Follow me
0

Hand SPA rituály – Spa péče v rytmu harmonie, krásy a pohody – ošetření rukou ve wellness a SPA

Dokonalá péče o celé ruce.
I naše ruce meditují, odpočívají a užívají si.

 Mezi wellness a spa péči v lázních i wellness salonech patří také HAND SPA procedury a ošetření. Ve světě oblíbené a vyhledávané ošetření  rukou neodmyslitelně patří k dokonalé vizitce krásy, harmonie a pohody každého kdo se chce cítit a vypadat skvěle. Podobně jako ruce si své FOOT SPA můžou dopřát i nohy.

osetreni-rukou-spa-wellness HAND SPA
profesionální ošetření rukou

Příjemná, smyslná a harmonická péče o ruce je cílem procedury hand spa. Může mít mnoho podob a postupů. Součástí hand spa je většinou  kosmetická – terapeutická péče, manikúra a lakování. Spojení vzniklo ze dvou slov, Hand – ruka SPA – lázně nebo také zdraví skrze vodu. Mělo by jít o terapeutickou péči, při které se také využívá voda – koupel rukou, ale hand spa má v rámci podání různých wellness center také různé podoby.

spa-wellness-osetreni-rukouHand spa jsou procedury spojené s péčí o ruce. Určené pro regeneraci, osvěžení, zlepšení zdraví a kondice rukou a také pro uchování krásy a mládí pokožky rukou. Spíše než o jednotlivou proceduru se jedná o několik procedur spojených do komplexního – celkového ošetření. Při procedurách hand spa se využívá voda, koupele, zábaly, různé zdroje z přírody – bylinky, oleje, bahno, sůl….vše co působí blahodárně na naše ruce.

Hand spa procedury se nabízejí ve wellness a spa provozech, v kosmetických či beauty salonech, ale také jako součást ošetření v profesionálním salonu manikúry a pedikúry. Často dbáme na to, jak vypadají naše nehty, hodnotíme výsledek, upravené ruce a nehty. Méně již přemýšlíme nad tím, jakou regeneraci a relaxaci rukám, prstům a dlaním věnujeme a čím je ošetřujeme.

 

Tajemství  péče hand spa
– víc než jen manikúra

Kosmetická péče o ruce zahrnuje různé formy masáží, koupelí a zábalů.

♦  Peeling rukou a masáže rukou

Prvním krokem při hand spa bývá omytí rukou a následný peeling nebo gomáž pro ošetření vrchní vrstvy kůže, která pak lépe vypadá a lépe vstřebává následující péčí. Peeling rukou by běl být jemný a příjemný, protože i kůže na rukou může být velmi jemná a citlivá. Peeling zbaví vrchní vrstvu odumřelých částí kůže, kůži prokrví a připraví na další část procedury.

Součástí peelingu rukou bývá také masáž, některé produkty určené na masáž a peeling rukou mají příjemné textury, které se peelingovou masáží na rukou postupně rozpouštějí a do pokožky uvolňují aktivní účinné látky. Do peelingů na ruce se často přidávají vonné esence, samotný peeling rukou je současně i velmi příjemnou aroma masáží.

Pokud se peeling použije jako příprava pro samotnou masáž rukou, pak se pro masáže používají různé směsi aktivních látek, které pokožce současně s masáží dodají potřebnou péči. Záleží především na aktuálním stavu kůže na rukou.

V podobném duchu navazuje i zábal na ruce, nebo také aplikace masky na ruce. Při masáži rukou se masírují dlaně, prsty, horní i spodní část rukou a také předloktí. Používají se různé uvolňovací techniky a postupy. Masáž by měla být příjemná, relaxační a uvolňující.

Některé hand spa procedury využívají různé techniky masáží a ošetření, mohou například vycházet z tradic východních směrů. Používají se nahřáté oleje,  jemné kartáčování, hlazení, masáž nahřátým ručníkem, atd.

Příjemné a uvolňující masáže rukou, dlaní, prstů a předloktí bývají tou nejpříjemnější částí hand spa procedury. Masáže ruce uvolní, prokrví a celkově působí mnohostranně blahodárně. Vzhledem k tomu, jak svoje ruce zatěžujeme, je vhodné jim tuto speciální péči občas také dopřát.

♦   Koupele rukou

Během hand spa procedury se ruce namáčí v miskách s vodou. Dekorativní misky a například malé oblázky či barevné skleněné kamínky tuto proceduru doladí do dokonalé podoby. Do vody se dávají různé přísady, tak, aby blahodárně působily na pokožku rukou.

I během koupele může proběhnout krátký peeling, například tím, že terapeut na mokré ruce nanáší peelingovou směs se solí nebo medem a provede krátký peeling.

Do misky s vodou na koupele rukou se přidávají oleje, séra, esence, bylinky, med, sůl, či různé koření. Bylinky jsou ve wellness a spa stále oblíbenější.Drobné lístečky, které plavou ve vodě zážitek z koupele také podpoří.

 

 

♦  Zábaly a masky na ruce

Součástí hand spa jsou skoro vždy zábaly rukou do výživných směsí, většinou olejů, krémů a sér, které pokožku vyživují a podporují její zdraví, krásu, mládí a celkový vzhled. Zábaly by se pro zintenzivnění účinků měly provádět tak, abychom po nanesení zábalu měly ruce zabalené do igelitu a dále pak do velké teplé rukavice nebo do deky.

V provozech se běžně používá elektricky vyhřívaná rukavice, která zajistí teplo po celou dobu zábalu. Teplo podpoří směs bylinek, olejů a dalších výživných aktivních látek obsažených v masce nebo zábalu, aby se ještě více aktivovaly a zvýšily svůj účinek. Do zábalů na ruce se přidávají různá intenzívní séra a koncentráty, které se podle zaměření ošetření směřují například na hydrataci kůže, bělení, prokrvení, atd.

Při zábalech se využívají různé osvědčené přísady, například jíl, med, bambucké máslo, různé výživné oleje. Je příjemné, pokud si klient v salonu může sám zvolit i z několika variant kosmetických produktů. Může si zvolit například vonnou esenci, kterou terapeut použije do prostoru, případně olej, který se použije při masáži nebo zábalech.

Je i součástí procedury sledovat, jak terapeut vše připravuje a mísí v dekorativních miskách. Ošetření je také i trochu zábavné a pro klienta příjemným zážitkem. Příjemné je také použití vonné mlhy nebo květové vody během procedury.

Ta se rozprašuje okolo klienta během procedury, případně také přímo na ruce pro osvěžení mezi jednotlivými procedurami hand spa terapie.

 

 

♦  Závěrečné ošetření rukou

V závěru hand spa procedury se opět nanáší výživné krémy, séra nebo oleje. Nanáší se na celé dlaně a speciálně také na nehty a okolí nehtů.

 

Manikúra či pedikúra,
– wellness zážitky pro ruce i nohy

Podobně jako hand spa si můžeme dopřát i FOOF SPA – tedy blahodárné ošetření nohou se všemi postupy jako při ošetření rukou. Součástí procedury mohou být i kompletní ošetření – manikúra či pedikúra, včetně lakování nehtů.

 

 

Co doladí atmosféru při hand spa procedurách?

Prostředí, ve kterém klient s terapeutem tráví svůj čas je také to, co okolo sebe intenzívně vnímají. Hand spa nebo foot spa procedura může být i na hodinu či hodinu a půl, klient v prostředí místnosti tráví dost času, měl by se cítit příjemně.

  • zaujme dekorativní miska na prstýnky, do které si klientky mohou své šperky a hodinky odložit
  • ručníky v příjemných barvách podpoří relaxaci

 

 

 

 

Zdroj: archiv webu, foto: archiv webu, Spa ritual

 

Kam dál?

rubrika Hand spa – péče o ruce

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,