Follow me
0

Aromaterapie do kapsy – éterické oleje, rostlinné oleje a hydroláty pro krásu, zdraví a pohodu

Přehledná encyklopedie do kapsy.
Éterické oleje a jejich použití.

aromaterapie-a-oleje-v-aromAromaterapie do kapsy od Marie Noe, je praktický průvodce světem aromaterapie, který shrnuje všechny potřebné informace nutné k bezpečnému používání éterických olejů pro dobrou fyzickou a psychickou kondici.

Kromě základních údajů o zdrojové rostlině jsou u každého éterického oleje uvedeny účiny, tradiční použití, kontraindikace, biochemické složení éterických olejů, bezpečnostní upozornění a další užitečné informace.

V encyklopedii Aromaterapie do kapsy najdete 88 éterických olejů (esenciální oleje), 16 rostlinných olejů, 17 hydrolátů  (květinové vody/hydrosoly).

Také se dočtete na jakém principu aromaterapie funguje, co jsou to éterické oleje, jak se vyrábějí, jak účinkují a jak je bezpečně používat. Najdete také informace o využití rostlinných olejů a hydrolátů a o přírodní péči o pleť.

Použití éterických olejů, rostlinných olejů a hydrolátů má široké uplatnění. Tyto produkty získané z čisté přírody jsou také základem aromaterapie. Jak ale najít ty správné, když na trhu je spousta olejíčků a dalších aromaterapeutických produktů? Pro laika je nesnadné se v nich vyznat.  Zejména když nevíme co a jak máme hledat a na co si dávat pozor, někdy ani nevíme, jaké informace vlastně hledat. A tady je tato krásná kniha určitě dobrým pomocníkem, jak se zorientovat.

Aromaterapie je oblíbená  a stále více vyhledávaná

Aromaterapie patří k alternativním léčebným metodám, její popularita roste, používání éterických olejů doma i v profesionální kosmetické a wellness péči je stále oblíbenější. Aromaterapie spočívá v cíleném, terapeutickém využití čistých, přírodních éterických olejů a extraktů rostlin.

aromaterapie wellness lifearoma-citrus-wellness-koupearoma-do-sauny-jehlicispa-wellness-aromaterapie

Éterické oleje ( esenciální oleje) patří k základním produktům aromaterapie, využívají se v mnoha podobách péče. Nejčastěji se praktikují dva přístupy, holistické použití a medicínské použití aromaterapie.  Samotné použití jednotlivých éterických olejů vychází z osvědčených účinků, založených na zkušenostech a na tradičním využití bylin ve fytoterapii.

Další možností, jak pracovat s esenciálními oleji, je jejich jejich intuitivní používání, což bychom mohli nazvat  intuitivní aromaterapií.

Můžeme narazit na mnoho směrů a způsobů využití aromaterapie, kromě západních praktik najdeme různé odnože specifických přístupů, například ve spojení s čakrovým systémem, s duchovními praxemi, s východními léčebnými systémy, atd..

ruze-wellness-bylinkyCílem autorky, Marie Noe v knize Aromaterapie do kapsy, je podat jasný, stručný, informativní text, po jehož přečtení se každý bude cítit jistěji v otázce výběru, nákupu a použití éterických olejů. Tato knížka je praktickým rádcem a pomocníkem při zasvěcení do aromaterapie. Aromaterapie do kapsy  je  praktická pro seznámení se s éterickými oleji a utřídění si myšlenek a znalostí o nich. Může být také vstupní branou pro ty, kteří se pak následně chtějí do aromaterapie a používání éterických olejů ponořit hlouběji.aroma-ruze--wellness-spa-be

V knize najdeme zajímavé informace, různé pohledy na aromaterapii, informace o způsobu pěstování rostlin, z nichž se éterické oleje vyrábějí, o kvalitě olejů používaných v aromaterapii, skladování, ale i o tom, jak na nás působí a jak je můžeme prakticky využívat a zařadit do běžného života pro každodenní používání. Jaké jsou způsoby aplikace éterických olejů i pro děti a starší osoby.  Najdeme zde i pohled na jejich složení, tedy oblast chemotypů a jejich definice.  V závěru knihy je také praktický přehled různých potíží a doporučené vhodné použití konkrétních éterických olejů.

 

♦ Zdroj: Aromaterapie do kapsy, Malá encyklopedie éterických olejů, Marie Noe, vydalo nakladatelství One Woman Press

 

 

 

Kam dál?

Aktuality a novinky v kosmetikce, beauty a wellness

 Kosmetické novinky na trhu

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJarní linie ve wellness a spa – profi salonní ošetření
Jíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy

 

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

Kam dál?

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové masáže – měsce a razítka
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy
Bylinky do sauny a peeling do sauny – peelingové saunové rituály

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,  , wellness marketing, marketing ve wellness, marketing pro wellness, spa marketing spa wellness marketing.

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,