Follow me
0

Saunování s bylinkami a ceremoniály – Sauna Herbal cup 2017

Sauna Herbal Cup 2017

Originální  ingredience a receptury pro dokonalý relaxační ceremoniál
– letošní festival relaxačních saunových ceremoniálů opět začíná

Herbal sauna wellness (4)Saunování je jedinečný a blahodárný způsob nečinnosti, který nabízí absolutní relaxaci, odpočinek a dobití energie, zejména pokud je saunový ceremoniál zaměřený na relaxaci.

Ve čtvrtém ročníku přichází soutěžní setkání saunérů, které se opět uskuteční v resortu Hrubá Voda u Olomouce. Poslední listopadový víkend se zde odehraje jedna z největších saunových událostí podzimu v Evropě. Vedle setkání zde budou saunéři i soutěžit a to v provedení relaxačních saunových ceremoniálů a peelingových procedur. Celý program je vhodný také pro širokou veřejnost a milovníky sauny a wellness aktivit.

Účast 22 českých a zahraničních saunérů, speciální hosté, prestižní mezinárodní porota, zajímavý program a workshopy, to vše čeká na návštěvníky Sauna Herbal Cupu 2017. Od čtvrtka 23. do neděle 26. listopadu zde proběhne přes 30 soutěžních saunových ceremoniálů v SAUNA ARENĚ a mnoho doprovodných programů. Návštěvníci se mohou těšit například na oblíbené procedury s metličkami, od bánčiků z Estonska a Ruska.

 

Jedinečná atmosféra Sauna Herbal Cupu
– dokonalé peelingy do sauny,
nadšení a originalita v recepturách z celého světa

kosmetika sauna peeling wellness life (12)K dokonalé relaxaci patří také dokonalá očista. Sauna či pára jsou ideálním prostředím pro intenzívní péči o naši pokožku s následným blahodárným efektem pro celý organismus.V prostředí sauny, kde na nás působí příjemný interiér sauny a teplo, dochází k celkovému uvolnění a prohřátí organismu.

Pokožka celého tělo se prohřátím otevírá uvolňují se kožní póry a těmi se dobře odplavují z těla toxiny. Současně se i dobře dostávají látky opačným způsobím z povrchu pokožky dovnitř.  sauna peeling wellness life

Tělo se během pobytu v sauně dobře zbavuje toho, co není pro tělo žádoucí a snadněji přijímá to, co tělu prospívá. Vše v jednom nabízí saunové peelingy a saunová kosmetika. Očistu, detoxikaci, péči i výživu.

Díky peelingům  vypadá pokožka celého těla lépe, je zdravá, krásná, provoněná a vyživená. Peelingové ingredience jako sůl, med či drcené bylinky pokožku jemně dráždí a skvěle ji prokrvují, olupují vrchní odumřelé buňky a umožňují dalším složkám peelingu, aby mohly dobře připravenou – otevřenou a prokrvenou pokožkou dobře, lépe a hlouběji proniknout.

Podle ingrediencí v saunovém peelingu získáváme konkrétní zaměření v péči o pokožku, může jít o směs, kterou cíleně pokožku vyživujeme, zvláčňujeme, dodáváme hydrataci a nebo se snažíme o hlubokou a účinnou detoxikaci, například medem nebo bahny a jíly.

kosmetika sauna peeling wellness life (2)kosmetika sauna peeling wellness life (20)kosmetika sauna peeling wellness life (3)

Původní záměry iniciátorů netradičního projektu ze světa zážitkového saunování, tzv. „Sauna Herbal Cup“ byly naplněny. Čeští saunéři předvádí své dovednosti již v mnoha českých saunách, účastní a vyhrávají nejen národní, ale také světové soutěže. Čerstvou novinkou je titul mistra světa českého zástupce Jiřího Žákovského. Jednou z takovýchto soutěží je také Sauna Herbal Cup.

V době, kdy zážitkové saunování v Ćeské republice již není velkou neznámou, je naopak cítit nějaká vnitřní potřeba ukázat mnoha saunérům u nás i za hranicemi, že saunové ceremoniály mohou být něco více než dynamická a rychlá hudba, mistrovské ovládání techniky s ručníky či spousta světel a efektů uvnitř sauny. Sauna je zejména relaxace!

Stále přibývá mladých a nadšených saunérů a saunérek, stejně tak soutěží v saunových ceremoniálech. Nastala však další otázka, kam a jakým směrem posunout saunové ceremoniály, aby byly zachovány základní principy saunování spojené především s příjemnými pocity, přírodními vůněmi, oleji, maceráty, peelingy.

Tři přechozí ročníky soutěže Sauna Herbal Cup, které proběhly v rámci projektu SaunaFest na cestách v roce 2013, 2015 a 2016, nastavily laťku velmi vysoko. Soutěže se účastnila evropská špička, speciální hosté, ti nejlepší saunéři České republiky. Především díky podařeným ročníkům soutěže se organizátoři rozhodli uspořádat již čtvrtý ročník soutěže, kterému letos nově díky velkému zájmu saunérů ze zahraničí, musely předcházet národní předkola soutěže. Bylo tomu tak například v Itálii či v Polsku. Ti nejlepší z národních kvalifikací postoupili do české soutěže, která letos již podruhé proběhne v resortu Hrubá Voda u Olomouce.

 

Herbal sauna wellness (3)Herbal sauna wellness (2)Herbal sauna wellness (1)

Není náhodou, že se velká rodina saunérů setká právě v resortu Hrubá Voda, konkrétně ve Wellness hotelu Hluboký dvůr. Navozená přátelství, získané kontakty a zkušenosti na soutěžích z uplynulých let motivovala organizátory k uspořádání dalšího úspěšného ročníku soutěže, kde se v letošním roce hodnotí výhradně kvalita přírodních esenciálních olejů, vlastně vyráběné macaráty a výluhy, speciální peelingy.

Na konci listopadu se saunový svět hotelu Hluboký dvůr u Olomouce dočká skutečné pocty. Akce pořádaná pod záštitou mnoha odborných asociací představí poměrně nový obor saunování veřejnosti. „V mezinárodní porotě zasednou odborníci v jejichž středu přivítáme Martinja Vanhoorelbeka z Belgické společnosti Loyly Masters. Jedná se o jednoho z největších odborníků na přírodní éterické oleje, které letos jsou velkým trendem v saunování a Sauna Herbal Cup jim poskytne velký prostor i při doprovodných programech a workshopech pro soutěžící i návětvníky“ zve příznivce saunování Pavel Hofrichter, který je i naším odborníkem na zážitkové saunování. Mezi 12 porotci jsou pak odborníci z Norska, Polska, Itálie. Svůj program předvede i Lay Pang Ong z Malajsie, působící v Dánsku, který je již tradičním hostem Sauna Herbal Cupu a jehož relaxační procedury jsou skutečnou legendou.

Akce je pořádána se záštitou odborných asociací: Česká asociace saunérů, Italská asociace saunérů, Asociace bazénů a saun, Asociace pracovníků v regeneraci.

Kontakt:

www.SaunaHerbalCup.eu

Česká asociace saunérů – www.sauneri.cz

 

Kam dál?

Co je to saunový ceremoniál?

Nové trendy v saunování

Další články o saunování – sauny a saunování

 – sauny a saunování, domácí sauna

Domácí sauna – jak vybrat saunu domu?
Jaké dřevo do sauny?
Stavba sauny – důležitá je izolace sauny
Dekorace do sauny – doplňky do sauny

Dekorace do sauny – obložení sauny kameny, kámen v sauně
Solná dekorace do sauny – sůl v sauně – solné panely
Fotogalerie  sauna – inspirace – suna doma a luxusní sauny
Hamam lázně a procedura – co je to hammam?
Barevné osvětlení sauny – kolorterapie – světlo do sauny
Jak vybrat dveře do sauny?

 

 trendy v sauně – zážitky v sauně, ceremoniály

ceremonial sauna bylinky aromaMetličkování v sauně – větvičky v sauně, jak je používat?
Saunový ceremoniál – jak probíhají ceremoniály v sauně?
Saunování v těhotenství – saunování prospívá těhotné i porodu
Těhotná v sauně, na co se maminky ptají?
Mrazivá sauna – kryosauna – léčba mrazem
Saunování dětí – děti v sauně
Zážitkové saunování -nové trendy v saunování
Práce saunéra – profesionální saunér a jeho role v sau

 

  saunová kosmetika – aromaterapie do sauny

aroma-koupele-wellness-a-spPeelingové saunové rituály – kosmetika do sauny– peeling do sauny
Aromaterapie do sauny – vůně do sauny a esence do sauny, jaké zvolit?
Přírodní kosmetika do sauny – péče během saunování

 

 

 

Wellness interiéry a dekorace

Čím obložit vířivky
Nejčastější problémy s vířivkami a jak to řešit I. část

Nejčastější problémy s vířivkami, jak to řešit II.část
Víc než jen koupelna – domácí wellness-nové trendy v obkladech
Stavíme domácí wellness
Dekorativní obklady ve wellness a spa
Kamenné tapety – ohebný kámen pro dokonalé obložení
Barvy v interiéru – barvy kolem nás, jak na nás působí barvy?

 

Další články:

Domácí wellness rozmazlování – vana plná pohody
Aroma koupele- magická energie z přírody
Bylinkové wellness rituály pro zdraví a krásu
Wellness kosmetika a beauty
Aromaterapie – ovlivní náladu
Víc než jen koupelna – wellness v koupelně – trendy v obkladech
Wellness vybavení pro domácí wellness
Jak postavit domácí wellness?    
Esence do sauny, vůně do sauny  
Bylinky ve wellness – wellness rituály – bylinky a koření 

                                             

Další články v rubrice Bylinky a koření

 Aura parfémy
Květinové vody – hydroláty/hydrosoly – jaké jsou pravé květinové vody? 
Vykuřovadla a vykuřování, jak čistit prostor, nový směr v aromaterapii, jak vykuřovat pomocí bylinek?

Bylinky pro dobrou náladu
Kurkuma, zázračné koření pro zdraví a krásu
Bylinkové wellness rituály
Aroma koupele – magické rituály krásy
Bylinkové wellness rituály – bylinky a koření ve službách krásy, pohody a zdraví
Bylinky na bolest hlavy 
Bylinkové maceráty – třezalkový olej, růžový olej, ..

 

 

 

Další Rubriky na wellnesslife.cz

Wellness procedury
Wellness terapie
Zdraví a péče
Wellness trendy
Wellness interiéry
Wellness vybavení
Wellness kosmetika
Domácí wellness
Domácí sauna a saunování
Zahradní wellness, outdoor
Bylinky a koření ve wellness a spa

 

Wellness

Wellness spa wellness, wellness a spa, spa a wellness, wellness spa, wellness-spa, spa wellness wellness styl, exotické wellness, wellness centrum, spa – wellness, exkluzivní wellness, exkluzivni wellness, spa wellness centrum, wellness spa, wellness a spa, wellness a spa, atmosféra wellness, wellness atmosféra, atmosféra ve wellness, wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaven, wellness doma,

Wellness vybavení, wellness vybaveni, vybavení wellness, vybaveni wellness, vybavení pro wellness, vybaveni pro wellness, vybavení do wellness, vybaveni do wellness, spa vybavení, spa vybaveni, vybaveni spa, vybavení spa, vybavení do spa, vybaveni do spa, vybavení pro spa, vybaveni pro spa, spa wellness vybaveni, spa a wellness vybavení, spa a wellness vybaveni, vybavení pro wellness centrum, vybaveni pro wellness centrum, vybavení domácí wellness, vybaveni domaci wellness, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybavení do wellness doma, vybaveni do wellness doma, wellness doma vybavení, wellness doma vybaveni, vybavení pro domácí wellness, vybaveni pro domaci wellness, vybaveni soukrome wellness, soukrome wellness vybaveni, vybavení pro soukromé wellness, vybaveni pro soukrome wellness,

wellness hotel, wellness trendy, wellness interiery, interiery wellness, wellness design, wellness dekorace, wellness koncept, wellness kosmetika, dekorace do wellness, dekorace pro wellness, Domácí wellness, domaci wellnes, wellness doma, soukromé wellness, soukrome wellness, soukromé wellness, soukromé wellness centrum. Domácí wellness  Domácí wellness, domaci wellness, wellness doma, soukrome wellness, soukromé wellness, wellness centrum doma, home spa, home wellness, výstavba domácího wellness, vystavba domácího wellness, jak postavit domaci wellness, jak postavit domácí wellness, domácí wellness centrum, domaci wellness centrum, domácí fitness, domaci fitness, fitness doma, vybaveni pro domaci fitness, domácí fitness vybavení, domaci fitness vybaveni

trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy,  aromaterapie aroma terapie ve wellness, aroma, esencialni oleje ve wellness, vune ve wellness, rostlinne oleje ve wellness, wellness kosmetika, kosmetika wellness spa kosmetika, wellness procedury, zahradni wellness, wellness na zahrade, Trendy  Wellness trendy, tredny wellness, spa trendy, trendy spa, spa wellness trendy, wellness a spa trendy, medical wellness trendy, trendy ve wellness, trendy pro wellness, trendy ve spa, trendy wellness ošetření, wellness interiery trendy, wellness centra trendy, bylinky ve wellness herbal spa, wellness bylinky, aroma koupele, bylinne koupele, bylinky, tinktury, maceraty

Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, doplnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

 Spa Spa, day spa, destination spa, resort spa, spa wellness, exkluzivni spa, spa hotel, hotel spa, spa péče, spa, spa centrum, hotel spa, spa hotel, destination spa, day spa, hotelové spa, spa v hotelu spa koncept, spa kosmetika, spa interiery, interiery spa, spa design, spa dekorace, dekorace do spa, dekorace pro spa, wellness a spa, spa a wellness, home spa, domácí spa, soukromé spa, domaci spa, soukrome spa,

 sauna, saunování, saunovani, domaci sauna, domácí sauna, v sauně, v saune, saunovací, saunovaci, saunove ceremonialy, saunové ceremoniály, saunovací ceremoniály, saunovaci ceremonialy, zážitky v sauně, zazitky v saune, saunové zážitky, saunove zazitky, zážitkové saunování, zazitkove saunovani, zazitkovesaunovani, zazitkovesaunovani.cz, sauner, saunér, profesionální saunér, do sauny, pro saunu, trendy sauna, trendy v saunovani, trendy v saunování, saunové trendy, saunove trendy,esence do sauny, aroma do sauny, vůně do sauny, vune do sauny, aroma v sauně, esence v sauně, vůně v sauně, vune v saune, saunové aroma, saunove aroma, saunové esence, saunove esence, saunové vůně, esence pro saunu, vůně pro saunu, vune pro saunu, aroma pro saunu, kosmetika v sauně, kosmetika v saune, kosmetika do sauny, saunová kosmetika, saunova kosmetika, kosmetika saunování, peeling do sauny, peeling v sauně, saunový peeling, saunovy peeling,

Sauna  Sauna, sauny, saunování, sauna ve wellness, sauna ve spa, vybavení sauny, vybaveni sauny, vybavení do sauny, vybaveni do sauny, vybavení pro saunu, kosmetika do sauny, druhy sauny, jak postavit saunu, saunování doma, sauna pro domácí wellness, sauna do bytu, domácí sauny, domácí sauna, sauny doma, saunové domy, sauna doma, saunové sruby, sauny inspirace, sauna interiér, interiér sauny, dekorace sauny, dolnky do sauny, doplňky do sauny, kosmetika do sauny, obložení sauny, kameny do sauny, obložení sauny kamenem, dřevo na saunu, drevo na saunu, venkovní saunové domky, parní sauny, aroma do sauny, aromaterapie do sauny, finská sauna, finské sauny, finská sauna domu, domácí finská sauna, finska sauna, finska domaci sauna, finská domácí sauna, interiery sauna, sauna interiery, jake drevo do sauny, jake drevo na saunu, kamen obklady sauny, obklady do sauny, obklad v sauně, sauna domácí, sauna interier, saunování sůl, saunovani sul, sul do sauny, sůl do sauny, nábytek do sauny, nabytek do sauny, nábytek saunování, saunový nábytek, saunovy nabytek, slana sauna, slaná sauna, sůl do sauny, směsi do sauny, byliny do sauny, bylinky do sauny, Sauna domu, sauna doma,

Finska sauna: Sauny na míru, sauny na miru, sauna na miru, sauna na míru, atypicke sauny, Atypické sauny, atipycká sauna, atypicka sauna, izolace sauny, izolace do sauny, sauna izolace, izolace pro saunu, Sauna.cz,  SPU- Sauna-satu, Kingspan, izolacni material do sauny, izolační materiál do sauny, desky do saun izolace, účinky sauny děti v sauně, těhotné  saunování doma, deti v saune, děti v sauně, saunování saunovani ucinky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.