Follow me
0

Saunování v Rakousku – horké sauny v bílých Alpách

Sauna je v zimě ten nejlepší lékař.
Od podzimu do jara nás podporuje hřejivé teplo.

bylinky-sauna-sul-peelingExistuje něco příjemnějšího než po únavném pracovním dnu nebo sportovním výkonu navštívit saunu? Není to jen horký vzduch, je to rituál, relax v říši tepla, vody a pohody. Návštěvu sauny navíc doporučují lékaři nejen v chladném období, nýbrž po celý rok. Uděláme tak hodně pro své tělo, ale i znavenou duši. V Rakousku má saunování dlouholetou tradici, je oblíbené a kromě krásných interiérů a blahodárného pocení, nabízí saunování v Rakousku také zajímavé zážitky.

„Pořádně se zapotit, znamená daleko více než by se mohlo zdát: jde o dokonalou očistu těla i ducha, posílení srdce a krevního oběhu, odplavení stresu, napětí i bolesti. Okamžitá a intenzivní relaxace regeneruje duševní síly a je zdrojem zdraví a vnitřní vyrovnanosti. Sauna má navíc prokazatelně uvolňující účinek na centrální nervový systém a vede ke zlepšení spánku,“ vyjmenovává přednosti sauny finský saunový mistr Harri v tyrolském hotelu Theresa z rakouské skupiny špičkových hotelů Best Wellness Hotels Austria. Ty dovedly saunování do dokonalosti. Velkolepé lázeňské areály jsou prostoupeny teplem, vůněmi, světelnými efekty a ušlechtilými esencemi a nabízejí více saun o různých teplotách, parní lázně, caldaria nebo laconia. A kam se vydat za těmi nejlepšími alpskými saunovacími rituály? Máme pro vás hned několik zajímavých tipů:

Rakousko-sauna-AlpyLa Luna –saunový rituál slunce a měsíc

V hotelu Alpenrose na jezeře Achensee v Tyrolsku se každý den konají saunové rituály. Jsou to tématizované saunové eventy s různými náměty a vůněmi. Saunový mistr oznámí, že nálev bude například rozmarýnový a chrstne ze stylového škopíku na rozpálená kamna vodu. Máváním ručníku pak každému z přítomných přidělí jeho vlastní porci bylinkové energie.
Rituál La Luna-slunce a měsíc vás unese do fascinujícího království slunce a měsíce, které neustále určují rytmus života na Zemi. Začíná prohřátím v křišťálové sauně a svěžím ovocným překvapením. Potom povzbudí vaše smysly snová sluneční masáž a pod hvězdným nebem se necháte unášet do království smyslů. Na závěr se vnoříte do útulného vodního lůžka, kde účinky sauny pozvolna doznívají a celé tělo úžasně relaxuje.

 

sauna-wellness-Rakousko

Multisensorické pocení

Neuvěřitelně příjemné je saunování v panoramatických saunách, kde se můžete kochat dechberoucími výhledy na vrcholky hor. Alpský resort Übergossene Alm nedávno uvedl do provozu zážitkovou panoramatickou saunu s výhledem na masív Hochkönigu. Když se pohodlně usadíte, začne inscenace pro všechny smysly. Podle právě zvoleného tématu pracuje saunový mistr se saunovými doplňkami a rekvizitami, které doladí zážitek ze saunování. Podle daného saunového tématu pracuje se světlem, hudbou, obrazy nebo vůněmi. Například během saunového rituálu „Bájného nálevu“ se seznámíte s pověstí o zalité louce Übergossene Alm. Zajímavý příběh během saunování zpestří pobyt v sauně.

 

Rakokusko-wellness-saunaLimbová sauna v hotelu Hochschober

Není však nad klasickou finskou saunu – rozpálená kamna, vůně dřeva, horko kolem 90 °C. Ticho, šero, pot a pak skočit rovnou do jezera! A nebo se ochladit ve sněhu a mít  hvězdy nad hlavou. Úžasné saunové zážitky ze saunování přímo v přírodě. Výsledkem je pocit těla až nadpozemsky lehkého, zbavené všeho „nečistého“ a hlava vygumovaná od všech pozemských starostí a stresu.

 

Zdroj: Natascha Kames, Kames – media

 

Kam dál?

Další články o saunování – sauny a saunování

 – sauny a saunování, domácí sauna

Domácí sauna – jak vybrat saunu domu?
Jaké dřevo do sauny?
Stavba sauny – důležitá je izolace sauny
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení sauny kameny, kámen v sauně
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně – solné panely
Fotogalerie  sauna – inspirace – suna doma a luxusní sauny
Hamam lázně a procedura – co je to hammam?
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie – světlo do sauny
Jak vybrat dveře do sauny?

 trendy v sauně – zážitky v sauně, ceremoniály

ceremonial sauna bylinky aromaMetličkování v sauně – větvičky v sauně, jak je používat?
Saunový ceremoniál – jak probíhají ceremoniály v sauně?

Saunování v těhotenství – saunování prospívá těhotné i porodu
Těhotná v sauně, na co se maminky ptají?
Mrazivá sauna – kryosauna – léčba mrazem
Saunování dětí – děti v sauně
Zážitkové saunování -nové trendy v saunování

Práce saunéra – profesionální saunér a jeho role v sau

  saunová kosmetika – aromaterapie do sauny

aroma-koupele-wellness-a-spPeelingové saunové rituály – kosmetika do sauny– peeling do sauny
Aromaterapie do sauny – vůně do sauny a esence do sauny, jaké zvolit?
P
řírodní kosmetika do sauny – péče během saunování

 

 

 

 

 

       Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.