Follow me
0

Saunové ceremoniály – zážitkové saunování – zajímavosti na veletrhu

 

Kvalitní esenciální oleje a skvělá šou nadšených saunérů.
Pro saunové ceremoniály nezbytné ingredience…

 

saunove ceremonialy vune do saunyJak voní sauna

Kvalitní esenciální oleje jsou základem dobré kuchařky pro profesionální saunéry.

Dobře připravená saunová kuchyně, tedy velmi kvalitní esenciální oleje a možná i tajné receptury mísení vonných esencí do sauny, to byla základní a důležitá příprava před vystoupením saunérů na veletrhu Bazény, Sauny &  SPA.

Na ploše improvizovaného wellness centra zde v rámci doprovodného programu předváděli profesionální saunéři své umění – saunové ceremoniály v mnoha podobách.

saunove ceremonialy aroma do sauny (4)Při saunových ceremoniálech se používají vůně do sauny, aby to v sauně hezky vonělo, a pro to, abychom ucítili také účinky skutečně blahodárné terapie vůní, je třeba zvolit přírodní esenciální oleje ( éterické oleje, je to totéž).

Uměle vyráběné – syntetické vůně sice také voní, ale protože jde o chemicky vyráběné vůně, nelze od nich nic víc než vůni očekávat. Naopak je celkem vhodné zamyslet se nad tím, co vše nám může vdechování chemikálií způsobit…

saunove ceremonialy aroma do sauny (6)Naštěstí se při saunování a saunových ceremoniálech, které probíhají v rámci zážitkového saunování, (sedím v sauně, potím se a současně zažiji i něco hezkého, zajímavého)  stále častěji používají přírodní éterické (esenciální) oleje místo syntetických vůní.

Ty přírodní, a ještě lépe v bio kvalitě, mají rozhodně pozitivní a blahodárný vliv na naše zdraví, tělesné, fyzické i psychické. Co v nás zanechávají syntetické vůně snad raději ani nedomýšlet…

Tuto myšlenku samozřejmě podporuje i Česká asociace saunérů a její prezident, saunový mág Pavel Hofrichter.

 

 

Profesionální saunéři to berou vážně

sauna esence aroma ceremonila lukas polukSvé oblíbené saunové esence míchal například Lukáš Poluk ze saunového centra Saunia Praha.

Lukáš Poluk se stal členem mezinárodního mistrovství a účasnil se několika světových mistrovství v saunových ceremoniálech. Svoji voňavou směs do sauny si připravila také zkušená a nadšená saunérka Ivanka z Aqupalace Praha.

saunove ceremonialy aroma do sauny (2)saunove ceremonialy aroma do sauny (1)

saunove ceremonialy aroma do sauny (3)esence sauna aroma ceremonial

 

 

 

Stylová funkční sauna získala ocenění

saunove ceremonialy aroma do sauny (5)Představení saunových ceremoniálů se na veletrh zúčastnili špičkoví saunéři, kteří měli možnost si s vůněmi pohrát a vytvořit divákům krásnou voňavou pohodu, která dotvářela atmosféru při jejich vystoupeních.
Směsí éterických olejů (synergie) saunéři během vystoupení polévali funkční kameny saunového topidla, které bylo instalováno v designové sauně, připravené speciálně pro tyto veřejné ceremoniály tak, aby diváci mohli vidět co se v saunách děje při skutečných saunových ceremoniálech v různých saunových centrech a saunových světech, která jsou i součástí hotelů a penzionů.

desing sauna obklad kamenSaunu na veletrhu postavila pro účely saunových ceremoniálů společnost Vital Sauny a Reš-stavby/wellnessinteriéry.cz

Tato designová sauna získala od porotců veletrhu Čestné uznání. Záměrem bylo vytvořit saunu příjemnou pro saunéry i diváky, současně atraktivní i pro návštěvníky.

Důraz se kladl na současné trendy ve wellness a spa  – tedy návrat k přírodě  a přírodním materiálů, proto volbou byla harmonie kamene a dřeva. Nezapomnělo se ani na podlahu, která byla z kamenné tapety – přírodní břidlice s červeným nádechem.

 

obklad kamenna tapeta flexi slate design sauna obklad kamen v saune

 

 

Ukázka práce nadšeného profi saunéra na veletrhu.

design sauna aroma vune do saunyJasným trendem v saunování je již několik let zážitkové saunování, během kterého saunér vstupuje do sauny, vytváří speciální atmosféru, používá aromaterapii, polévá kameny, vytváří ručníkem intenzívní nárazy tepla, stará se o to, aby si saunování klienti v sauně užili.

Další nadstavbou pro zážitkové saunování je pak vyloženě saunová show, podpořená dalšími efekty přímo v sauně.

Saunér si pro klienty připravuje představení na určité téma, do kterého ladí všechny doplňky a dekorace, předvádí ho v kostýmu, používá hudbu, dekorace, světelné efekty.

Jde o dokonalý zážitek ze saunování a je na fantazii saunéra, jak svým stylem a originalitou zaujme. Může to být například indiánské téma, keltské téma, čarodějnice na koštěti nebo Fantom opery…

 

saunovy ceremonial sauna kamen obklad (2)

saunovy ceremonial sauna kamen obklad (1)saunovy ceremonial sauna kamen obklad (3)

saunérka Ivanka z Aquapalace Praha

 

 

Důležitou roli má zkušený saunér

sauner ceremonial sauna kamen obkladCeremoniál trvá zhruba 10-15 minut. Programy vytváří a připravuje zkušený a proškolený saunér, který návštěvníky saun ceremoniály provází, připravuje program, šou, doplňky, je milým a zábavným společníkem.

Osobnost, charizma a nadšení saunéra může být tak výrazné, že si ho klienti oblíbí a rádi se na jeho ceremoniály vrací.

Pokud je saunový ceremoniál také tak trochu i šou a zábava, návštěvníci to patřičně ocení.lukas poluk ceremonial sauna obklad (2)

Saunér připravuje do sauny vonné esence, míchá je, komponuje. Saunové esence mají vliv na celý organismus, v závislosti na použitých esencích můžeme podpořit imunitu, náladu, detoxikaci, aj.

Saunér směsí polévá kamna, a pak mává ručníkem – víří po sauně vonné kompozice a pomocí ručníku rozhání vůni po celém prostoru. Vytváří také „tepelné nárazy“ horkého vzduchu, mává ručníkem proti tem, kteří se v sauně saunují a ti dostanou pořádný náraz tepla hezky „na tělo“…. to chce zažít a když saunér točí ručníky oběma rukama, … to je umění, Lukáš Poluk, Saunia Praha.

lukas poluk sauna ceremoniallukas poluk ceremonial sauna obklad (1)

 

Tanec s ručníkem

Elegantní saunér, mistr tance s ručníky, zapojil do své šou celé obecenstvo…Ondřej Sochůrek, Saunia Praha.

saunovy ceremonial sauna obkladsap wellness sauny ceremonialIMG_9771

A také ukázka saunového ceremoniálu, ochutnávka toho, jak ho můžeme vidět
v saunovém světě Aquapalace  Praha – Jakub Strážnický.

 jakub strážnický saunovy ceremonialjakub strážnický saunovy ceremonial 1

 

 Aromaterapie ve wellness a SPA interiéru

vune-do-sauny,-aroma-terapiNedílnou součástí každého wellness prostoru je atmosféra. Stále více oblíbená je aromaterapie, v domácím wellness i v každém profi provozu. Pro dokonalou atmosféru ve wellness a SPA využíváme blahodárných účinků aromaterapie v mnoha podobách.
Důležité jsou kvalitní čisté éterické oleje, které najdou uplatnění v prostoru, v aromalampě, v sauně i při masážích.sauna aroma wellness spa

 

 

Pestrá paleta vůní Saloos doplnila mozaiku pohody Wellness ostrova, zejména pak při lákavém programu saunových ceremoniálů, které jsou momentálně velkým trendem v saunování. Vůně v sauně jsou velmi oblíbené, používá se také saunová kosmetika, například peeling do sauny.

Vůně osloví každého, klienta i pracovníky wellness provozu. Působí na naše tělo, duši i mysl. (aromaterapie Saloos, Aromaterapie v sauně)

 

profi kosmetika payot spa wellness Profesionální péče ve wellness a SPA
Filozofe krásy a dlouhověkosti

Francouzská tradiční profesionální kosmetická značka s téměř 80 letou tradicí založena avantgardní ženou – jednou z první lékařek své generace – Dr. NG Payot. V roce 1937 byl Payot jednou z prvních značek, která otevřela lázně ve Francii.

Tak se tehdy kosmetické profesionálky – kosmetičky staly odborníky v péči o pleť. Jejich odkaz značka každoročně rozvíjí o nové technologie, odvážné inovace a postupy inspirované vůněmi a znalostmi bylinkáře a potřebami ženského těla.

Profesionální péče v rukou odborníků s navazující domácí péčí, propracovanými postupy a unikátní systém vzdělávání zaručuje úspěch, jistotu, spolehlivost, výjimečnost, serióznost a prosperitu kosmetickým salonům, Spa, wellness zařízením, hotelům a parfumeriím.
Na ploše ostrova Wellness interiéry se návštěvníci mohli seznámit s luxusními SPA tělovými procedurami, seznámit se s novinkami a vyzkoušet podrobnou analýzu pleti. (profesionální kosmetika Payot)

spa wellness profi kosmetika payotprofesionalni kosemtika payot spa wellnessprofesionalni kosmetika do wellness payot spa

Wellness terapie i na veletrhu

Milan Šmíd APRStředa 16.9. byla na veletrhu ve znamení wellness terapií a péče o tělo.

Odborníci z asociace APR na Ostrově wellness centra předvedli ukázky masáží, například Maruška Kolínová z Centra zdraví Maják předváděla Ajurvédské masáže, které si získávají stále větší oblibu a Irenka Šmídová ze salónu MasKa provedla ukázku Rolfterapie.

Ukázky moderoval a slovem doprovázel  Milan Šmíd z ateliéru Bazény a wellness a současně také místopředseda asociace APR.

 

 

apr masazespa wellness masaze apr

 

Foto: Jiřina Kopřivová, APR, archiv

 

Další články o saunování – sauny a saunování

 – sauny a saunování, domácí sauna

Domácí sauna – jak vybrat saunu domu?
Jaké dřevo do sauny?
Stavba sauny – důležitá je izolace sauny
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení sauny kameny, kámen v sauně
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně – solné panely
Fotogalerie  sauna – inspirace – suna doma a luxusní sauny
Hamam lázně a procedura – co je to hammam?
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie – světlo do sauny
Jak vybrat dveře do sauny?

 trendy v sauně – zážitky v sauně, ceremoniály

ceremonial sauna bylinky aromaMetličkování v sauně – větvičky v sauně, jak je používat?
Saunový ceremoniál – jak probíhají ceremoniály v sauně?

Saunování v těhotenství – saunování prospívá těhotné i porodu
Těhotná v sauně, na co se maminky ptají?
Mrazivá sauna – kryosauna – léčba mrazem
Saunování dětí – děti v sauně
Zážitkové saunování -nové trendy v saunování

Práce saunéra – profesionální saunér a jeho role v sau

  saunová kosmetika – aromaterapie do sauny

aroma-koupele-wellness-a-spPeelingové saunové rituály – kosmetika do sauny– peeling do sauny
Aromaterapie do sauny – vůně do sauny a esence do sauny, jaké zvolit?
P
řírodní kosmetika do sauny – péče během saunování

 

 

 

Wellness interiéry a dekorace

Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Kamenné tapety – ohebný kámen pro dokonalé obložení
Barvy v interiéru – barvy kolem nás, jak na nás působí barvy?

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech

Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření  

                                             

Další články v rubrice Bylinky a koření

 Aura parfémy
Květinové vody – hydroláty/hydrosoly – jaké jsou pravé květinové vody? 
Vykuřovadla a vykuřování, jak čistit prostor, nový směr v aromaterapii, jak vykuřovat pomocí bylinek?

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví

Bylinky na bolest hlavy 
Bylinkové maceráty – třezalkový olej, růžový olej, ..

 

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa

 

 

 

 
Wellness

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaven, wellness doma,

Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy,  aromaterapie aroma terapie ve wellness, aroma, esencialni oleje ve wellness, vune ve wellness, rostlinne oleje ve wellness, wellness kosmetika, kosmetika wellness spa kosmetika, wellness procedury, zahradni wellness, wellness na zahrade, Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy, bylinky ve wellness herbal spa, wellness bylinky, aroma koupele, bylinne koupele, bylinky, tinktury, maceraty

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

 Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,

 sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

Sauna  Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, sauna doma, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

Finska sauna: Sauny na míru, sauny na miru, sauna na miru, sauna na míru, atypicke sauny, Atypické sauny, atipycká sauna, atypicka sauna, izolace sauny, izolace do sauny, sauna izolace, izolace pro saunu, Sauna.cz,  SPU- Sauna-satu, Kingspan, izolacni material do sauny, izolační materiál do sauny, desky do saun izolace, účinky sauny děti v sauně, těhotné  saunování doma, deti v saune, děti v sauně, saunování saunovani ucinky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.