Follow me
0

České lázně se v nové sezoně zaměřují na aktivní turisty

 Lázeňská sezona 2014

Trendem v oblasti moderního lázeňství jsou i v letošním roce specializované pobyty. Zaujmout by měly především rodiny s dětmi, milovníky sportu či mladé páry. České lázně tak i v nové sezoně pokračují ve své snaze prezentovat se jako místo silných zážitků – relaxačních, kulturních, ale i gastronomických.

Otevření lázeňské sezony s sebou přináší kromě atraktivních ceremoniálů i nabídku nových pobytů. Ty se soustřeďují na propojení lázeňských procedur s kulturními či sportovními aktivitami. Například v moravských Sirnatých lázních Ostrožská Nová Ves připravili speciální pobyt spojený s tradiční folklórní slavností – Jízdou králů. Gurmány zaujme neobvyklý balíček v Teplických lázních, které letos oslavují 860. výročí. V nejstarších českých lázních si budou moci návštěvníci vychutnat místní speciality a pivo.

Pobytovou novinku nabízejí i Karlovy Vary se svým konceptem Spa Suites. „Díky sjednocenému léčení pro oba klienty jednoho apartmá poskytneme lepší možnosti na plánování dalších aktivit,“ říká o hlavní výhodě Jindřich Křováček z hotelu Carlsbad Plaza. Koncept Spa Suites je unikátní i pro poskytování procedur na jednom místě a v jednom časovém úseku.

Oblíbeným doplňkem lázeňských pobytů se stávají především sportovní aktivity.  V Jeseníkách je kromě nord-walkingu populární cykloturistika na známé Rychlebské stezce. Tamní Priessnitzovy léčebné lázně chystají v nové sezoně fitness park, svým návštěvníkům půjčují elektrokola a koloběžky. Na fanoušky sportu a pohybu se zaměřili i v Lázních Luhačovice, tamní wellness balíček Aktivní dovolená zaznamenal úspěch v soutěži Velká cena cestovního ruchu. Populární golf je součástí nabídky hotelu Esplanade v Mariánských Lázních. Hotel portál Tripadvisor zvolil za druhý nejlepší mimopražský hotel pro rok 2014.

Kromě aktivní dovolené se české lázně soustředí i na rodinné pobyty. „Většinu atrakcí, stezek a aktivit jsme upravili tak, aby byly příjemným zážitkem i pro rodiny s dětmi,“ říká Lenka Blažková z Resortu Luhačovice, který nedávno otevřel nový zábavní park s lanovou dráhu či lezeckou stěnu. Také léčebna v Jeseníkách vstupuje do nové sezony se speciálním dětským programem Veselé lázně a s vyhlídkovým vláčkem.

Lázeňská zařízení cílí i na svou tradiční klientelu. V Karlových Varech se otvírá nové hydroterapeutické centrum, v Bohdanči pooperační oddělení. Lázně Luhačovice nabízí pobyt Regenerace zad a kloubů, vítěze soutěže Hit sezony 2014. Novinky v podobě konopné, kokosové či chmelové kúry přinášejí lázně v Jeseníkách.

 

Zdroj:  ČCCR – CzechTourism 3.4.2014

Kam dál?


rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,