Follow me
0

Čím obložit vířivku, jaký zvolit materiál a kam se obrátit?

Obložené a zapuštěné vířivky.
Praktické materiály ve wellness.

Vířivky, vířivé vany, vířivé bazény a whirlpooly v elegantním obložení mají šmrnc, exkluzivitu, ladí s okolím a vytváří dokonalé zázemí pro relaxaci a odpočinek.

 

Obložení vířivek v interiéru i exteriéru je možné realizovat různými materiály v různých dekorech a designech, nabídka je široká i pro náročné zákazníky, kteří vnímají vířivku jako důležitou součást wellness nebo jako designový prvek wellness.

Obložení vířivky volně stojící i obložení zapuštěné vířivky může mít svoji jedinečnou podobu, která celkově ladí s interiérem nebo naopak může vynikat a působit jako originální solitér.

Ještě před pořízením vířivky je dobré si určit, jakou máme představu a nároky, určit si místo kam vířivku umístíme a způsob jakým vířivku instalujeme. Od toho se pak odvíjí její dekorace, usazení, zapuštění či uzpůsobení nejbližšího okolí tak, aby bylo nejen funkční, pohodlné, ale i elegantní. Obložit je možné interiérové vnitřní vířivky, mobilní vířivky i venkovní vířivky a vířivé bazény.

 

Obložení vířivky od dodavatele či výrobce vířivek
– hotová úprava od dodavatele

barevné kombinace skořepiny – vnitřní vany a venkovního opláštění vířivky

Výrobci a dodavatelé vířivek a whirlpoolů většinou nabízí i opláštění – obložení vířivky v různých barevných variantách a materiálových variantách. U některých modelů jsou v nabídce většinou hotové – dané varianty z výroby jako hotový kus, u některých modelů je možné si vybírat. Stejně tak  je možné u některých variant volit barvu vnitřní vany vířivky – skořepiny.

Kromě barevných variant nabízí výrobci i variantu dřevěného opláštění v různých odstínech. Setkáme se i s kombinací barev a dřeva, například dřevěné obložení rohů a barevných středů stěn. Někdy je barevné provedení v ceně, většinou však za cenový příplatek podle volby obložení.
Máme-li v úmyslu pořídit volně stojící vířivku, je vhodné zvolit i její venkovní úpravu a obložení a vše realizovat formou kompletní dodávky od výrobce či dodavatele. Výhodou je záruka na komplet dodávku od jedné firmy a případně také servis, bude-li třeba. Nevýhodou je omezenější nabídka provedení. Někteří dodavatelé vířivek mají i své externí dodavatele pro obložení vířivek. Obložení je pak zcela za individuální příplatek a je dobré informovat se na záruky a servis, zda ho zajišťuje prodejce vířivky nebo dodavatel obložení.

 Obložení vířivky od dodavatele obkladových materiálů

Individuální řešení a realizace na míru prostoru či představám majitele vířivky nabízí dodavatelé obkladových materiálů v případě, že chceme volit individuální design, zapuštění, obložení či další doplňky na míru.

Vyplatí se vynaložit čas a inspirovat se přímo u dodavatelů obkladových materiálů. Zákazníkům nejčastěji nabízí dřevěné obložení vířivky, kamenné obložení vířivky, obložení vířivky umělým kamenem, nebo také obložení vířivky dřevoplastem a dalšími materiály.

Nevýhodou je čas strávený nad hledáním správného dodavatele a montážní firmy. Výhodou jsou neomezené možnosti v designu a také dobré zkušenosti a nápady firmy, které se specializují a soustředí na tuto činnost, někdy je k dispozici i architekt, designér nebo alespoň počítačový návrh.

Firmy mají řadu zkušeností s montáží obkladů, jež vychází z denní aplikace a instalace těchto materiálů. Firmy a montážníci znají přednosti, výhody a úskalí těchto materiálů, často mají přehled mezi jednotlivými výrobci obkladových materiálů a jednotlivými produkty od jednoho výrobce, umí poradit a upozornit na jednotlivé přednosti či nedostatky. Časem získají také přehled o kvalitách, které po nějaké době materiály vykazují a umí poradit.

 

 

 TRENDY V OBLOŽENÍ VÍŘIVEK

Obložení vířivek DŘEVEM

USSPA vířivka obložená dřevem

Dřevo a dřevěné prvky se na stavbách teras a zahrad objevují od pradávna. Lákají svojí texturou a příjemnou barvou, možnostmi zpracování a širokou škálou využití.

Velmi oblíbené jsou dřevěné prkenné podlahy, terasy, ploty a zástěny, bazénové obklady a další konstrukce kolem vířivek v interiérech i exteriérech. Dřevo působí na pohled elegantně, upraveně a velmi sympaticky, zejména díky teplým, hřejivým odstínům hnědé, které dodají pohodu a příjemný styl každému interiéru i zahradě.
Přírodní dřevo má kromě svých zejména estetických výhod také své nevýhody, zejména potřebu pravidelné péče a malou odolnost náročným přírodním či zátěžovým podmínkám. Tyto nevýhody se bohužel stávají častým argumentem a důvodem pro volbu jiného materiálu.

 

 

Obložení vířivek  DŘEVOPLASTEM (WPC, UMĚLÉ DŘEVO)

Vířivky obložené dřevem nebo dřevoplastem působí velmi elegantně a upraveně, kromě estetické stránky plní obložení vířivek také praktické požadavky uživatelů na snadnou dostupnost a poskytují ideální prostor pro odkládání věcí během koupele (čtení, občerstvení, atd.)

Vířivky obložené dřevoplastem najdeme v interiérech i exteriérech. Obložit vířivku lze kdekoliv, například i na terase či na balkoně.

Zejména venkovní terasy a obložení venkovních vířivek bývá vystaveno celoročně nepříznivým povětrnostním vlivům a zátěži.

Dřevo z českých lesů bez nátěrů a moření není příliš odolné, lepší variantou je exotické dřevo, ale i když lépe odolává, také potřebuje péči a údržbu.

Dřevoplast a produkty z dřevoplastu ( WPC) jsou odolné proti mrazu, vodě, slunci, chloru, soli.

Z dřevoplastu se dá obložit celá terasa, zábradlí nebo schody z terasy do zahrady. Terasy z dřevoplastu také lépe odolávají větší zátěži provozu, ať již v rámci interiéru či exteriéru anebo ve veřejných provozech.

 

 

Obložení vířivek KAMENEM

vířivka obložená kamenem, hotel Velveta

S trendem návratu k přírodním materiálům stoupá i obliba kamene a kamenného obložení v interiérech a exteriérech. Kámen na nás přirozeně dobře působí, prostoru dodá zajímavou strukturu, barvu a celkově pozvedne atmosféru celého prostoru.

Obložení vířivky kamenem se dá rozšířit i na okolní stěny, schody a to nejen formou obkladu, ale i zabudování větších kusů, nahrubo opracovaných, v různých velikostech.

Kamenné obložení vířivek je působivé nejen v interiéru ale své neomezené možnosti realizace a podob má především v exteriéru, kdy venkovní vířivka může být ve stejném kamenném obložení jako blízký bazén, venkovní krb, altán či další zázemí. Venkovní zahradní wellness pak celkově působí harmonicky a dokonale v souladu s okolní přírodou.

 

 

 

Obložení vířivek  UMĚLÝM KAMENEM

Umělý kámen, imitace kamene či betonové obklady jsou obkladové materiály napodobující přírodní kámen nebo takové, které se o imitaci příliš nesnaží, ale nabízí zajímavý dekor a strukturu.

Obklady z umělého kamene jsou oblíbené zejména proto, že jsou cenově dostupnější oproti přírodnímu kameni, mají nižší hmotnost, výrobci je dodávají v připravených obkladových modulech, odpadá opracování kamene a díky moderní technologii výroby mají řadu dalších výhod, zejména dlouhou životnost a bezúdržbovost, odolnost všem vlivům počasí.

Obložení umělým kamenem je vhodné jak v interiéru, tak v exteriéru a to i v horských oblastech. Ze stejného provedení je možné položit také dlažbu. Velmi efektivně působí obložení stěny umělým kamenem, za vířivkou nebo v jejím okolí.

wellness interiéry wellness design umělý kámen v interiéru obložení stěny umělým kamenem

 

Prostorové konstrukce kolem vířivek

Kromě obložení či opláštění samotné vířivky stojí za zvážení i další okolní konstrukce a usazení, které nabízí další možnosti využití vířivek pro dosažení dokonalé pohody a jedinečné atmosféry kolem vířivek.

Do dřevěné konstrukce se například dá elegantně namontovat osvětlení, efektivní je takové, které mění barvu (kolorterapie).

Pohodlné a funkční jsou schody k vířivce, například z dřevoplastu, který lépe odolává vlhkosti. Schody kolem vířivky usnadňují přístup a vstup do vířivky, někdy mohou sloužit jako příjemný prostor na odložení ručníků, časopisů, svíček a všech dalších doplňků k pohodlné a příjemné relaxaci.

Jednoduché a příjemné pro atmosféru prostoru je obestavění vířivky dřevem, nebo vybudování dřevěné stavby kolem vířivky.

Dřevo do interiéru dodává pocit pohody, útulnosti a hřejivosti. Je příjemné na pohled i na dotek, dá se barevně dotónovat tak, aby ladilo do celkové koncepce prostoru.

Do dřevěné konstrukce je také snadné zabudovat osvětlení. Osvětlení zabudované do schodů nabízí i při intimním osvětlení prostoru bezpečný přístup do vířivky a pohyb v prostoru kolem vířivky.

 

 

 

 

Detaily obložení vířivek dřevoplastem, WPC, umělé dřevo

 

článek vyšel na www.wellnessinteriery.cz

Kam dál?

Fotogalerie
Umělý kámen, přírodní kámen, obklady
Dekorativní obklady pro vstupy, vchody a fasády
Fotogalerie dřevoplast

Další články

Dřevoplast ve wellness a na zahr
adě
Kamenné obklady sauny a saunového světa
Výhody pro obklady z umělého kamene

Dekorativní obklady ve wellness a spa


rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,