Follow me
0

BIO kosmetika ve wellness beauty a spa

Bio kosmetika není jen trend nebo styl
– ve wellness a spa se objevuje na přání klientů.

Dát najevo svůj přístup není jen trendová záležitost, zelené myšlení ovládá wellness a spa po celém světě.

Wellness provozy, které zařadili do své nabídky bio a eko produkty a chovají se šetrně ke svému okolí a přírodě mají rozhodně navrch. Takzvané „zelené myšlení“ zcela ovládlo Ameriku, kde provoz, který se tímto směrem nevydá, přestává být pro klienty v popředí zájmu.
medical wellness interiéry wellness design wellness provoz spa kosmetika

Klienti při výběru provozu tento přístup velmi vážně zohledňují.

Ale nemusíme ani tak daleko.
Například sousední Rakousko je jedním z největších producentů bio produktů. Z Holandska se dovídáme o celoročním velkém nárůstu bio produktů.

Cenový rozdíl mezi bio a konvenčním produktem není v některých destinacích tak velký a řada nejen velkých či proslulých wellness provozů na bio a eko myšlení již přešla.

Z celého světa stále přichází zprávy o větší poptávce po eko a bio produktech, o tom, že wellness a spa provozy tyto produkty zařazují, aby držely krok s trhem. Na tento vývoj ve wellness a také i společenský trend nutně musela reagovat i řada velkých kosmetických firem. Do svého portfolia zařazují bio produkty, některé mají již celé řady těchto produktů a vznikají firmy, které se na výrobu, prodej a distribuci bio a eko kosmetiky přímo specializují.

Důvodů, proč používat přírodní kosmetiku, je mnoho. Je bezpečnější a šetrnější k lidskému zdraví, je dlouhodobě účinnější, podporuje zdraví pokožky, její výroba je šetrná k životnímu prostředí a má mnoho dalších výhod. Její spotřebu také podporuje další společenský trend a tím je návrat k přírodě, přírodním produktům a bylinám.

Do své nabídky kosmetických produktů zařadily bio produkty snad již všechny významné firmy, které se orientují na wellness a spa provozy. A to nejen v péči o pleť a tělo, ale i vlasům můžeme dopřát bio péči.

Klienti wellness center, kteří v běžném životě již bio kosmetiku z maloobchodních sítí používají dají jistě přednost volbě bio produktů i ve spa a wellness provozech. Bio kosmetika má své místo v koupelně hotelového pokoje stejně jako v hotelovém spa provozu. Některé hotely, a to i v Čechách, si sami vytvořily svoji nabídku, kosmetiku s vlastní filozofií, složením a designem.

 

Jak nabízet BIO

To pravé potěšení pro tělo duši i mysl může provozovatel nabídnout v relaxačním balíčku, který obsahuje například aroma koupele, saunování a masáže. Tady všude se dají použít bio produkty ve formě kvalitních olejů. Koupelové bio oleje jsou cenově dostupné, stejně tak masážní oleje a  přírodní svíčky. Lze je ze začátku nabízet třeba jako alternativu ke standardní nabídce.

Procedura by mohla končit příjemným odpočinkem v relaxační místnosti s aromaterapií a možností nabídky biočaje. Klientům by informace o používaných bioproduktech měli být přístupné, v menu, popisu terapie, před terapií formou vysvětlení od terapeuta. Ale i na nenásilně umístěních vývěskách v recepci a relaxační místnosti, kde mají klienti možnost si vše v klidu pročíst. Podpoří se tím marketing provozu a propagace bio procedur.

BIO wellness

Postupně zařadit do své nabídky bio a eko produkty je možné kdykoliv během roku. Pro každý provoz je důležité znát svoji klientelu a se svojí stálou klientelou neustále komunikovat, pokud provoz o svých věrných klientech ví více, může lépe na přání svých klientů reagovat, lze se dotázat i na to, zda by klienti bio a eko alternativu uvítali, zkusili, chtěli třeba zakoupit k domácímu následnému ošetření. Pokud se k bio produktům staví pozitivně, proč to nezkusit.

Velmi vhodné je například zařadit bio nabídku a produkty v září, neboť září je již tradičně považované za měsíc bio potravin a eko zemědělství a vším co s tím souvisí. Pořádají se různé jarmarky, dožínky a slavnosti. Bio a eko má velkou mediální podporu.

Firmy a hlavně farmy v tuto dobu více inzerují  a upozorňují na svoji nabídku a akce. I provoz může dopředu upozorňovat na to, že se chystá zavést nové procedury a produkty. Další příznivé období je samozřejmě to předvánoční. Provoz může nabídnout formou doplňkového prodeje dárkové balíčky a sety z bioproduktů. Výrobci kosmetiky a přírodních produktů mají nabídku velkou.

Ve spolupráci s místní farmou můžeme do provozu získat kvalitní suroviny. Nejen bylinky a koření  pro různé procedury, ale v nabídkách provozů se můžeme setkat i například s makovým peelingem, bylinkovou masáží s následným zábalem ( tymián, mateřídouška, meduňka, rozmarýn, aj.).

Velmi populární je speciální medová detoxikační masáž a také medový zábal. Zejména pro detoxikační procedury,  peelingy a další tělové kúry, kdy se intenzivně pracuje s pokožkou se doporučují kvalitní produkty a poučení klienti je také vyhledávají. Stále častěji se také setkáváme s nabídkou procedur a masáží pro těhotné a kojící či pro malá miminka a batolata. Tady by provozovatel rozhodně měl mít v nabídce možnost použití kvalitní bio kosmetiky nezatížené chemikáliemi.

biokosmetika,-wellness-kosmetika pro wellness a spa

Zásady pro BIO kosmetiku

•Produkty jsou vyrobeny z nejkvalitnějších rostlinných surovin prvotřídní kvality a surovin pocházejících z ekologického zemědělství, případně ze sběru bylin či plodů rostoucích ve volné přírodě

•Sběr probíhá šetrným způsobem, s přihlédnutím na ochranu životního prostředí

•Zásadně neobsahují minerální oleje (Paraffinum Liquidum), vazelínu ani jiné další ropné produkty, silikony

•Při jejich výrobě nejsou používány žádné syntetické vonné, konzervační a barvicí látky

•Neobsahují suroviny z mrtvých zvířat (zvířecí kolagen, glycerin, vorvaňovinu, norkový tuk a další)

•Výrobky neobsahují geneticky modifikované suroviny

•Použité výchozí suroviny ani hotové výrobky nejsou testovány na zvířatech

•Neobsahují chemické UV filtry, elektronové nosiče, ethoxylované suroviny

•Je zajištěna ekologická likvidace odpadů, ekologická únosnost výroby a obalových materiálů

 

 

Kam dál?

Aktuálně ve wellness a SPA

SPA WELLNESS beauty kosmetika do wellnessAktuality, pozvánky, akce ve wellness a spa  
Spa a wellness hotely –  wellness novinky a zajímavosti
N
ovinky v kosmetice – kosmetické produkty
Novinky a aktuality – wellness , beauty a SPA

Saunové ceremoniály a zážitkové saunování – trendy v saunování

 

 

Pofesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Jak účinně používat aroma marketing?

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,  , wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,
Vybavení
Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

Interier
Wellness interier, wellness interiér, spa interiér, spa interier, interiér wellness, interier wellness, interiér spa, interier spa, spa wellness interiér, spa wellness interier, wellness interiéry, wellness interiery, spa interiéry, spa interiery, wellness spa interiery, wellness a spa interiery, wellness centrum interiér, interiéry wellness centrum, interiery wellnes centrum, exkluzívní interiéry, exkluzivní interiery wellness, exkluzivni wellness interiery, exkluzivní spa interiéry, exkluzivni spa interiery, exkluzivni interiery wellness a spa, exotické wellness interiéry, exoticke wellness interiery, zajímavé wellness interiéry, zajimave wellness interiery, zajimave interiery wellness, zajimave spa interiery, zajímavé spa interiery, interier dekorace, Exotický interiér wellness, jávský interiér wellness, thajský interiér wellness
Design         Wellness design, design wellness, spa design, design spa, wellness spa design, design pro wellness, wellness a spa design, spa wellness design, wellness centrum design, design wellness centrum,

Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy

Wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellness, nabytek do wellness, nábytek do wellness, nabytek pro wellness centrum, spa nábytek, wellness a spa nábytek, wellness a spa nabytek, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek do wellness centra, nabytek do wellness centra, saunový a wellness nábytek, saunovy a wellness nabytek, wellness lehátka, wellness lehatka, lehatka do wellness, lehátka do wellness, relaxační nábytek, relaxacni nabytek, nabytek k bazenu, nabytek pro soukrome wellness, nábytek pro wellness, nábytek do odpočívárny, nabytek do odpocivarny, potahy nabytek wellness, zahradní nábytek, nábytek do wellness a spa, luxusní zahradní nábytek, outdoor nábytek, odpočinkový nábytek, kvalitní zahradní nábytek, teakový nábytek, zahradní wellness, zahradní velnes, zahradní welnes, wellness vybavení, wellness trendy, wellness doplňky, wellness doma, domácí wellness, wellness dekorace, výstavba wellness, výstavba domácí wellness, vybavení relaxačních zón, relaxační nábytek, nábytek do wellness, spa vybavení, soukromé wellness, designový nábytek do zahrady, ratanový nábytek, kovový nábytek, vyplétaný nábytek, proutěný nábytek, napínané plachty na zahradu, relaxace na zahradě, obložení krbu, zahradní krb, home spa, home wellness, domácí wellness, wellness doma, soukromé wellness,

 

 

 

 

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,