Follow me
0

Ájurvédské masáže – cesta k rovnováze

Ájurvéda představuje holistický přístup k pohodě,
zdraví a životu jednotlivce.
Součástí jsou i ájurvédské masáže.

 

Ájurvéda je starobylá léčebná nauka, která přispívá k harmonizaci těla a mysli, k udržení dobrého zdravotního stavu a léčbě chorob. Jejím základem je prevence, způsob života v rovnováze.

Nedílnou součástí je poznání sama sebe a protože každý jsme jiný také stanovení individuální péče podle naší kondice. K tomuto poznání slouží v ájurvédě znalost pěti prvků, sdružených ve tři bioenergetické systémy – doši.

Na základě těch se určují naše dispozice tělesné i duševní, naše zdravotní problémy, vztahy, stravování i svět kolem nás a také odpovídající ájurvédská péče.

Ájurvédské masáže jsou součástí ájurvédské nauky, přispívají k naší pohodě, uvádí nás do rovnováhy, působí příznivě na tělo, duši i mysl.  Masáž  považuje ájurvéda za jeden z nejdůležitějších faktorů dlouhověkosti.

 

♦ Při ájurvédských masážích se používají speciální indické oleje, zvolené na míru každému jednotlivci, napomáhají  spolu se speciálními masážními hmaty k regeneračním procesům lidského organismu. Nahřátým olejem se masíruje celé tělo i hlava, vlasová pokožka. Mají vyživující a zároveň čistící účinek na kůži, blahodárně působí na celé tělo. Používají se čistě přírodní oleje lisované zastudena, které se vstřebávají do pokožky, aby se projevil jejich ozdravný účinek.

Při jemné masáži jsou stimulovány významné body na těle.

♦ Obzvláště účinný je teplý olej, který se z ájurvédské mísy pouští na čelo.

♦ Ájurvédské masáže nabízí speciální ájurvédská centra po celém světě.

♦ Odborníci školení v ájurvédě, kteří masáže nabízí působí také jako jednotlivci například v rámci hotelového wellness komplexu, nebo v lázních, kde si lze kromě jiných masážních technik, vyzkoušet i různé ájurvédské masáže.

♦ Cílem masáže je ulevit od stresu, přetížení, od fyzické i psychické únavy a vyčerpání. Masáž by měla pomoci organizmu, aby se uvedl opět do rovnováhy. Během masáže odchází z těla toxiny, tělo se uvolňuje. Po masáži přichází pocit uvolnění, odpočinku a projasněné mysli. Do těla se dostává nová energie a obnovuje se životní energie.

 

Ájurvédské rituály

PADAABHYANGA

- masáž novou a chodidel, je prováděna pomocí hřejivého oleje a díky stimulaci marma bodů zlepšuje lymfatický oběh a napomáhá procesu látkové výměny.
Zmírňuje otoky nohou, změkčuje a ošetřuje pokožku

PRUSTAABHYANGA

– hřejivá masáž zad prováděná s použitím indických esenciálních olejů.

SARVANGA ABHYANGA

– masáž celého těla od chodidel ke kořínkům vlasů. Masáž hřejivými oleji je završená celkovou detoxikací v parní sauně. Pečuje o organismus, napomáhá jeho regeneračním procesům a optimalizuje harmonický chod jednotlivých tělesných orgánů.

SHIROABHYANGA

– masáž hlavy prováděná speciálními hřejivými oleji. pomáhá při bolestech hlavy a šíje a v případě celkové tělesné únavy. Občerstvuje mozek a relaxuje tělo. Uklidňuje oči a dopomáhá k vydatnému spánku.

SHIRODHARA

– masér nechá stéci pramínek teplého oleje na hlavu a čelo klienta. Tato terapie patří mezi speciality ayurvédy, napomáhá hluboké relaxaci a má regenerační účinky.

Součástí ajárvédských masáží, je i pobyt v horké páře. Následuje většinou po celotělové olejové masáži. Klient se přesouvá z masírovacího stolu do malé dřevěné parní bylinné „sauny“ nebo se na masážním stole zakrývá tělo dřevěným víkem. Hlava je vždy venku.

Po dokonalé teplé masáži, kdy se tělo i póry v kůži uvolní, tato parní lázeň účinky ájurvédské terapie ještě zintenzivní. Člověk se pořádně vypotí a zahřeje.

Po ájurvédské masáži, stejně jako po ostatních celotělových masážích, by měl následovat odpočinek v relaxační místnosti, a osvěžení v podobě lehkého občerstvení a také pití.

 

 

zdroj: SárvárSPA, archiv

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,