Follow me
0

Bazén v Plzni projde rekonstrukcí

Plavecký bazén v Plzni čeká rekonstrukce

Investiční akce v rámci Plaveckého areálu města Plzně jsou v roce 2014 plánovány především v prostorách Bazénu Lochotín, který je součástí městského plaveckého areálu od 1. ledna 2013. Uskuteční se zde obnova vany vnitřního bazénu. Připravuje se také rekonstrukce venkovního bazénu o rozměrech 16,7 x 8,7 m včetně výstavby nového dětského brouzdaliště o rozměrech 4 x 6 m. Odhadovaná výše nákladů činí zhruba 10 milionů korun. Město Plzeň již požádalo o dotaci z programu ROP Jihozápad, která může činit až 85 procent uznatelných výdajů. Městský obvod Plzeň 1 se bude na rekonstrukci podílet částkou přesahující 1,5 milionu korun a uhradí i další výdaje, pokud se nepodaří získat evropskou dotaci.

Ing. Tomáš Kotora

Oba plavecké areály provozuje Plavecký Klub Slávia VŠ Plzeň, který téměř 30 let patří do skupiny tří nejúspěšnějších plaveckých klubů v České republice.

„Během posledního Mistrovství ČR získali naši plavci 35 cenných kovů z toho 15 zlatých. Nejlepším plavcem je motýlkář Jan Šefl, který je i medailistou z výše zmíněného MČR a je dlouholetou oporou reprezentačního výběru ČR,“ uvádí předseda klubu a ředitel Plaveckého areálu města Plzně Ing. Tomáš Kotora.

Typickým návštěvníkem Bazénu Slovany je žena ve věku mezi 18 a 30 lety, žijící v Plzeňském kraji, která vlastní chytrý telefon Smartphone. Vyplývá to z průzkumu, který se v areálu bazénu na Slovanech uskutečnil od 1. června do 30. září 2013. Tohoto průzkumu, na kterém se podílel mobilní operátor O2 a internetový portál www.aquamanie.cz, se zúčastnilo 2 845 respondentů.

Rok 2013 v Plaveckém areálu města Plzně v číslech:

Bazén Slovany navštívilo celkem 592 493 návštěvníků (z toho 19 969 seniorů). Do sauny zamířilo 17 161 návštěvníků, plaveckou školu absolvovalo 81 800 účastníků. Ubytovací centrum s kapacitou 84 lůžek, které je součástí areálu navštívilo 7 576 osob. Oproti roku 2012, kdy Bazén Slovany zaznamenal 588 746 návštěvníků, došlo k navýšení o 3 747 návštěvníků. V roce 2012 obsadil Bazén Slovany třetí příčku v návštěvnosti mezi aquaparky a bazény v ČR za bazénem v pražském Podolí a akvaparkem Aquapalace Praha.

Náklady na energie loni činily v areálu na Slovanech celkem 23 250 825,- Kč (elektřina 6 051 586,- Kč, teplo 9 142 159,- Kč a voda 8 057 080,- Kč).

Bazén Lochotín, který je rovněž součástí Plaveckého areálu města Plzně, zaznamenal celkem 141 584 návštěvníků, z toho na plaveckou školu připadá 63 114 osob a dalších 27 113 návštěvníků využilo nabídku pohybových aktivit v areálu bazénu.

Náklady na energie loni činily v areálu na Lochotíně celkem 4 764 866,- Kč (elektřina 1 462 300,- Kč, teplo 1 747 309,- Kč, voda 1 555 257,- Kč).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: tisková zpráva

 

 

 

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz –  wellness klienti, zaměstnanci ve wellness, marketing ve wellness
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,