako když milující matka míchá pro svoji rodinu zeleninovou polévku,  svojí rukou mísí všechny kousky zeleninya ingredience, aby ji pak dala své rodině, kterou miluje, a pro kterou chce to nejlepší.

 

 

 

Esenciální oleje jsou naši přátelé

aroma terapie mikael zayat (1)Při holistické aromaterapii si s esenciálními oleji můžeme hrát, jsou jako naši přátelé. Je pro nás příjemné být s nimi, pohrávat si, trávit společné chvíle. Stačí poslouchat řeč našeho těla. Do poznávání olejů a intuitivní aromaterapie zapojujeme především náš nos (the  Nose knows), který nám hodně napoví a naše srdce, které ucítí, co potřebujeme. S esenciálními oleji můžeme harmonizovat naše tělo, duši i mysl. Všechna naše těla, čakry, prostor kolem nás.

Naše cesta může být velmi osobní, rostliny jsou naši učitelé, naslouchat jim a nechat se jimi harmonizovat, je také způsob, jak využívat aromaterapii. Aromaterapie nemusí být direktivní výuka ani práce podle encyklopedie. Sami v olejích můžeme objevit tu zprávu a duši rostlin a s nimi se společně rozvíjet. Nechte se vést svým Já. Je důležité zpomalit a najít si prostor poznávat a objevovat. Zejména pokud jsme příliš unavení, většinou proto, že vše děláme až příliš rychle, snažíme se velmi rychle vše logicky a detailně pochopit a nastudovat…

Mikaёl Zayat a paní Chantal jsou velkou inspirací, víkendové setkání – holistická a intuitivní aromaterapie nabídlo úplně jiný pohled na aromaterapii i na spoustu dalších věcí, pro ty, kteří s aromaterapií začínají i pro ty, kteří se jí už dlouho věnují. Každý mohl objevit sám sebe a svůj osobní intuitivní přístup k rostlinám, vůním a esencím.

 

zdroj: Maitrea, archiv webu, foto-archiv webu.

 

 

 

Kam dál?

 Wellness trendy 2016 -klíčové předpovědi pro wellness a SPA
Barvy roku Pantone barvy 2016 
Zpomalení ve wellness a SPA – slow beauty

 

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

 

wellness-inteerier-spaKlientela ve wellness a spa
Wellness provoz – co se řeší ve wellness?
Wellness koncept – každé wellness je jiné

Thalassoterapie a thalasso procedury
Jak nalákat klienty do wellness a spa?

 

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Jak účinně používat aroma marketing?

 

Další články –  sauny a  saunování

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda
Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitkyJaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu

Saunové ceremoniály – trendy v saunování
Saunové ceremoniály – fotogalerie – ukázky

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,
Vybavení
Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

Interier
Wellness interier, wellness interiér, spa interiér, spa interier, interiér wellness, interier wellness, interiér spa, interier spa, spa wellness interiér, spa wellness interier, wellness interiéry, wellness interiery, spa interiéry, spa interiery, wellness spa interiery, wellness a spa interiery, wellness centrum interiér, interiéry wellness centrum, interiery wellnes centrum, exkluzívní interiéry, exkluzivní interiery wellness, exkluzivni wellness interiery, exkluzivní spa interiéry, exkluzivni spa interiery, exkluzivni interiery wellness a spa, exotické wellness interiéry, exoticke wellness interiery, zajímavé wellness interiéry, zajimave wellness interiery, zajimave interiery wellness, zajimave spa interiery, zajímavé spa interiery, interier dekorace, Exotický interiér wellness, jávský interiér wellness, thajský interiér wellness
Design         Wellness design, design wellness, spa design, design spa, wellness spa design, design pro wellness, wellness a spa design, spa wellness design, wellness centrum design, design wellness centrum,

Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy

Wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellness, nabytek do wellness, nábytek do wellness, nabytek pro wellness centrum, spa nábytek, wellness a spa nábytek, wellness a spa nabytek, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek do wellness centra, nabytek do wellness centra, saunový a wellness nábytek, saunovy a wellness nabytek, wellness lehátka, wellness lehatka, lehatka do wellness, lehátka do wellness, relaxační nábytek, relaxacni nabytek, nabytek k bazenu, nabytek pro soukrome wellness, nábytek pro wellness, nábytek do odpočívárny, nabytek do odpocivarny, potahy nabytek wellness, zahradní nábytek, nábytek do wellness a spa, luxusní zahradní nábytek, outdoor nábytek, odpočinkový nábytek, kvalitní zahradní nábytek, teakový nábytek, zahradní wellness, zahradní velnes, zahradní welnes, wellness vybavení, wellness trendy, wellness doplňky, wellness doma, domácí wellness, wellness dekorace, výstavba wellness, výstavba domácí wellness, vybavení relaxačních zón, relaxační nábytek, nábytek do wellness, spa vybavení, soukromé wellness, designový nábytek do zahrady, ratanový nábytek, kovový nábytek, vyplétaný nábytek, proutěný nábytek, napínané plachty na zahradu, relaxace na zahradě, obložení krbu, zahradní krb, home spa, home wellness, domácí wellness, wellness doma, soukromé wellness,