Follow me
0

BIO a EKO certifikace – kosmetika bez doteku chemie

 – certifikovaná biokosmetika
- kdo uděluje certifikáty.


Obrovským trendem současnosti je BIO kosmetika. Následuje bio potraviny, které se u spotřebitelů těší stále větší oblibě a jsou již bez problému k sehnání v běžné síti.

Je volba každého jaké jídlo sní stejně tak jakou kosmetiku zvolí. Stejně jako si více začínáme vážit svého zdraví a chceme se udržet v dobré kondici i do vysokého věku, chceme to nejlepší i pro naši pleť. A stejně jako se řada spotřebitelů snaží ze svého jídelníčku vytěsnit škodlivé přídatné látky a konzervanty, podobně k tomu přistupují informované zákaznice i při výběru kosmetických produktů. A jejich počet narůstá.

Mnoho žen mění své spotřebitelské návyky zejména s příchodem prvního potomka, pro kterého chtějí to nejlepší a to také bývá i období prvního kontaktu s bio, potravinami a následně i kosmetikou. Nejprve bio výrobky dopřávají svým dětem, pro které chtějí nezávadné produkty a záhy začnou bio vyhledávat pro celou rodinu. Napomáhá tomu i závratně stoupající počet alergií a intolerancí právě na přídatné látky v potravě a kosmetice.

Co najdeme v krémech?

Běžná kosmetika obsahuje konzervační látky, parfemace, parabeny, formaldehydy, syntetická barviva a jiné škodlivé látky, které velmi zásadně ovlivňují celkovou kvalitu výrobku a jsou také častým zdrojem různých alergických reakcí a kožních podráždění. Takovéto složky se používají při výrobě kosmetiky.

Pokud se klientka zamyslí nad tím, kolik takových látek spolu s krémem spotřebuje za rok, či za celá léta, kdy kosmetiku používá, kolik jich musí její pleť a tělo absorbovat, možná ráda využije nabídky a vyzkouší  právě bio kosmetiku. Buďte o krok napřed anebo prostě připraveni na nový směr Bio. Provozovatel může ve svém wellness centru připravit malou výstavku či prezentaci kosmetiky, která splňuje všechny podmínky pro to, aby byla označována za BIO. Na trhu je již pestrá nabídka certifikované biokosmetiky. Pleťová mléka, krémy,oleje, gely, šampony, navíc v příjemných a sympatických obalech.

 

Přírodní není bio

Přírodní kosmetika – kosmetika, která obsahuje komponenty přírodního původu, které ale nemusí splňovat nařízení pro ekologické zemědělství.

Bio kosmetika – kosmetika, která je v souladu s přísnými nařízeními organizací a asociací udělující certifikát BIO a která obsahuje suroviny pocházející z ekologického zemědělství.

CPK A CIP bio

 

Tento program již od roku 2007 rozšiřuje nabídku služeb KEZ o.p.s. o certifikaci kosmetických přípravků vyráběných z přírodních a ekologických surovin a v současné době jsme jako jediná společnost v ČR akreditováni Českým institutem pro akreditaci, obecně prospěšnou společností.
Standardy pro certifikaci kosmetických přípravků obsahují pravidla pro možnost získání značky CPK – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA.

 

 

 

Nadstavbou je pak značka CPK bio pro kosmetické přípravky s obsahem surovin z ekologického zemědělství, které musí splnit nejen základní podmínky Standardů, ale musí obsahovat i bio suroviny. Na použití ochranné známky je nutné uzavřít licenční smlouvu o poskytnutí práva k užívání ochranné známky v majetku KEZ o.p.s.

 

 

 

CPK – Certifikovaná přírodní kosmetika
CPK produkty  neobsahují
• synteticky získané parfémy
• ropné látky typu minerálního oleje, parafínu nebo vazelín
• syntetické konzervační složky
• syntetická barviva
• vybrané tenzidy
• živočišné složky (kromě včelího vosku a alkoholů ovčí vlny)
• suroviny vyrobené pomocí geneticky modifikovaných organismů
• chemické UV filtry

 

Značka CPK bio – Certifikovaná Přírodní Kosmetika bio – BIO kosmetika
Uděluje kontrolní organizace KEZ, o.p.s., jasně definuje suroviny, které certifikované výrobky smějí obsahovat a vymezuje je pouze na přírodní a z přírody pocházející zdroje.

Oproti certifikaci CPK se jedná se o vyšší stupeň certifikace, který označuje výrobky s obsahem surovin pocházejících z kontrolovaného ekologického zemědělství v minimálním množství 20 %. Standardy také definují suroviny, které jsou v takto označené kosmetice zakázány.
• Výrobky jsou vyrobeny z nejkvalitnějších rostlinných surovin prvotřídní kvality a surovin pocházejících z ekologického zemědělství, případně ze sběru bylin či plodů rostoucích ve volné přírodě.
• Sběr probíhá šetrným způsobem, s přihlédnutím na ochranu životního prostředí.
• Zásadně neobsahují minerální oleje (Paraffinum Liquidum), vazelínu ani jiné další ropné produkty, silikony.
• Při jejich výrobě nejsou používány žádné syntetické vonné, konzervační a barvicí látky.
• Neobsahují suroviny z mrtvých zvířat (zvířecí kolagen, glycerin, vorvaňovinu, norkový tuk a další).
• Výrobky neobsahují geneticky modifikované suroviny.
• Použité výchozí suroviny ani hotové výrobky nejsou testovány na zvířatech.
• Neobsahují chemické UV filtry, elektronové nosiče, ethoxylované suroviny.
• Je zajištěna ekologická likvidace odpadů, ekologická únosnost výroby a obalových materiálů.

BDIH – německá ochranná známka používaná po celém světě k označení přírodní kosmetiky.

Demeter - mezinárodně uznávaná ochranná známka, která označuje produkty, které byly vyrobeny pomocí biodynamických metod vytvořených Rudolfem Steinerem.

ICEA - italská ochranná známka pro označení BIO kosmetiky.

ECO CONTROL – německá ochranná známka potvrzující, že všechny suroviny jsou přírodního původu.

VEGAN OK – italská ochranná známka potvrzující, že kosmetika neobsahuje zvířecí složky

LAV – italská ochranná známka, která potvrzuje, že označená kosmetika, ani žádná z jejích ingrediencí a použitých surovin, nebyly testovány na zvířatech

Ecocert Organic Cosmetic – francouzská ochranná známka potvrzuje, že označená kosmetika splňuje podmínky pro BIO kosmetiku.

Europen Ecolabel - ochranná známka, platná v zemích Evropské unie, označující ekologicky šetrné výrobky.

Cosmebio – francouzská ochranná známka vycházející ze standardu Ecocert, která potvrzuje, že označená kosmetika je BIO.

Netestováno na zvířatech – ochranná známka potvrzující, že označený výrobek, ani jeho složky a suroviny, nebyly testovány na zvířatech.

 

Kam dál?

rubriky:
Wellness kosmetika, profesionální kosmetika,SPA kosmetika,
Wellness trendy,
Krása a zdraví,
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness

Wellness interiéry
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing

 

články:
Novinky a aktuality – wellness kosmetika

Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika
Thalassoterapie

Peelingové saunové rituály
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Nové wellness trendy
Léčivá sůl ve wellness a spa

 

profesionální kosmetika Skeyndor, ainhoa profesionalni kosmetika Skeyndor, Skeyndor kosmetika pro kosmeticky ainhoia, Skeyndor  kosmetika pro kosmetičky, Skeyndor kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky Skeyndor, kosmetika profi Skeyndor, profi kosmetika Skeyndor, saunová kosmetika, saunova kosmetika ainhoa, kosmetika do sauny, wellness kosmetika ainhoa, ainhoa kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness Skeyndor, spa wellness kosmetika Skeyndor,  Skeyndor profesionální kosmetika salonní, Skeyndor salonni kosmetika, kosmetika do salonu, Skeyndor profesionalni kosmetika do salonu, Skeyndor profesionalni spa kosmetika, Skeyndor profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika,Skeyndor  spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, vůně v sauně, vune v saune, aroma do sauny, aroma v sauně, esenciální oleje do sauny. saunové ceremoniály, saunove ceremonialy, ceremonialy v saune, ceremoniály v sauně, saunové zážitky, saunove zazitky, doplnky do sauny, doplňky do sauny, saunování, saunovani,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu, ainhoia