Follow me
0

Den saunování a Saunová noc – Festival saunování

      Třetí ročník celorepublikové akce se letos uskuteční 3.11.2012
Provozujete saunu? Připojte se!

 

Hlavním dějištěm této akce bude saunový svět se 14 prohřívárnami – Aquapalace Praha v Čestlicích u Prahy. Akci pořádá společnost RAIN.cz s.r.o. ve spolupráci s Českou asociací wellness a Asociací pracovníků v regeneraci.

Festival saunování má za úkol šířit osvětu zdravému a správnému saunování, pravidelnému saunování, saunování dětí. Pravidelným návštěvníkům sauny chceme přinést netradiční zážitek v podobě nočního saunování se speciálními ceremoniály, při svíčkách či relaxační hudbě. Celá akce bude mít řadu mediálních partnerů a výstupů do médií.

Provozovatelům saun chceme poskytnout návod na zážitkové saunování a zajímavé události v saunách. Nabízíme zapojení do této akce i dalším subjektům, provozujícím saunu (aquaparky, bazény, hotely, wellness centra). Nastartujte spolu s námi saunovou sezónu!

 

   Zařazení do databáze akcí aúčast v projektu je zdarma.

Doprovodné akce plánované v rámci Festivalu saunování:

–      Pokus o překonání rekordu na jednom místě saunujících se osob (Aquapalace Praha, 22:02 hodin)

–      Rozhovory – seriál o saunování na ČRO Dvojka

–      Přednášky, diskusní fóra, poradenství

–      Speciální saunové ceremoniály, zážitkové saunování

–      Prodloužený provoz saun (do 24 hodin)

–      Akce pro děti a rodiny

Článek z loňské akce: http://www.wellnessnoviny.cz/clanek/svatek-saunovani-prinesl-skvelou-relaxaci/

   

 

Připojte se!
Co byste měli udělat, v případě, že Vás nabídka zaujala:

 Vyplňte, prosím, formulář zde: http://www.aquainfo.cz/den-saunovani-saunova-noc/formular-pro-zarizeni/

–      zašlete emailem logo, 3 fotografie, přesný název zařízení a třířádkový popis – to vše k prezentaci mezi pořadateli akce.

–      umístit na svůj web, FB nebo do jiných materiálů že i u vás bude DEN SAUNOVÁNÍ – SAUNOVÁ NOC (Saunová noc jen v případě, že zorganizujete prodloužené saunování – doporučujeme min. do 23:30) v rámci celorepublikového FESTIVALU SAUNOVÁNÍ.

–      Vymyslet program – může to být například saunování a koupání při svíčkách (svíčkami se zdobí prostory saunového světa a opravdu se nedávají do prohříváren, nějaká přednáška o saunování dětí nebo rodinném saunování, speciální saunový ceremoniál nebo jiné překvapení pro návštěvníky (ochutnávka wellness čajů), ukázka masáže atd.

–      Dodat nám program v bodech. Např. časy ceremoniálů, začátek akce – opět pro propagaci akce z naší strany

–      Informujte spolupracující média ve vašem regionu o akci.

–      Můžete (ale nemusíte) připravit rovněž váš rekord v počtu najednou se saunujících lidí, pokud ano napište nám o tom a pak sdělte číslo kolik se saunovalo lidí ve vašem saunovém světě ve 22:02 hodin (počítáme skutečný počet osob sedících v prohřívárně). Případně i jiný rekord – nejvíce lidí v sauně, největší osuška, atd.

 

Těším se na spolupráci!
Pavel Hofrichter, hofrichter@rain.cz, mob. 603 840 883,  www.rain.cz

••••

T  I  S  K  O  V  Á     Z  P  R  Á  V  A      –      P  R  A  H  A   ,     2  5  .    Ř  Í  J  N  A    2  0  1  2
3. listopadu 2012: Den saunování a saunová noc

Relaxace, zábava, podpora pravidelného saunování  i pokus o nový rekord na vás čeká v saunách po celé ČR  


Součástí již třetího ročníku svátku saunování pod názvem „DEN SAUNOVÁNÍ“ bude i zážitkové noční saunování „SAUNOVÁ NOC“ s pokusem o překonání rekordu Nejvíce saunujících se lidí na jednom místě. Akce má za cíl podpořit zdravý životní styl a správné, pravidelné saunování. Den saunování se uskuteční na řadě míst v celé ČR.

 

Hlavní akce Dne saunování proběhne v Aquapalace Praha, který nabízí největší saunový svět v ČR se 14 saunami. Zde bude program probíhat jak odpoledne, pro rodiny s dětmi (přednáška v 15.00 a speciální saunový ceremoniál v 15.30 hodin), tak také v prodlouženém provozu ve večerních hodinách. „Od 20 do 23.30 jsme připravili tradiční saunování při svíčkách. Navíc však ve 22.02 sečteme všechny saunující se návštěvníky ve všech prohřívárnách a pokusíme se překonat rekord z roku 2010 s počtem
191 najednou se saunujících lidí na jednom místě. Rekord ověří komisař Agentury Dobrý den,“
uvádí pořadatel akce, Pavel Hofrichter.

Další akce se uskuteční doslova po celé ČR, například v Jeseníkách v Relax centru Kolštejn proběhne  saunování při svíčkách, ve wellness čajovně ve vitálním světě se bude podávat nová čajová směs Dračí dech, na návštěvníky čeká několik saunových ceremoniálů. Saunová noc v Relax centru Kolštejn bude celá v keltském stylu. Zahájení saunové noci proběhne svoláním na keltský signální roh ve 20 hodin


Pro účastníky jsou připraveny speciální saunové ceremoniály, relaxační hudba, saunování a plavání při svíčkách, přednášky a další zajímavý program. Návštěvníci získají doporučení, rady a informace spojené se správným saunováním a k dispozici bude samozřejmě odborný personál. Pro rodiny s dětmi je připraven doprovodný program. „Cílem této akce je podpořit zdravý životní styl a saunování jako takové. Pokud se saunováním začínáte, je to ta správná příležitost si vše vyzkoušet a získat i rady a doporučení od odborného personálu. Téma správného a hlavně pravidelného saunování je hlavním motivem této akce. Přidejte se a přijďte na Den saunování,“ zve Pavel Hofrichter.

Děkujeme za podporu a spolupráci:Akce je pořádána společností RAIN.cz a Českou asociací wellness. Akci podporují: Asociace pracovníků v regeneraci, AAABYTY.CZ, VEOLIA VODA, CK NATUR TRAVEL,projekt AQUAINFO.cz s podporou MMR ČR.Mediálním partnerem je on-line magazín WellnessNoviny.cz.Děkujeme i za mediální podporu: Český Rozhlas Dvojka, Právo, Saunaci.cz, Naturista.cz.

 


  •  .

 

Kam dál?

rubrika: Sauna a saunování, Saunové ceremoniály a saunové akce,

Saunové ceremoniály – trendy v saunování

Výběr esencí do sauny – aroma do sauny -provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Kameny do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Kamenné dekorace v sauně

Peelingy do sauny – saunové zážitky

Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Léčivá sůl – solné terapie ve wellness provozu