Follow me
0

Provoz vířivek v zimně – zazimovat vířivku, nebo si jí užívat celoročně?

Neodolatelná krása zimní přírody
a pohoda teplé vody ve vířivce.

 

Zimní wellness pohoda v plavkách

Možná že se zamýšlíte nad správným výběrem vířivky. Nezanedbatelným hlediskem pro výběr té správné je její možnost kvalitního celoročního využití.

Typickou vlastností a předností vířivek a plaveckých spa je totiž její celoroční provoz.

Proto jsou konstruovány s ohledem na provoz ve všech ročních obdobích a jejich izolační systém je řešen tak, že jejich energetická spotřeba vířivky je až překvapivě nízká.

Ostatně právě z tohoto důvodu jsou například Swim Spa vyhledávanou alternativou klasických bazénů, které kromě vyšší spotřeby nabízí pouze omezenou sezónu provozu.

 

 

 

 Zimní pohoda
pro tělo, duši i mysl.
A také pro majitele vířivek.

V období, kdy majitelé bazénů řeší hromadně zazimování, majitelé spa a Swim Spa si užívají podzimní koupání a těší se na neopakovatelné zážitky z koupele v závějích sněhu.

Chvíle pohody v kruhu rodiny, na zahradě, na terase či na chalupě jsou díky celoročnímu provozu spáček tím nejlepším způsobem relaxace.

Jsou stále připravené a za každého počasí mohou nabídnout teplou náruč plnou bublinek k uvolnění a relaxaci. Úchvatné jsou koupele pod hvězdami, výhledy do přírody, v zimních dnech na zasněžené louky, hory a lesy.

Swim Spa nebo i menší spáčko je také oblíbenou součástí venkovního domácího wellness (home spa), kdy na zahradě spolu se saunou, případně také s přírodním jezírkem, tvoří dokonalou oázu pohody a relaxace.

 

 

 

 Když je žádoucí zazimovat spa

Vířivky a plavecké spa se nezazimovávají. Pokud ale z nějakého důvodu rozhodnete spa v zimě nepoužívat (jedete na delší dobu do zahraničí, spa je na chatě, kam v zimě nejezdíte apod.), pak se doporučuje následující postup:

– spa nevypouštět

– upravit chemickou rovnováhu vody, vyčistit filtr

– stáhnout teplotu na protizámrzovou úroveň

– snížit filtraci na hodinu v cyklu

Jde o nejefektivnější a nejšetrnější postup, který neohrožuje dlouhou životnost spa.

 

 

 

 

Zimní provoz vířivek

Spa je sice možné vypustit a zazimovat, ale to rozhodně nedoporučujeme. Vypuštěním spa se její majitel vystavuje řadě rizik – od zamrznutí zbytkové vody v potrubí až po vyschnutí a ztyření těsnění, korozi kovových částí atd.

Spa jsou konstruované na to, aby byly trvale napuštěné vodou. Pokud se přesto k zazimování rozhodnete, doporučujeme využít odborných služeb servisního oddělení vašeho dodavatele. Minimalizují se tak možné problémy.

Nejlepší doporučení ale zní … užívejte si zimní koupání. Zažijete skvělé chvíle a navíc prospějete svému zdraví. Bonusem zimního koupání je posílení imunitního systému.

 

 

 

autor: Kateřina Kadlecová, USSPA,
foto: archiv USSPA

 

 

Komentáře (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Komentáře nejsou povoleny.