Follow me
0

Bylinky, fytoterapie, aromaterapie – pomocníci pro naše zdraví i krásu – jak vyrobit krém?

Výroba domácí kosmetiky
bylinky a koření pro zdraví a krásu.

Lákají vás bylinky?  Jejich využití pro čaje, sirupy, tinktury nebo i domácí kosmetiku? Sbírání a  sušení má hlavní sezonu od jara do podzimu, ten správný čas  zásobit se na zimu a také ten správný čas, inspirovat se, co vše si  můžeme z bylin připravit a vyrobit, pro potěšení, zdraví, krásu i dlouhověkost.

domaci kosmetika wellness spa

 Inspirace z Letní bylinkové školy
Hanky Khlaif a Adriany Kašparové

kosmetika domaci wellness a spaLetní bylinkové setkání – úžasná příležitost poznat byliny blíže, dozvědět se o jejich použití, míchání a zpracování.

Po celý nabitý víkend jsme mohli čerpat z dlouholetých zkušeností bylinkářky Adriany Kašparové a aromaterapeutky Hanky Khlaif, které připravily zážitkový kurz pro všechny, kteří chtějí vědět více o tom, jak využít toho, co nám příroda nabízí.

Bylinky jsou hlavní přísadou pro výrobu domácí kosmetiky, můžeme si vybrat takové, které se nám líbí a nebo ty, které si naše tělo, duše či mysl žádá, zakomponovat je do krémů, mýdel, šamponů nebo do domácích  pleťových masek.

 

Hana Khlaif

Hana Khlaif

Adriana Kašparová

Adriana Kašparová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co nabídla Bylinková škola?
pohlazení a inspirace pro tělo, duši i mysl

♦ užívat  život ve zdraví a s radostí
♦ míchání a příprava směsí, bylin, olejů, tinktur a různých blahodárných lektvarů
♦ fytoterapie, bylinky a aromaterapie jako výborný základ zdraví, krásy, pohody a dlouhověkosti
♦ magie kolem kamínků, harmonizační a léčivé alternativní postupy
♦ osvědčené a vyzkoušené receptury, starobylé postupy,
♦ výroba krémů, tinktur a hydrolátů ( květinové vody)
♦ propojení aromaterapie a fytoterapie při působení na naše problémy, těla duše i mysli

 domaci kosmetika wellness spadomaci kosmetika kurz wellness spadomaci kosmetika wellness

domaci kosmetika wellness spa 3domaci kosmetika wellness 5domaci kosmetika wellness spa 2

 

Přírodní poklady pro výrobu domácí kosmetiky

 

Méně známé, ale překvapivě silné a účinné rostliny.
Pistacia Lentiscus – nejen lékař plísní

olej-Pistacia-LentiscusZ pohledu přírody a při výběru toho nejlepšího, tedy čistě přírodních produktů, se můžeme s důvěrou obrátit zejména na rostlinku  Pistacia Lentiscus, někdy také nazývanou jako Lentišek a zelenou myrtu.

Obě rostliny jsou velmi pozitivně hodnoceny odborníky z obou stran, jak lékařské obce, tak například z řad aromaterapeutů, kteří se snažili najít éterické oleje s nejsilnějším antimykotickým účinkem.

Pistacii a myrtu si můžeme pořídit jako čistý esenciální olej nebo rostlinný olej. Ideální je přidat ho do krémů pro péči o náročnou pleť, dermatitidy, plísně a další kožní projevy. Pleť se léčí a posiluje si svoji imunitu.  Olej z myrty je  vhodný pro pleť mastnou, aknózní, zánětlivou. Cílenou péči o pleť můžeme doplnit například osvěžující myrtovou vodou. Více–→

 

 Zázračné koření
- kurkuma v kuchyni, kurkuma v kosmetice

Kurkuma zlepšuje jaterní a srdeční funkce, pomáhá při artritidě, cukrovce, napadá karcinogeny, její účinek zaznamenává i naše kůže, je obdivuhodně čistá!

Účinky kurkumy, jejích esenciálních olejů, jsou prokázány stovkami věděckých studií ze spolehlivých zdrojů, a tisíciletími každodenního používání miliónů lidí na celém světě.kurkuma-wellness-spa bylinky

Kurkuma podporuje dobrý stav a pěkný vhled kůže a pomáhá cirkulaci a výživě povrchu těla. Proto ji ženy v Indii používají jako pleťovou masku zdraví a krásy. Kurkuma čistí a vyživuje pleť pomáhá jí udržovat elastickou a mladistvou. Kůži hluboce pročišťuje, nevysušuje ji a udržuje ji hydratovanou a zářivou, používá se při ekzémech, akné i na pihy.

Největší léčivou sílu ze všech složek kurkumy poskytují éterické oleje a kurkuminoidy. Éterický olej z kurkumy je velice potentní částí rostliny protože je koncentrovanou směsí silných vzácných a unikátních molekul.  Olej má protivirový, protibakteriální, protiplísňový a protiparazitální účinky.  Více–→

 

Co jsou květinové vody?

Květinové vody vznikají při výrobě éterických olejů parovodní destilací listů nebo okvětních lístků rostlin. Při tomto procesu na sebe vážou blahodárné látky: rostlinné vosky (hojí a regenerují pokožku) a rostlinné biostimulátory (obnovují přirozené funkce pokožky, hydratují, urychlují hojení).

Jsou to skutečně čistá přírodní tonika s takovým množstvím účinných látek, jaké nenajdete ani u nejluxusnějších kosmetických výrobků (nikoli produkty vyrobené smícháním destilované vody a éterického oleje za použití syntetických emulgátorů, konzervantů a vonných látek). Více–→

 

 Rostlinné oleje v kosmetice
zázračný arganový olej – marocké zlato

Arganový olej v kosmetice

arganovy-argan-kosmetikaArganový olej  – marocké zlato, přírodní zdroj krásy a zdraví se širokou škálou blahodárných účinků je stále populárnější po celém světě. Zejména pro své úžasné kosmetické vlastnosti.

arganové ořechy

Přičemž se zdá, že jde o naprostou novinku, ale pouze pro západní svět, který objevuje to, co Berberské ženy v Maroku používali po staletí pro uchování své krásy.  Ty používaly argan  a arganový olej po staletí v péči o pleť, vlasy i celé tělo.

Arganový olej je bohatý přírodní zdroj – koktejl namíchaný z účinných a žádaných ingrediencí, které zachovávají mládí, krásu a zdraví. Ceněný je pro své silné anti-aging vlastnosti, protizánětlivé vlastnosti a zejména jako přírodní bohatý zdroj účinných a prospěšných látek.

Díky svému bohatému a unikátnímu složení je přímo elixírem pro celé tělo. Používá se při péči o pleť i celé tělo a také na výživné vlasové zábaly, všude tam, kde chceme podpořit dobrý stav kůže nebo výrazně zlepšit její stav a kondici a obnovit dobrý stav pokožky.

Arganový olej obsahuje účinné látky zvané triterpenoidy, které nabízejí úžasné výhody pro ochranu kůže. Patří mezi ně hojení tkání (jizev), anti-aging účinky, ochrana proti sluneční a dezinfekční vlastnosti. Více–→

odkazy:

Hanka Khlaif – www.yasminka.cz

Adriana Kašparová - www.samouzdraveni.cz

 Studium Aromaterapie – zájezd do Afriky

 

 

Kam dál?

Aktuality a novinky v kosmetikce, beauty a wellness

 Kosmetické novinky na trhu

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJarní linie ve wellness a spa – profi salonní ošetření
Jíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy

 

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

Kam dál?

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové masáže – měsce a razítka
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy
Bylinky do sauny a peeling do sauny – peelingové saunové rituály

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,  , wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,