Follow me
0

Moderní a funkční materiály ve wellness

Design a kvalita bez kompromisů
– investice do moderních materiálů se vyplácí.

 

Interiéry wellness a spa obohacují „chytré moderní materiály“, které  nabízí nejen příjemný design, ale především dlouhou životnost a snadnou údržbu.

wellness interiéry wellness design umělý kámen interiér obložení stěny

Umělé materiály zachovávají vzhled s dekor přírodních materiálů. Nabízí ale mnohem více než jen atraktivní vzhled. Při investici do nového wellness nábytku, obkladů a dlažeb či obložení stěna a bazénů se vyplatí promyslet i tyto nové možnosti, které se stávají velmi oblíbené a vyhledávané.

Umělý kámen, umělé dřevo, umělý ratan. Na první pohled vypadají jako čistě přírodní materiály, i když v případě umělého kamene a umělého dřeva jde vlastně o směsi přírodních materiálů a různých směsí, které zajistí oproti čistě přírodním materiálům delší životnost a odolnost bez nutnosti údržby.

 

Moderní materiály pro interiéry i exteriéry

 

Využitím nových technologických postupů a moderních chemických složek při výrobě dovoluje dokonale napodobit přírodní kamen, dřevo, ručně vyráběnou cihlu a dřevěná prkna a jiné materiály.

Ty také současně splňují náročné podmínky kvality, odpovídající současným vysokým požadavkům jak svou životností, která přesahuje 20 let, tak i dokonalým estetickým vzhledem a odolností.

 

 

 

Umělý kámen / betonové obklady

vzniká ze směsí přírodních složek (přírodní kámen) a chemických složek, které zajistí pevnost, odolnost proti nepřízni počasí (slunce, mráz, sníh, vlhkost) a odolnost proti plísni a otěru.

Betonová směs se lisuje ve formách a je dobarvována. Výhodou je velký výběr barev, struktur a dekorů a také snadná dostupnost, široké možnosti použití v exteriérech i interiérech.

Umělý kámen se používá na obložení fasád, například hotelů, penzionů, vhodné jsou do horských oblastí, dále jako obklady stěna a zdí, jako dlažba, obložení bazénů, vířivek a saun a zejména pro různé dekorativní účely interiérů, například vstupní haly, recepce, bary, relaxační místnosti, bazénové haly a další místnosti.

Umělý kámen po montáži nepotřebuje žádné dodatečné nátěry a impregnace. Někteří výrobci nabízí na své produkty atesty a certifikáty a další osvědčení o testované kvalitě.

 

 

Umělé dřevo /dřevoplast/
wpc ( wood plastic composit)

– jedná se o unikátní směs dvou přírodních složek – dřeva a polymeru (PVC).
Dřevo se při výrobě používá v podobě dřevěné mouky, která je zbavena veškerých negativních prvků.
V celkovém složení materiálu WPC má 50 – 75% podíl dle jednotlivých producentů.

Polymery a plasty jsou obsaženy ve zbytku materiálu, tedy z 25 – 50%. Používají se termoplastické pryskyřice polyethylenu (HDPE), polypropylenu (PP) a polyvinylchlorid (PVC).

K výrobě lze použít také recyklované PVC. Obecně ale platí, že recyklát pro výrobu WPC vychází z polyethylenu. Přesto se recyklované výrobky vyznačují křehčí povahou a vyšší tvrdostí. Polymery jsou doplněny dalšími přísadami, jako jsou maziva, anorganická plniva, barviva, UV stabilizátory, biocidy a retardéry hoření.

Každá z těchto přísad má velký význam pro konečnou podobu materiálu. Maziva pomáhají při samotném zpracování kompositu, anorganická plniva zlepšují vlastnosti a biocidy zajišťují odolnost a delší životnost.

Přísady do polymeru jsou nejdražší položkou při výrobě WPC. V nabídce na trhu je řada barevných provedení v různých dekorech a šířkách prken, rozdíl je zejména v tom, zda se volí dutá nebo plná prkna, ta patří ke kvalitnějším a také dražším. Pro ploty  a zástěny se vyrábí s oboustranným dekorem.

 

 

Umělý ratan nebo umělý bambus

- není jen náhražkou přírodního ratanu,
je to materiál, který eliminuje nevýhody přírodních surovin

Umělý ratan je na pohled téměř k nerozeznání od přírodního ratanu, je mnohem odolnější a může se používat i při vysokých teplotách či mrazu, obstojí v náročných podmínkách provozů wellness a spa,  různé ochranné nátěry dodají nábytku odolnost nejen proti korozi, ale i proti UV záření.

Unikátní jsou polyesterová vlákna potažená polypropylenem ( umělý ratan), díky nimž nábytek nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu, stačí voda a saponát.

Praktické na údržbu jsou hliníkové, kovové  a nerez konstrukce, které mají výhodu oproti dřevěnému nábytku, jež vyžaduje ochranu a nátěry.

Pokud by na někoho hliník, nerez či kov působil příliš stroze a chladně, může zvolit kombinaci s teakem, dřevem nenáročným na údržbu.

 

Kam dál?
rubriky:

Wellness kosmetika
Wellness trendy
Krása a zdraví
Medical wellness- spolupráce medicíny a wellness
Wellness interiéry – stavba wellness
Wellness provoz – klienty, zaměstnanci-marketing
Bazény, vířivky, spa

Fotogalerie wellness – inspirace
Sauna a saunování

Wellness vybavení

 

 

profesionální kosmetika, profesionalni kosmetika, kosmetika pro kosmeticky, kosmetika pro kosmetičky, kosmetika do salonu, spa kosmetika, profi kosmetika pro kosmetičky, kosmetika profi, profi kosmetika, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny, wellness kosmetika, kosmetika wellness, bio kosmetika, přírodní kosmetika v salonu, prirodni kosmetika do wellness, kosmetika novinky, novinky kosmetika, kosmetika pro profesionály, kosmetika pro profesionaly, kosmetika wellness, spa wellness kosmetika, profesionální kosmetika salonní, salonni kosmtika, kosemtika do salonu, profesionalni kosmetika do salonu, profesionalni spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionální salonní kosmetika, profi kosmetika, spa kosmetika, kosmetika spa,  saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika do sauny,

 

spa, spa wellness, wellness spa, wellness a spa, spa kosmetika, profesionální spa kosmetika, profesionalni kosmetika, profesionalni spa, day spa provoz, interiéry spa, interiery spa, spa dekorace, spa procedury, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybaveni wellness, wellness vybaveni, vybavení wellness, wellness vybavení, wellness nábytek, nábytek wellness, wellness nabytek, nabytek wellenss, wellness pristroje, pristroje pro wellness, přístroje pro wellness, wellness přístroje, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, virivky wellness, vířivky wellness, lehátka wellness, lehatka do wellness,

wellness trendy, trendy ve wellness a spa, wellness procedury, wellness ošetření, wellness osetreni,