Follow me
0

Aqua-wellness centra, oblíbený cíl zábavy pro rodinnou dovolenou

Aqua centra s wellness provozem,
ideální nabídka zábavy a odpočinku pro celou rodinu.

K vodním radovánkám a adrenalinu z vodních atrakcí provozovatelé přidávají další pestrou nabídku v podobě wellness a spa služeb. V České republice se to aquaparky jen hemží, téměř v každém velkém městě nebo kraji se nějaký najde.

Dnes už se vlastně jen málokterý aquapark spoléhá jen na „vodu“.  Počínaje velkými aquaparky přes městské provozy až po hotely v horských oblastech, pokud ne rovnou při výstavbě, většina jich v dalších krocích rozvoje a rozšíření sází na pestrou nabídku wellness a spa služeb a vznikají tak kombinované provozy aqua-wellness.

 

 Specializace nebo komplexnost?

Při otázce konceptu provozu se v Čechách rozrůstá nabídka center, která se snaží nabízet co nejširší nabídku služeb. Nejen pro hotely a penziony, ale i pro bazény, aquaparky a například také golfová centra se wellness a spa služby stávají jasnou volbou při rozšiřování nabídky.

Vznikají tak multifunkční centra, která „pod jednou střechou“ nabízejí jak zábavu, adrenalin a sport, tak i relaxaci a odpočinek.

Provozy sází většinou na kompletnost nabídky tak, aby nabídly každému něco a zaujaly širokou skupinu klientů.

Není výjimkou, že například do hor spolu s lyžaři vyjíždí i nelyžaři, kteří si pobyt na horách užívají v aqa-wellness centru, jež je součástí horského hotelu.

 

Stejně tak je to i s golfovými centry, nabízí služby jak pro nadšence golfu, tak i pro jejich doprovod, jež bílé míčky nechávají chladnými a užívají wellness zázemí, případně gastronomickou nabídku provozu.

Výhodou multifunkčních center je určitě šířka nabídky, která osloví téměř každého, nabídka se dle aktuálnosti ročního období nebo trendů může flexibilně měnit a nabízet stále něco nového.

Nevýhodou však může být náročné – dostatečné zajištění kvalifikovaného personálu pro tak široce koncipovaný provoz po celý rok.

Díky široké nabídce služeb,  jež se často mění a doplňuje, centra navštěvují klienti, kteří se pro pobyt rozhodnou spíše díky aktuální nabídce nejen služeb, ale také podle aktuální cenové nabídky.

Návštěvníci centra často srovnávají s konkurencí a hledají, kam se vypraví. Centra musí hledat široké spektrum propagace a marketingových aktivit, které jsou potřeba. Což je právě charakteristické pro komplexní provozy. Výhodu má centrum umístěné v zajímavé turistické destinaci.


U specializovaného konceptu je typická úzká propracovaná specializace a jasný koncept, který je víceméně neměnný a veškerá pozornost se soustřeďuje na detailně propracovanou nabídku do detailů, jak v poskytnutých službách, tak zejména  v osobním přístupu personálu. Zdůrazňuje se vysoká kvalita používaného materiálu, interiér, kvalifikovanost personálu a rozvoj vztahů s klienty  (spíše než s návštěvníky) s ohledem na jejich osobní přání a potřeby každého jedince.

Provozy mají i jasně stanovenou a téměř neměnnou cenovou politiku, která není příliš citlivá na situaci na trhu, soustřeďuje se spíše na členské výhody a bonusy, nikoli velké akce a slevy.

 Příznivá situace pro multifunkční aqua-wellness centra

Návštěvnosti center nahrává nejen velký počet rodin s dětmi v celkovém složení současné populace v ČR.

Podstatná je také celková zvyšující se obliba rodinné dovolené přímo v Čechách, kterou potvrzují statistiky, nebo například stále populárnější prodloužené relaxační víkendy, na které si Češi zvykli a které se stávají součástí současného životního stylu.

 

 

  Turisticky zajímavé regiony ve výhodě

Například stále oblíbenější wellness sektor v rámci akvaparku má velký význam v turisticky zajímavé oblasti. Je podporou destinační turistiky, ( regionální oblast), kam přijíždí rodiny trávit volný čas. Zejména děti vítají nabídku vodních radovánek v části aquaparku a rodiče dle aktuální nabídky wellnessové části rádi uvítají možnosti relaxace, odpočinku, masáží nebo sauny.

Právě při pobytech kompletních rodin, často i s prarodiči, se mohou dospělí o péči a dohled dohledu dětí v aquaparku vystřídat a individuálně využívat wellness služby.

Čím delší pobyt rodiny v místě či okolí aqua-wellness provozu tím lépe pro provoz, rodina má více času na opravdu dokonalé využití všech možností, než kdyby přijela rodina jen na jeden den.

Klienti se mohou také v nabídce lépe zorientovat a naplánovat si jednotlivé procedury ve wellness provozu a lépe si rozvrhnout rezervace jednotlivých procedur a ošetření.

To je při krátkých pobytech většinou potřeba řešit předem telefonicky, nebo přes internet.

Výhody aqua-wellness provozu se pak zvyšují s nabídkou ubytování a aktivit přímo v objektu s aqua-wellness provozem.

Provoz může sestavovat různé lákavé balíčky, lépe se soustředit na nabídku služeb svých klientů díky doplňkovým službám a nezanedbatelné jsou také kongresové akce, firemní pobyty a firemní školení.

Zajímavé je také podívat se na výsledky některých výzkumů zahraničních společností specializujících se na lázeňský a wellness sektor.

Přináší v průzkumech jednotlivých regionů výsledky skladby hostů v provozech a jejich vliv na regiony celkově i na jednotlivé provozy v něm.

Čísla se v různých destinacích trochu liší, nicméně mohou být zajímavá a celkem vysoká.

Ukazují, že například hotelový wellness provoz v zajímavé turistické oblasti může mít od 30-60 % více klientů právě z řad těch turistů, kteří jsou v okolí ubytovaní a provoz navštěvují.

 

 

Kam dál?

 

Další články na webu SPAwellness.cz

Jak nalákat klienty do wellness a spa?
Saunové ceremoniály – zážitkové saunování
Občerstvení pro klienty ve wellness a spa – inspirace
Léčivá sůl ve wellness a spa
Eko wellness – Eko spa – nové trendy ve wellness
Wellness a SPA hotely – novinky
Bylinky ve wellness a spa, koření a bylinné terapie
Drahé kameny ve wellness a spa
Květiny ve wellness, květinová výzdoba a inspirace pro wellness a spa
Dekorativní obklady ve wellness a spa – fotogalerie-obklady-inspirace
Recepce ve wellness a spa

 

 

rubriky webu SPAwellness.cz:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení
Wellness procedury – procedury ve wellness a spa
Hai spa – vlasové rituály-péče o vlasy
Klienti ve wellness a spa, spa klientela a wellness klientela
Wellness design a wellness dekorace   

 

 

sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,

hubnutí – tělo – detox  tělová ošetření v salonu, telova osetreni v salonu, ošetření celulitidy, celulitida, bandáže Arosha, bandaze Arosha, tělové kosmetické bandáže, telove kosmeticke bandaze kosmetika Arosha, zeštíhlující bandáže, zestihlujici bandaze Arosha, zeštíhlení ošetření, zestihleni osetreni salon, zábaly hubnutí, zabaly hubnuti, hubnutí v salonu, hubnuti v salonu, formování postavy v salonu, formovani postav v salonu, formování těla, formovani tela, modelační ošetření, modelacni osetreni, konturovací zábaly, konturovaci zabaly, detox, detoxikační ošetření, dekoxikacni osetreni, jarní detoxikace v salonu,

 

 

 

 

 

 

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,