Follow me
0

Arganový Olej- elixír mládí, krásy a zdraví – momentálně absolutní HIT kosmetického a wellness trhu

 Arganový olej –  tekuté zlato z  přírody.


arganovy-olej-ve-wellnessArganový olej má zlatožlutou barvu a oříškovou příchuť a kromě využití v kuchyni je pro své omlazující a protizánětlivé účinky vysoce hodnotný a ceněný  v kosmetickém průmyslu. Produkty z arganového oleje do svého portfolia zařazuje stále více kosmetických značek.

Nejvíce ceněný je však samotný arganový olej. Zájem o arganový olej je obrovský zejména poslední dva roky, přičemž se mluví doslova o arganové explozi v kosmetice a ve wellness. Zdroj je pouze jediný, sběr ruční a omezený, tomu odpovídá také jeho cena. Zájem stále více informovaných spotřebitelů roste a s tím souvisí i velká nabídka produktů, které se snaží tvářit jako pravý přírodní arganový olej.

 

Arganový olej v kosmetice

Arganový olej  – marocké zlato, přírodní zdroj krásy a zdraví se širokou škálou blahodárných účinků je stále populárnější po celém světě. Zejména pro své úžasné kosmetické vlastnosti.

arganové ořechy

Přičemž se zdá, že jde o naprostou novinku, ale pouze pro západní svět, který objevuje to, co Berberské ženy v Maroku používali po staletí pro uchování své krásy.  Ty používaly argan  a arganový olej po staletí v péči o pleť, vlasy i celé tělo.

Během posledních zhruba pěti let se informace o něm šíří stále více. Největší popularitu získává během posledních dvou let, kdy olej do svých produktů zařadili i masově nabízené kosmetické značky, jako například Loreal, a postaraly se tak i o masové šíření vlastností a účinků arganového oleje.

Arganový olej je bohatý přírodní zdroj – koktejl namíchaný z účinných a žádaných ingrediencí, které zachovávají mládí, krásu a zdraví. Ceněný je pro své silné anti-aging vlastnosti, protizánětlivé vlastnosti a zejména jako přírodní bohatý zdroj účinných a prospěšných látek.

Díky svému bohatému a unikátnímu složení je přímo elixírem pro celé tělo. Používá se při péči o pleť i celé tělo a také na výživné vlasové zábaly, všude tam, kde chceme podpořit dobrý stav kůže nebo výrazně zlepšit její stav a kondici a obnovit dobrý stav pokožky.

Arganový olej obsahuje účinné látky zvané triterpenoidy, které nabízejí úžasné výhody pro ochranu kůže. Patří mezi ně hojení tkání (jizev), anti-aging účinky, ochrana proti sluneční a dezinfekční vlastnosti.

wellness-argan-arganovy-oleargan-f-arganovy-ole-wellne

 

Arganový olej  je považován za účinný olej proti stárnutí díky bohatému zdroji vitamínu E, má vynikající regenerační, hydratační a léčivé účinky.

Olej obsahuje 80% nenasycených mastných kyselin, a je mnohem odolnější vůči oxidaci než olivový olej. Arganový olej obsahuje také skupiny sloučenin známé jako rostlinné steroly, které zlepšují metabolismus pokožky, snižují záněty a podporují vynikající zadržování vlhkosti v pleti.

Arganový olej chrání pokožku před vysoušením – dokonale hydratuje a zjemňuje ji. Je proto opravdovým pomocníkem v oblasti omlazení pleti (anti-aging péče)  a to takédíky svému vysokému obsahu mastných kyselin nasycených a nenasycených, (omega 3, 6 a 9) Tokoferol, Beta-tokoferol, Gamma-tokoferol  a Delta-tokoferol. Obsahuje také významné živiny, enzymy a nutriční hodnoty. Zabraňuje vzniku strií a zároveň snižuje jejich viditelnost.

Není mastný, krásně se penetruje do pokožky a napomáhá k odstranění přebytečného mazu. Arganový olej je vhodný pro ošetření pleti ráno a večer, dobře se snese s make-upem, nenechává mastný film na pleti. Výborně se uplatňuje na akné a problematickou pleť. Zlepšuje celkovou texturu pleti a stimuluje přirozené obranné mechanismy kůže proti nepříznivým vlivům. Vyrovnává neutrální PH pleti, je stejně vhodný na suchou i na mastnou pleť.

Autentický, tradiční, čistý a přírodní olej
Arganový olej – úžasné složení

Arganový olej obsahuje 20% nasycených  a 80% nenasycených mastných kyselin. Patří mezi ně kyselina stearová, kyselina linolenová (30-33%-napomáhá při odbourávání tukových zásob, snižuje hladinu cholesterolu, antioxidační účinky, kosmetické účinky) a zejména kyselina olejová. Tyto mastné kyseliny jsou nezbytné pro udržení fyziologických funkcí, ale tělo si je neumí samo vytvořit. Jejich přísun je zajištěn pomocí stravy. Tyto kyseliny představují základní materiál pro tvorbu  a funkci buněčných membrán. Díky těmto kyselinám je posilována funkce jater, cév, srdce, lymfatický a nervový systém, napomáhá při otocích, zánětech  a také stimuluje krevní oběh.

Plného blahodárného efektu arganového oleje však můžeme, stejně jako starověké marocké kmeny, užívat pouze v jeho autentické, tradiční, čisté podobě (100%  Pure Virgin Maroccan Argan oil).

Pro získání malého množství oleje, je zapotřebí mnoho času a ruční práce. Další důvody, které určují jeho vysokou cenu, jsou jeho jedinečné nutriční, léčivé a kosmetické účinky ve srovnání s ostatními oleji a přírodními produkty.

Pravý arganový olej se do pleti vstřebává velmi rychle a nezanechává na pleti žádnou mastnotu, tím je možné ho odlišit od jeho napodobenin či jen velmi malých a často mísených koncentrací.

arganové ořechy, ve slupce, oloupané, plátky

Arganový olej obsahuje vzácné rostlinné steroly (schottenol a spinasterol), které nejsou obsaženy v jiných olejích. Má se za to , že tyto fytosteroly jsou jedinečné v jejich kombinaci, a že nejsou k dispozici v žádném jiném rostlinném oleji se srovnatelnou kompozicí. Obecně fytosteroly snižují záněty a jsou užitečné pro snížení hladiny cholesterolu, prokazují také proti rakovinové účinky.
Arganový olej usnadňuje díky flavonoidům trávení, působí protizánětlivě. Považuje se za přínosný při artritických a revmatických potížích. Stimuluje krevní oběh a posiluje celkovou přirozenou imunitu.

Používá se ke zklidnění kožních potíží a onemocnění, jako jsou plané neštovice, akné, lupenka, ekzémy a suchost.  Proto se také úspěšně používá k prevenci strií během těhotenství.

Tradičně se Arganový olej také považovaný za afrodiziakum.

 

Arganový olej posílí vlasy

V péči o vlasy je arganový olej skvělou volbou, jak zabránit jejich třepení a lámavosti.

Argan dodává vlasům sílu a významnou dávku hydratace.

Proto najdeme arganový olej ve všech luxusních pěstících olejích na vlasy. Výrazně hojí a regeneruje vlasovou pokožku, která pak lépe odolává všem nepřízním počasí a stylingu.arganovy-argan-kosmetika

Díky regeneraci a dobré výživě vlasové pokožky, se zároveň stimulují a ozdravují vlasové folikuly, vlasy rostou rychleji a jsou zdravé.

Složení a vysoký obsah vitaminu E maximálně vyživuje vlasy v celé jejich délce, přičemž zábaly jsou jedny z nejintenzivnějších výživových hair spa terapií vůbec.

Arganový olej lze použít jako intenzivní zábal či masku na vlasy, doporučuje se dlouhodobé působení až 45 minut. Masáž s arganovým olejem dvakrát týdně snadno pomůže udržet vaše vlasy přirozeně zdravější a krásnější!

Při vlasových olejových zábalech je také možné používat olivový olej a do něj přidávat několik kapek arganu.

 

 

Arganový olej účinná posila i pro ruce a nehty

Arganový olej velmi dobře prospívá posílení a vyživení nehtů. Díky obsahu vitaminu E dochází k hydrataci kůže a nehtového lůžka a tak dochází k posílení nehtů a jejich zdravému růstu. Esenciálních mastné kyseliny, zabraňují lámavosti nehtů a zarudnutí kůže v oblasti nehtového lůžka. Doporučujeme olej jemně nahřát a vmasírovat do nehtu a nehtového lůžka minimálně jednou týdně.

 

 

Arganový olej při léčebných terapiích pokožky

Arganový olej zklidňuje projevy akné, lupenky, kožních onemocnění, popraskané kůže, aj. kožních onemocnění, jako je např. atopický ekzém, zarudnutí a neurodermatitida. Zklidňuje projevy při popáleninách, při hojení ran, proleženinách a omrzlinách, ale také při planých neštovicích.

 

 

Zlato z Maroka

Argania Spinosa – Svatý Strom / arganový strom,  roste pouze v jihozádním Maroku,  přináší své plody několikrát do roka a zajímavé je, že čím je starší, tím plodí více a častěji a není možné jej přesadit, či pěstovat v jiné zemi, než v Maroku.  Je schopen prospívat v nehostinném prostředí. Přežívá v extrémních teplotách, odolává suchu a roste v chudých půdních podmínkách. Může žít i více než 200 let.

Oblasti kde arganové stromy rostou, jsou od roku 1999 chráněné organizací UNESCO jako národní marocké bohatství, ( ARGANERAIE) protože arganový strom je v současnosti ohrožen. Tyto stromy hrají velmi důležitou roli v oblasti životního prostředí a potravinového řetězce ( sociálně ekonomická oblast, kde produkce má výrazný efekt na místní obyvatele a komunity). Stromy jsou schopné přizpůsobit se nejchudším podmínkám a přesto poskytovat kvalitní plody.

Jeden nejstarších stromů na světě Argania Spinosa plodí již po tisíciletí ořechy, ze kterých následně Berberské ženy lisují čistý, panenský arganový olej.

Oříšky v dužnině jsou třikrát tvrdší než lískové oříšky. Plody Argania Spinosa se podobají olivám a listy jsou výtečnou potravou pro kozy. Plody jsou z počátku zelené, s dozráváním se barva mění na jasně žlutou.

Plod má 3 vrstvy – slupka, vnější dužina a skořápka s peckou, která obsahuje Arganový olej. Berberské ženy olej vyrábějí ručně, tradičním způsobem.  Nejdříve plody v období od července do září sklízí, shromažďují a na vzduchu suší. Po odstranění pecek takto získané „mandle“ lehce opraží na otevřeném ohni a nakonec je s pomocí ručních kamenných mlýnů zpracují na kašovitou hmotu. Tuto kaši pak smísí s vodou až vznikne pasta, kterou pak lisují.

Arganový olej je jistě zajímavý i z pohledu byznysu v kosmetice. Není proto divu, že je nutné opravdu pečlivě vybírat. Na trhu je řada produktů, které se vydávají za arganový olej, nebo ho obsahují jen velmi malé množství. Často se například mísí a nebo úplně nahrazuje kukuřičným olejem.

Proto se některé firmy, které dodávají čisté marocké oleje, rozhodly na svých e-schopech nebo na e-bay, či amazonu dokládat původ arganového oleje  certifikáty.

argan-arganovy-olejPro první zkušenost s olejem lze vřele doporučit –  zvolit kvalitní a dražší výrobek s jasným původem, abychom zjistili jaký je arganový olej ve skutečnosti a měli pro další nákupy alespoň nějaké srovnání.

Odborníci doporučují i malý test. Arganový olej je suchý olej, pokud se olej rychle a dobře nevstřebá během několika minut do pokožky, nejde pravděpodobně o pravý arganový nebo čistý arganový olej.

Neředěný arganový olej má také velmi výrazné aroma s oříškovým nádechem. Není to zrovna příjemné aroma a některé firmy se ho snaží odstranit, což se ale děje chemickou cestou a znamená to samozřejmě snížení  nutričních vlastností oleje.  Arganový olej také rozhodně není levný. Důvodem je omezený zdroj a zdlouhavá výroba oleje.

 


Kam dál?

Profesionální kosmetika

spa-wellness-kosmetika-profJíly v kosmetice, wellness  a spa
Wellness trendy – zpomalení ve wellness – nový směr
Arganový olej – absolutní HIT v kosmetice a wellness
Novinky – wellness kosmetika a profi kosmetika
Profesionální aromaterapie pro kosmetiku
Aromaterapie do sauny
Profi SPA kosmetika

Tajemství krásy – Intenzivní boj s vráskami – nové trendy
Jak účinně používat aroma marketing?

 

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

 

 

 

 

 

nový olej na vlasy, arganovy olej na vlasy, argan olej, argan diskuze, argan, arganový olej, arganovy olej, arganovy olej leci, arganový olej léčí, arganový olej v kosmetice, arganovy olej v kosmetice, kosmetika-argan, arganový olej, arganovy olej, arganové ořechy, arganove orechy, arganový olej na vlasy, arganovy olej na vlasy, argan olej, argan diskuze, argan, arganový olej, arganovy olej, arganovy olej leci, arganový olej léčí, arganový olej v kosmetice, arganovy olej v kosmetice, kosmetika-argan, arganový olej, arganovy olej, arganové ořechy, arganove orechy, arganový olej na vlasy, arganovy olej na vlasy, argan olej, argan diskuze,

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

 

hubnutí – tělo – detox

tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,