Follow me
0

Domácí wellness – soukromé království

Wellness doma, jak si ho zařídit?


Domácí wellness centrum / home spa / wellness doma/ soukromé wellness / se stále častěji stává součástí našich domovů.

Jako součást koupelny, samostatná místnost, kompletní domácí wellness nebo jako část zahrady či terasy.

 

 

Domácí wellness v koupelně

Wellness  jako součást koupelny nabízí příjemnou relaxaci v domácím prostředí. V každé koupelně lze vytvořit příjemnou pohodu pro odpočinek po dlouhém dni.

Barvy, doplňky, materiály a osvětlení pomohou vykouzlit jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru pro domácí wellness i v rámci malé koupelny.

Dnešní trendy v obkladech do koupelny vychází vstříc individuálním představám o harmonickém a pohodovém wellness interiéru v koupelně.

I do malé koupelny se může postavit  domácí sauna či infrasauna, v různém stylu, provedení a doplněná například o kolorterapii nebo solné panely.

Inspirace pro domácí saunu předem usnadní jasnou představu při realizaci. Místo obyčejné vany se můžeme poohlédnout po vířivé vaně s kolorterapií.

 

 

 

Samostatná místnost pro malé domácí wellness

Je-li v bytě nebo v rodinném domě prostor alespoň jedné samostatné místnosti, nejčastěji se do ní instaluje domácí sauna a podle místa malý bazén nebo whirlpool či vířivka.  Whirlpool příjemně doplňuje sestavu domácího wellness.

Velmi příjemné a zcela dle zásad správného holistického wellness je také vytvoření místa pro odpočinek a relaxaci, stačí malý odpočinkový kout, třeba i s barem. Atmosféru malého domácího wellness  pak doplňuje instalace audio a video techniky. Do koupelny můžeme pro větší pohodlí a relaxaci pořídit vířivou vanu.

Pokud domácímu wellness věnujeme větší místnost, už to svádí k pořízení whirlpoolu. Je velmi praktické seznámit se také s její údržbou a s nejčastějšími problémy kolem whirpoolů, které jejich majitele někdy mohou řádně potrápit. Whirlpool se dá postavit do prostoru jako solitér nebo se dá do prostoru zabudovat a začlenit. Efektivní může být také obložení whirlpoolu dřevem, kamnem nebo dřevoplastem.

 

Domácí wellness centrum

Kompletní domácí wellness centrum představuje samostatnou část rodinného domu, kompletně vybavenou a zařízenou pro všestranné domácí „rozmazlování“, odpočinek a relaxaci v rodinném kruhu či s přáteli. Stavba domácího wellness nebo jeho vybavení není jen otázkou počáteční investice, ale také rozumného využití prostoru.
Do center se instaluje zařízení a technologie podle individuálního výběru majitele, bazén, vířivka, domácí sauna, domácí posilovna, doplňkové wellness vybavení, používají se dokonalé a promyšlené wellness technologie, audio a video technika. Vznikají jedinečné domácí wellness interiéry, home spa, originální a individuální wellness design –  jedinečné interiéry soukromých wellness.

Domácí fitness doplní wellness doma o další možnosti jak si udržet dobrou náladu a kondici v pohodlí domova. Součástí domácího wellness jsou také fitness přístroje, fitness zóny či místnosti.

 

 

Wellness v zahradě a na terase

Wellness v zahradě tvoří příjemné zákoutí pro relaxaci a odpočinek v prostředí přírody. Provoz domácího wellness v zahradě nemusí být nutně jen sezónní záležitostí.

Možnosti zakrytí a zastřešení prodlouží sezónu zahradního wellness o několik měsíců. Instalovat se dá také například vyhřívaný whirlpool, umožňující jedinečné zimní zážitky. Koupeli ve vyhřáté vodě v závěji a pohledu na zasněžené panorama odolá jen málokdo.

 

Zahradní wellness má sloužit k relaxaci a odpočinku. Ten kdo nechce zahradě a zahradnímu wellness věnovat všechen svůj volný čas, poohlédne se po praktických bezúdržbových materiálech, například dřevoplast na terasu či jako obložení kolem bazénu má své přednosti a výhody. Pro obložení krbu, zahradní stavby nebo altánu se dá místo omítky nebo přírodního kamene použít umělý kámen. Vydrží jakékoliv počasí, je levnější a nemusí se ošetřovat ani udržovat.

umely-kamen-ve-wellness-a spa soukromé wellness domácí wellness vybavení 

Vliv na pohodu na zahradě má také výběr zahradního nábytku. Někdo vsadí na osvědčenou eleganci nestárnoucího teakového nábytku, někdo neodolá designovým zahradním solitérům. U luxusního outdoorového zahradního nábytku můžeme již téměř s jistotou spoléhat na kvalitní moderní materiály, zejména u tkanin, které odolávají UV záření a vodě. Často jsou to stejné materiály, které se používají pro výrobu plachet a dalších látek pro lodě a jachty. Své kouzlo mají i bílé zahradní plachty, které v létě zajistí ochranu před sluncem.

 

Originální domácí wellness centra – domácí wellness víkendy

Propojení s přírodou, styl a dekorace spolu vytvoří jedinečné oázy pohody, klidu a odpočinku.
Originální domácí wellness centra vznikají například možností propojit vnitřní wellness se zahradou.

Nebo když se majitelé nechají inspirovat v zahraničí, v exotických dálkách a do svého domácího wellness vnesou třeba prvky orientu, použijí dekorace a doplňky, které celkovou atmosféru podpoří. Originálně působí také exotický wellness nábytek.

 


Domácí wellness na zahradě či terase ideálně doplňuje interiéry domácího wellness a vznikají originální a jedinečné oázy pohody, klidu a relaxace zcela podle vlastních představ majitele. Možnosti jsou neomezené jak z hlediska vybavení pro domácí wellness, tak z hlediska využití moderních technologií.

 

Co nejčastěji řeší majitelé domácího wellness?

  • Domácí wellness interiéry, celkovou kompozici, barevné a materiálové sladění
  • Wellness v zahradě, terasy, bazény, venkovní kuchyně a bary, přístřešky.
  • Vybavení pro wellness, moderní technologie pro wellness, wellness design, originální interiéry soukromých wellness.
  • Domácí wellness může být součástí interiéru i exteriéru.
  • Domácí wellness centrum jako samostatná domácí wellness zóna, projekt a realizace wellness stavby.
  • Tipy pro stavbu a zařízení v oblasti domácí wellness.
  • Domácí sauny, domácí spáčka, zahradní saunové domky, vířivky na terase.
  • Údržba a provoz domácího wellness, poruchy, údržba čisté vody v bazénu nebo ve vířivce, chemie a dávkování.

 

zdroj: www.wellnessinteriery.cz,  www.res-stavby.cz

 

Kam dál?

 

Další články – domácí wellness

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

 
Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa

 

                                            

Další články – sauny a saunování

Výběr esencí do sauny – provoněná pohoda
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení kameny, kámen v sauně
Jaké dřevo do sauny?
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně
Fotogalerie domácí sauna – inspirace
Hamam lázně a procedura
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie
Peelingové saunové rituály – pro domácí sauny
Domácí wellness

 

 Další články v rubrice Bylinky a koření

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa
Wellness
Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum.
Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny,
Sauna domu, sauna doma,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.