Follow me
0

Aroma koupele – magická energie přírody

Pro dobrou náladu, kondici a zdraví.
Harmonie pro tělo, duši i mysl.

Není nic krásnějšího než potěšit se vůní a krásou čisté přírody. V obětí teplé vany  s několika kapkami vonné esence si vytvořit právě tu atmosféru, o kterou si naše tělo, mysl či duše řekne.

Příroda nám nabízí své jedinečné a nenahraditelné bohatství. Své království nabízí každému, skrývá se v květech, plodech, listech, kůře i kořenech stromů a rostlin.

Ty nejvzácnější poklady získané z přírody, které můžeme každý den objevovat a používat, se nacházejí v esenciálních olejích, které nás blahodárně, komplexně a hluboce ovlivňují.

Působí na naše tělo, zdraví, mysl i duši. Jsou lékaři první pomoci a přítelem v nouzi, připraveni pomoci a potěšit, kdykoliv je potřebujeme.

 

 Krása čisté přírody

Skutečně 100% přírodní esenciální oleje patří jednoznačně k těm nejkvalitnějším, které můžeme použít.

Pokud esenciální oleje používáme často a nehledíme na jejich kvalitu či složení, spolu s přírodními složkami proniká naší kůží i plícemi do těla řada látek, které jsou alergenní, škodlivé a mohou být i zdraví nebezpečné, zejména ve větším množství.

U kvalitních olejů osvědčených výrobců a značek si můžeme být jisti, že každý esenciální olej prochází přísným laboratorním zpracováním a kontrolou, splňují se náročná kritéria na kvalitu.

Naopak syntetické oleje vyrobené chemickou cestou v laboratořích nejenže nikdy nemohou nahradit přírodu a její účinky, ale zároveň mohou v organismu způsobit řadu problémů.

 

Etiketa na lahvičce esenciálního oleje nebo silice by měla vždy obsahovat český a latinský název rostliny a místo jejího původu.

Odborníci a znalci například také porovnávají účinky rostliny získané v různých koutech světa.

Pouze 100% přírodní oleje mohou skutečně příznivě ovlivňovat lidskou mysl, náladu, emoce, nervový a imunitní systém a také podporovat a stimulovat náš organismus.

S výběrem a použitím konkrétních esencí můžeme cíleně dosahovat konkrétních výsledků při podpoře našeho zdraví a celkové kondici organizmu, podle toho, jaký problém nás trápí.

 

 

Základní lidský instinkt
Mezi naším nosem, vůní a emocemi je velmi úzká vazba.

Mozek si vůně pamatuje i tak, že si je spojí s emocemi nebo zážitkem a natrvalo uloží. Kdykoliv během života pak v nás může určitá vůně vyvolávat právě ty vzpomínky, při kterých jsme vůni cítili. Například intenzívní vůni jasmínu na dovolené.

Z esenciálních olejů se působením tepla postupně uvolňují molekuly vonné látky a šíří se vzduchem.

Vůně silně stimuluje mozkové centrum, které ovlivňuje emoce a spouští příznivé a dlouhodobé hojivé procesy.

Speciální druhy esenciálních olejů rovněž podporují intelektuální a analytické schopnosti mozku.

Více se působením vůní a jejich využitím zabývá například scent marketing.

 

Koupele – harmonie pro tělo i duši

Esenciální oleje prostupují do těla dechem i pokožkou a pozvolna jej uklidňují, regenerují, příjemně stimulují nebo osvěžují. Zvolit si můžeme z hotových koupelových směsí a olejů, stačí si vybrat podle zaměření a účinků například koupel na podporu imunity ( jehličí, eukalypt, tymián, aj.) nebo na povzbuzeni (směs citrusů) aj.  Stačí 1-3 lžíce oleje na plnou koupel.

Nebo můžeme volit jednosložkové vonné esence a oleje, stačí 3-10 kapek na plnou koupel, nejlépe rozmíchané v cca 1 dcl mléka, proto, aby se silice uvolnila.

Ke koupeli můžeme přidat i inhalaci, využít pozitivního působení esenciálních olejů například v aromalampě se zapálenou svíčkou. Silice uvolněné teplem svíčky zaplní a provoní prostor a také pohltí pachy.

 

Jaké esence zvolit pro K O U P E L E?

 

♦ Připraveno ve spolupráci se společností Saloos.
foto: archiv, Saloos.

 

 

Kam dál?

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJarní linie ve wellness a spa – profi salonní ošetření
Jíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,