Follow me
0

DAY SPA provozy – všední luxus denních lázní.

Jak poznáme DAY SPA?
Užíváme si, ale nenocujeme.

Na jeden den do lázní? Denní lázně postupně nabývají na významu. Tělo, duši a mysl bychom měli pravidelně udržovat v dobré kondici.

DAY SPA zařízení se od ostatních odlišují tím, že nenabízí ubytování, ale jen služby, které stihneme absolvovat během jednoho dne, jednotlivé procedury nebo kompletní balíčky péče o tělo, duši a mysl.

Když si během dne zajdeme na nějakou proceduru, nezáleží na tom jak časově či finančně náročnou službu volíme, a zvládneme ji absolvovat během jednoho dne, pak jsme navštívili provoz, který bychom zařadili do skupiny  „ DAY SPA „.

DAY SPA provozy, různé místní zvyky a trendy

Nabídka provozu může být  různá, podle toho, jaký podnikatelský záměr provozovatel zvolí, na co vsadí, nebo jaká se v místě nachází klientela, která by provoz naplnila.

Klasické day spa provozy, zejména v Americe, kde se tento termín běžně používá, nabízí péči o tělo, péči o pleť, úpravy vlasů, manikúru a pedikúru, řekli bychom, že jsme v kosmetickém či beauty provozu.

V Evropě se od spa provozu očekává, že nabídne také nějaké terapie a služby přímo spojené s vodou, aby se naplnil význam slova spa (voda léčí) a také asi díky silné tradici lázeňství (spa), které je s vodou přímo spojené. Pak bychom provoz mohli nazvat spíše hezky česky –  denní lázně.

 Relax v mezipřistání

 

Ať již vodu mají nebo ne, DAY SPA provozy najdeme po celém světě, třeba i na letišti. Zejména ve větších letištních komplexech najdeme tyto příjemné oázy pohody a klidu.

Od těch jednoduchých s pár druhy kratších masáží až po kompletní spa centra.

Unavení a vystresovaní cestující mohou po dlouhém cestování během svého ať již dobrovolného či nuceného pobytu na letišti ulevit ztuhlým zádům, bolavým nohám či si nechat střihnout nový účes nebo se osvěžit kyslíkovým koktejlem.

K vyhledávaným pak například patří kyslíková – povzbuzující terapie. Často se setkáme s nabídkou manikúry a pedikúry. Někde najdeme kompletní značkové salony poskytující tělová a obličejová ošetření, mytí střih a barvení vlasů. Kompletní nabídku ale mívají jen velká mezinárodní letiště.

 

Vrásky mizí během polední pauzy

Nabídka běžného DAY SPA provozu bývá bohatá zejména na různé kratší procedury, zejména masáže, ruční či přístrojové ( křesla, wellness přístroje ), uvolňující masáže, aromamasáže, aj.

Neměla by chybět nabídka manikúry – hand spa a pedikúry.

Součástí nabídky day spa provozu jsou často také medical služby, stále častěji vyhledávané jsou zejména antiaging krátké zákroky, které se dají stihnout i „během polední pauzy“, především aplikace obličejových výplňových materiálů.

 

 Celodenní relaxace v DAY SPA

 

V Anglii, zejména v Londýně, najdeme řadu klubových zařízení nabízející spa a wellness procedury.

Setkává se tu uzavřená společnost  (pouze členové klubu), kteří do svého klubu dochází za relaxací a odpočinkem, zejména o víkendech odpočinout si po náročném pracovním týdnu, načerpat energii a vychutnat si chvilku „pro sebe“.

Protože celý týden Londýňané pracují a neděle je „family day“, tedy den který tráví s rodinou, sobota je pak tradiční den, kdy si jednotlivci najdou čas pro sebe, třeba i celé dopoledne.

Provoz nabídne snídani, procedury, bazén, odpočinkovou místnost pro lenošení či krátké prospání a na závěr úpravu účesu a make-upu. Odpočinutí, usměvaví a upravení pak vyráží za dalším programem.

Odpovídá tomu také zařízení a vybavení wellness provozu.

Nesmí chybět alespoň některé  prvky z důležitých oblastí wellness, zastoupena by měla být „mokrá zóna“, nějaká vodní procedura ( bazén, whirlpool, kneipp, koupele, aj..) tepelná terapie ( sauna, pára, hamam, aj.) a relaxační a odpočinkové aktivity ( masáže, kosmetika, relaxační místnosti). Nabídku doplňují bary s lehkým zdravým občerstvením a nápoji.

 

 

Jednodenní relaxační balíček
Anglie má kluby, Turecko hamam

Velmi příjemný způsob jak si odpočinout v DAY SPA je návštěva hamamu, což je typický příklad day spa provozu.

Během jedné návštěvy se klient řádně prohřeje, nechá důkladně promasírovat a vydrhnout celé tělo bohatou záplavou bublinek a nakonec si příjemně odpočine u šálku lahodného čaje.

Během jedné návštěvy se dá absolvovat to, co jinde třeba zahrnuje balíček služeb i na celý víkend ( návštěva sauny, masáž, vodní lázeň, relaxační místnost). Především v Turecku najdeme řadu „denních hamam lázní“, které nabízí nejen domorodcům, ale hlavně turistům ten úžasný zážitek z návštěvy klasických tureckých lázní.

 

 

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,